Сития на гладния не вярва

  • 5 828
  • 94
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 13 769
Не те нападам. В предните ти постове видях, че разсъждаваш коректно. Цитирах те, защото си най-пресният пост, който до голяма степен синтезира общите настроения. А не можеш да отречеш, че имаше и доста странни изказвания и разсъждения.

...
и им се иска, ако може да прибират наем, а наемателите да не им ползват нищо, дори най-добре да не живеят там, а само да си плащат. 
Права си, има такива хазаи Peace Но го има и обратният вариант, нали! Или ако използваме твоята форма - има много наематели, на които им се иска, ако може да ползват чуждия имот, без да стопанисват и да се грижат за нищо, дори най-добре и да не плащат, а само да си живеят там.

Погледнете в темите от чужбинския форум как се стопанисват квартири в чужбина, как се поддържат и как се санкционира всеки наемателски пропуск.

# 76
  • София
  • Мнения: 62 595
И тук ще стане някой ден. Засега единствено ни остава да разчитаме на добрата воля на двете страни.  Peace

# 77
  • Мнения: 6 167
Хазаите ми са пенсионери и наема го пращат на дъщеря си в София ,която живее там в собствено жилище и е доста добре осигурена.Ако знаех ,че с този наем покриват спешни разходи нямаше да се оплаквам.

Мъжът ми дава под наем едно място.
И човекът, който е наемател закъсняваше с плащанията, но го правеше много гадно - не вдигаше телефона, после връща мъжа ми, казваше ни, че нямаме нужда от пари и затова закъснява. Един ден направо казал на мъжа ми  ' ама какво ти е, за теб е все едно'.
Е да, ама не му е все едно. А и никой няма право да прави сметка на неговите пари има ли нужда или няма нужда.
Така или иначе, изпрати му писмо в законния срок, че няма да му поднови договора.
Моят съвет е, да говориш с хазяите и ако трябва да предоговорите датата на плащане, така че да ти е по-леко.

# 78
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
"Ситият на гладният не вярва" и "Всеки ден не е Великден" са двете ми любими типично български изречения.

Първото изразява много добре вечните оплаквания, че не ни върви, че живеем в гадна държава и все някой ни е виновен. Имам около себе си няколко такива примера, които го използват, но не знаят какво ми струва на мен да съм сита - колко безсънни нощи над учебниците и колко стрес и усилия в работата и колко време далеч от детето ми...

А второто пък казва, че неуспехът може да ни споходи, и то честичко и ние не сме виновни...

Бля, повръща ми се от подобни неудачнически реплики...

Когато имаш договор, бил той и устен, имаш срок. Не го ли спазиш - следват санкции, в твоя случай една нищо и никаква забележка. Изобщо нямаш право да се оплакваш ... станало ти е гадно, и на мен би ми станало... от факта, че съм се изложила и съм подходила непрофесионално, но да споделям и търся съчувствие...

# 79
  • Мнения: 1 172
Бъни, кое не ти се вярва? Че сме подписвали договор за всяка квартира и сме го заверявали нотариално? Това си е било наше условие да наемем жилище. И точно заради мухъл последните ни хазаи направиха цялостен ремонт на едната стая, включително и изолация, едва 3-4 месеца след като се нанесохме.

Живееш така, както сама си го направиш. Ако ти изнася да плащаш наем за мухъл, плащай. Аз не съм съгласна както и не съм съгласна с това, че няма къде да се отиде. Да, местенето е време и известни разходи. Но знаеш защо го правиш - защото знаеш какво е справедливо да получаваш с/у месечния наем.

# 80
  • София
  • Мнения: 16 038
За мухъла - какво да прави хазяина, ако при него мухъл не  е имало.?Ако е помолил квартирантите да не простират прането в стаята, а на остъклен балкон, да проветряват поне  всеки ден/не по няколко пъти на ден/, да включват аспиратора докато готвят? Как да се разбираме и търпим, ако те/наемателита/ само изтъкват, че плащат, а не полагат грижи за апартамента? Просто им заверявам нотариална покана за напускане в установения срок за предизвестие и майната им.

# 81
  • Мнения: 1 172
Aisha231 , нашият хазяин дойде и лично се започна с проблема. Потърсихме заедно мнението на специалист. Стана ясно точно защо се появява мухъл и как да се реши проблема. Съответно човекът си плати ремонта. След това проблем не е имало.
Когато има разбирателство и желание и от двете страни, проблемите се решават. Когато всеки си знае неговото и не иска да чуе мнение на независим специалист, нищо не се решава, само се губят време и средства в спорове, а мухълът си стои и руши както комфорта на наемателя, така и жилището на наемодателя. И досега с този човек имаме прекрасни взаимоотношения, въпреки че отдавна не сме му наематели.

