КАК ЩЕ СЕ АДАПТИРА СЕМЕЙСТВО С МАЛКО ДЕТЕ

  • 6 438
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 242
Rockmama2, положението не е толкова страшно.
Осигуряването не е частно, а ролята на работодател (той все пак плаща половината здравна осигуровка) я играе die Künstlersozialkasse.
При положение, че нямаш доходи (или имаш такива, но под 400?) можеш да бъдеш фамилно осигурена при него. Децата - тоже.
Успех!

# 61
  • Мнения: 120
Ей, Мамунке, благодаря ти!!!Мислех че вече никой не следи темата...Все повече се обнадеждавам..
Да ви издам и една тайна...Майка ми , която е разведена отдавна , но сега е на 40 и...и изглежда супер, в смисъл поне с десет години по - млада , се запозна с един руснак , който от 15 години живее в Германия, по - точно баба ми я запозна с него...
Той веднага я пита дали може да дойде при него и как е с немския...ако се харесат може и да стане нещо Wink ама ...Божа работа , де!

# 62
  • Мнения: 120
Мамунке , ти нали си в Мюнхен?... Rolling EyesМъж ми иска да ходи на Октоберфест тази година да рисува портрети, от интернета смъкнах два телефона , но не знам на кой точно трябва да се обадим...Може ли малко превод Embarassed Embarassed :oops:Tourismusamt и Festleitung......

# 63
  • Мнения: 1 242
Мамунке , ти нали си в Мюнхен?... Rolling EyesМъж ми иска да ходи на Октоберфест тази година да рисува портрети, от интернета смъкнах два телефона , но не знам на кой точно трябва да се обадим...Може ли малко превод Embarassed Embarassed :oops:Tourismusamt и Festleitung......

Rockmama2, този път трябва да те разочаровам. Между мен и Мюнхен разликата е около 600км Mr. Green
Tourismusamt - служба по туризъм
Festleitung - организтор, ръководител на празника
Proszę bardzo!

# 64
  • Мнения: 120
Dziekuje bardzo! HugНещо съм се объркала за Мюнхен  Embarassed  bouquet

# 65
  • Мнения: 558
руснакът се оказва, че е бил доста малък като са дошли, а майка му в момента е на почивка, той пък има изпити, ама като разбера нещо,ще ти пиша... колегата турчин имал aufenthaltsberechtigung...
ето това може да ти е полезно..  особено частта-> Ist bereits früher vom Bundesverwaltungsamt in Köln (авно към тая служба се обръщаш да ти разгледат случая) ein Staatsangehörigkeitsausweis (für einen Vorfahren (в твоя случай баба ти) oder einen unmittelbaren Verwandten aus derselben Stammlinie, z.B Bruder, Cousin) ausgestellt worden oder eine Einbürgerung erfolgt, so reicht die Vorlage einer Kopie des Staatsangehörigkeitsausweises bzw. der Einbürgerungsurkunde aus..
а ако се регистрираш тук, на въпросите ти ще отговори някой адвокат Simple Smile





Последна редакция: сб, 12 юли 2008, 10:51 от pepelja6ka

# 66
  • Мнения: 84
зададох въпроса си и в учене на чужд език , ама ще го задам и тука, че май тази тема повече се чете- според вас как е най - добре да уча немския - на курс онлайн с преподавател, обикновен езиков курс \ макар че трудно ще намеря време, трябва с бебка да ходя Laughing\, самичка вкъщи \ имам двадесет самоучителя!, купувала ,купувала та се забравила Laughing\ или да платя на някоя пенсионирана учителка по немски да идва вкъщи???

Съжалявам, че малко късничко ти отговарям на запитването. Ако си решила да учиш самостоятелно немски, препоръчвам ти това-
http://www.dw-world.de/dw/0,2142,2652,00.html. Има различни модули за самостоятелно  учене - само трябва да си избереш някой от тях. Единият който ти препоръчвам е Deutsch Interaktiv - супер приятен и лек с много обяснения, примери и упражнения, но да добавя, че е on-line и трябва да се регистрираш. Другия който ти препоръчвам е Deutsch – Warum nicht? той е също с много подробни обяснения за граматики и всичко необходимо да разбираш урока, а освен това можеш да си свалиш уроците, дори можеш да си ги запишеш на MP3-плеър и да ги слушаш докато отиваш на работа или на разходка.
Разгледай и другите, може повече да ти допаднат ( виж в ляво под "Да учим немски").
Успех!!! Peace

# 67
  • Мнения: 120
Eли,много благодаря....Точно това е което ми трябва! Hug Hug Hug Hug Hug  bouquetВече започнах... Wink

# 68
  • Мнения: 84
За нищо!
Успех в ученето и не се отказвай нито от него, нито от стремежите си!!!  Peace   

Общи условия

Активация на акаунт