Тайната на дългата и здрава коса-30

  • 23 280
  • 394
  •   1
Отговори
# 375
  • Бургас
  • Мнения: 6 424
За тютюна аз си мислех,че по-скоро е било нещо за оцветяване  newsm78, а то било за косопад . За миризмата - на фона на другите продукти - яйца ,къна ,мляко направо се губи Crazy

Косата ми тогава имаше страхотен блясък,но беше още "девствена", така да се каже  Wink

# 376
  • Мнения: 3 459
Току-що направих първата си маска - Тривитаминол, бадемово масло, водка, лимонов сок.

# 377
  • Мнения: 965
И аз, но не първата  Mr. Green
Успех, ДжейPeace

# 378
  • Мнения: 1 270
много ми пада косата  ooooh!, просто е един кошмар
сега старателно се оглеждам за ефект от тривитаминола
косата ми е с блясък, но пък аз се боядисвах преди 5 дни...
я ми кажете като не слагате хума не ви ли идва прекалено водна маската?
набрала съм си коприва, но ме е страх да не станат прекалено много продуктите  newsm78

# 379
  • Мнения: 1 179
Anelia, като сме тръгнали с въпросите, можеш ли да кажеш и въпросното магазинче с хумите къде се намира. Мерси предварително  Hug.
Моята коса след вчерашната маска определено изглежда жизнена и мекичка на пипане, но пък и страшно се наелектризира, нещо което направо ме влудява.  smile3511

# 380
  • София
  • Мнения: 4 777
много ми пада косата  ooooh!, просто е един кошмар
сега старателно се оглеждам за ефект от тривитаминола
косата ми е с блясък, но пък аз се боядисвах преди 5 дни...
я ми кажете като не слагате хума не ви ли идва прекалено водна маската?
набрала съм си коприва, но ме е страх да не станат прекалено много продуктите  newsm78

На мен само с масълца ми е добре, те не текат. Но и в началото като слагах пак само течни съставки пак не течеше. Явно си прекалила с количеството.

Относно косопада, не знам какъв шампоан ползваш, но покрай обсъждането на Фито в последните дни четох тема за продуктите им тук в БГ-мама. Потърси я. Пише най-много точно за шампоана против косопад, всички бяха много доволни.
На мен преди години ми беше помогнал Себорал форте и ампули.

# 381
  • Мнения: 1 179
...
я ми кажете като не слагате хума не ви ли идва прекалено водна маската?
набрала съм си коприва, но ме е страх да не станат прекалено много продуктите  newsm78

Аз слагам само масла и после много по-лесно нанасям маската, отколкото като съм сложила хума. Освен това после минавам с гребен и така разнасям маслата из цялата коса в случай, че съм пропуснала някъде. Като сложа хума, косата ми се слепва и ми е много трудно да преценя дали съм нанесла маската рамномерно.

# 382
  • Мнения: 1 248
Добро утро,момичета,и аз отивам да се маскирам Hug...само да реша какво да сложа. newsm78-ще пробвам да добавя мед...към зехтин,лимон,алкохол и масла...как ви звучи?

За количеството маска и разтичането- ми то от коса до коса има разлика от тук до небето(бре каква съм стихотворна тази сутрин) Joy.За коса като на МисАрк(да не давам за пример моята Embarassed)-трябва голямо количество...на мен лично никога не ми стига Thinking...ако имате тънка и къса коса-намалете съставките правопропорционално,докато си намерите дозата-няма нужда да тече!

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 10:53 от tonita12

# 383
  • Мнения: 965
Aera, на много лесно място - на тролейната спирка срещу Спортната палата. Точно на самата спирка е  Peace

Скрита, когато нямам хума, а искам да сгъстя маската си, слагам кисело мляко.  Peace С копривата можеш да си облееш косата след като я измиеш, вместо последна вода. Но след като си прясно боядисана, хумата не е добър вариант за теб, нали знаеш, че тя смъква боята.   bouquet
Една малка подробност - когато слагаме хума, хубаво е да се сложат и няколко капки алкохол, за да се разнесе по-лесно след това (това пише на кутията на жълтата ми хума)

# 384
  • Мнения: 2 631
Не е хубаво да се реше косата, когато е мокра, в случая мазно мокра!  Naughty
Аз се реша преди това. Нанасям маската по скалпа и после остатъка по цялата дължина. Където се е нанесло - нанесло...

# 385
  • Мнения: 758
kafe  аз като си слагам маска за коса-ползвам на Денис я нанасям и с гребен разресвам да иде навсякаде?защо не е хубаво?и аз имам хума-моята е синя на Клеопатра.един път я използвах в маска и останах много доволна!трябва пак да си направя маска с нея!вие какви маски си правите с нея?

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 11:16 от SLADYR4E

# 386
  • Мнения: 2 726
На мен стимуланта не ми е неприятен като миризма Wink НО тривитаминола определено, бях чела и преди някой да се оплкава от миризмата на тривитаминола след като се нанесе  Confused

Aз бях оплакващата се Mr. Green,ама май посвикнах.

И на мен след снощната оскъдна маска,само тривитаминол и стимулант,днес косата ми се наелектрезира при най-малкия допир #Cussing out.Е,някой път не мога да си го обясня защо се получава така.Даже се чудех дали сега да не измия косата само с вода и да постоя 2-3 минути с готова  маска,ама се отказах,ще си ходя днес и утре с "летяща" коса Joy

# 387
  • Мнения: 2 926
kafe  аз като си слагам маска за коса-ползвам на Денис я нанасям и с гребен разресвам да иде навсякаде?защо не е хубаво?и аз имам хума-моята е синя на Клеопатра.един път я използвах в маска и останах много доволна!трябва пак да си направя маска с нея!вие какви маски си правите с нея?
Аз я слагам в оригиналната маска с тривитаминола.

# 388
  • Мнения: 965
На мен тривитаминола не ми е неприятен, мирише си на витамини. Е, не е като парфюм, но не обръщам внимание, от останалите съставките силата на миризмата се тушира.

Стимулант още не съм си купила, затова не мога да кажа дали понасям аромата му, но съдейки по състава, не би трябвало да е чак толкова неприятен - само масла са, повечето от които знам как миришат.  Whistling

А хумата може да се използва за всичко - най-добрият съветник в случая за този, който сега се запознава с нея, си остава Гугъл. Има маски за лице, маски за коса, маски за тяло, масажи с хума, вани и т.н.

# 389
  • Мнения: 1 179
Anelia, благодаря!   bouquet Наистина е на лесно място.
А това за ресането и аз не го знаех, защо не е хубаво?  newsm78 Аз си мислех, че така хем правя лек масаж на скалпа, хем и маската разнасям.

Общи условия

Активация на акаунт