# 82
  • Мнения: 4 358
Aisa 231 не живея под наем, но имам доста познати които живеят Sad
Подкрепям с две ръце изказването на radostina HZ
Птица,

Обикновено хазяите много добре знаят какво и как оставят в апартамента. Но много често си мислят, че оставят злато и скъпоценни камъни и забравят преди колко време са купени мебелите и техниката

Собствениците, които имат опит и не са алчни научават къде е границата и в повечето случаи се радват на добри отношения с наемателите си и с добре стопанисван дом.


 Peace Peace Peace
И тук ще стане някой ден. Засега единствено ни остава да разчитаме на добрата воля на двете страни.  Peace

Това по повод на факта как се стопанисват жилищата в Европа. И там съм била - ДЕПОЗИТА СЕ ПАЗИ ОТ БАНКАТА PeaceДА ДА ЗАБЕЛЕЖЕТЕ и никоя от страните не може да прави пазарлъци кой на кого дал, кога и защо.
Искам да видя това да стане и в нашата Цървуландия.
SV - браво на вас, но повече браво на хазяйте ви, явно не са дребни душици Peace. Такива като вас, на фона на това което се шири повсеместно, заслужава похвала.
Браво за хазяйте ти  Peace.Въпреки че една нотариална заверка на договора е само капчица в морето...................

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 10:12 от Бъни

# 83
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Апартамента ми е даден под наем, след основен ремонт и ново обзавеждане. Квартирантите след известно време си взели куче, немска овчарка. Държели го заключено вътре докато са на работа.... Комшиите ни се оплакаха, че чували някакъв звяр да вие много силно. Обаждам се аз по телефона - уж не било вярно. Мъж ми отиде на проверка- леле мале...... След хиляда кандърми и сълзи махнаха  кучето, взели декоративен заек..... Ама като се изнесат и докато оправям след зоокъта колко ли ще ме държи сита ....... Иначе пък мухъл нямаме.

# 84
  • София
  • Мнения: 62 595
Не пречи да поставите условие да не се отглеждат домашни любимци.
Все пак животното си е животно.

# 85
  • Мнения: 6 167
Как може да пускате чужди хора в имотите си без да договорите елементарни неща ( примера с кучето).
Истината е между двете страни, не само в едната. Затова хората правят договори пред нотариус ( браво на СВ!) с ясни права и задължения на двете страни.

# 86
  • Мнения: 4 841

Искрено ти съчувствам, че живееш в държава, наречена Цървуландия. Държавата е такава, каквито са и хората в нея. Ако ти се считаш за цървул, проблема си е твой. Има достатъчно форуми и теми, в които можеш да си плюеш страната, но има и едно бутонче "Информирай модератор", което определено ще натисна, ако продължаваш в същия цървулански дух.

Живея в България, под наем - вече около петнайсетина години. Винаги подписвам договор, винаги изпълнявам стриктно задълженията си и изисквам същото от отсрещната страна. С всичките си наемодатели съм се разделяла коректно, не съм имала никакви проблеми. ЗАЩОТО (подчертавам) - за да изискваш, трябва и ти да си коректен. Мисленето "Пролетарии от всички страни, бой по лошите буржоа-наемодатели!" не ми е присъщо, дори ми е смешно.

# 87
  • Мнения: 4 358

Имота е на този който го ползва по силата на наемнити си отношения. Наемодателя предоставя жилището си - т- е юридически той го преодстъпва за времето залегнало в договора срещу заплащане.
Много се дразня като чуя - моето жилище, леле боже моята къща - ами като ти е толкоз мила не я давай под наем. Тези който плащат разполагат с жилището ти това е.
А това, че условията могат да се договорят за да е добре за двете страни Peaceточно така трябва да бъде, но...........

# 88
  • Мнения: 1 172
Не пречи да поставите условие да не се отглеждат домашни любимци.
Все пак животното си е животно.

Преди много години ходихме на оглед на квартира. Вътре яко смърдеше на котка. Котката е била на собствениците и те до скоро бяха живяли там. Иначе апартаментът беше добър и хазяите бяха готини (доколкото може да се прецени от 1-2 срещи), но само заради миризмата не наехме жилището. Разбираемо е собствениците да имат такива претенции и да ги уговарят предварително. Аз по същата причина съм против домашно животно в нас. Пък и когато всичко важно е уговорено в началото, няма разминавания след това. Никой не е длъжен да си даде имота на конкретен кандидат-наемател и никой не е длъжен да наеме конкретно жилище. Затова са огледите и срещите - да се уговорят всички детайли и ако и на двете страни им изнася, да сключват "сделката".

# 89
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Как може да пускате чужди хора в имотите си без да договорите елементарни неща ( примера с кучето).

Ами имаме договор, изготвен от адвокат, и работим с посредничеството на уж уважавана агенция за недвижими имоти.... ами не са се сетили да сложат такова условие. Сигурно ти   ще се сетиш когато правиш такъв договор и те поздравявам най-искрено.  За жалост    професионалистите от нашият град на които сме се доверили не са се сетили, а  какво остава за аматьорите  и необразованите като мен. Иначе зайчето е много сладко и ако се проветри повече почти не се усеща специфичната миризма от него.

Общи условия

Активация на акаунт