Преживявали ли сте СБС?

  • 15 497
  • 176
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 121
Не съм изпадала в СБС - в критични състояния съм изпадала два пъти   Mr. Green

# 151
  • Мнения: 224
Не съм, но ако се случи ще ми е интересно  Grinning.
Викай пази Боже да не става .Какво ще ти е толкова интересно незнам newsm78

# 152
  • Мнения: 11 323
Имала съм СБС. Мисля, че по-рано съм писала в друга тема, ама беше отдавна.
За малко да ме изтърват при второто раждане и тогава се оказах на тавана на операционната и ги гледах скупчени над мен. После нещо ме издърпа нагоре и изпаднах в много приятно състояние, абсолютно неописуемо според мен от физическа гледна точка. Не помня колко време продължи, но след това нещо ме задърпа обратно и се озовах пак на операционната маса.

# 153
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имала съм СБС. Мисля, че по-рано съм писала в друга тема, ама беше отдавна.
За малко да ме изтърват при второто раждане и тогава се оказах на тавана на операционната и ги гледах скупчени над мен. После нещо ме издърпа нагоре и изпаднах в много приятно състояние, абсолютно неописуемо според мен от физическа гледна точка. Не помня колко време продължи, но след това нещо ме задърпа обратно и се озовах пак на операционната маса.
Чела съм твоя разказ (тогава май беше с предишния ник)- беше получила кръвоизлив... впечатли ме и го запомних. Интересно ми е обаче дали преживяването е реално или е в резултат от упойката... едва ли и ти можеш да кажеш.

# 154
  • Мнения: 11 323
Чела съм твоя разказ (тогава май беше с предишния ник)- беше получила кръвоизлив... впечатли ме и го запомних. Интересно ми е обаче дали преживяването е реално или е в резултат от упойката... едва ли и ти можеш да кажеш.
Преживяването беше преди да ме упоят. По план трябваше да ми сложат епидурал и така да ме кюртират, ама аз като се гътнах и те решиха след реанимирането да ме приспят за по-бързо.

# 155
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Чела съм твоя разказ (тогава май беше с предишния ник)- беше получила кръвоизлив... впечатли ме и го запомних. Интересно ми е обаче дали преживяването е реално или е в резултат от упойката... едва ли и ти можеш да кажеш.
Преживяването беше преди да ме упоят. По план трябваше да ми сложат епидурал и така да ме кюртират, ама аз като се гътнах и те решиха след реанимирането да ме приспят за по-бързо.
Тогава наистина е интересно (макар, че съм чувала, че и при отделянето на някакви хоромони човек може да изпита това усещане за отделяне от тялото).
Вечерница, поздравления- сега видях, че пак си бременна! Дано нямаш повече подобни проблеми  bouquet

# 156
  • Мнения: 67
Защо ми е трудно да пиша в тази тема...пиша,трия...пиша,трия!
Аз също предусещам нещата преди да се случат!
Понякога имам чувството,че чувам мислите на хората.
А друг път мислите ми се материализират.
Както и сънищата!
Понякога сама се плаша....





джейн , на мен също ми се случвало така --- просто ми щуква неда не вземе да се случи..просто ей така без да го искам и без да акцентирам на това  - и след време се случва , незнам какво да си мисля ,предизвиквам ли го по някакъв начин или какво?

# 157
За добро или за зло, аз не съм преживявала лично СБС, но днес, след свиждането се чувствах много странно. Усещали ли сте удоволствието да крачите? А това да можете да видите със собствените си очи слънцето? Сладостта на глътката въздух? Приятният гъдел, че след малко ще можеш да прегърнеш детето си? Всички проблеми от началото на деня бяха се отаили някъде там в нищото.
Лошото е обаче ,че се сещаме за тия неща само когато имаме такива преживявания като на твоята братовчедка.Аз си мисля,че ако ни се случва по-често ще сме малко по-добри.

# 158
  • Мнения: 57
Аз си мисля,че ако ни се случва по-често ще сме малко по-добри.
Не ми се иска да вярвам, че човек  трябва да загуби нещо, ,за да го оцени. Макар практиката да доказва ежедневно този тъжен факт.

# 159
  • Мнения: 94
Не съм.И се надявам да не ми се случи.
И аз така Peace

# 160
  • Мнения: 2 282
Балу, а чувала ли си "бял шум", все едно свири радио не на станция, когато си в парализираното състояние? Казват, че е типично.
Затихнала е хубавата тема. Може и хората със СБС във форума да са се изчерпили.
За мен обаче всичко, което описвате тук като преживявания, идеално се вписва в нещата, които говорим на йогата. До някои от тези усещания се стига и по време на медитация. А медитацията отново е нещо, което ни дава представа за края на физическия живот. Миналата седмица например усетих точно това, което споменава Милена. Нямах си и понятие какво е, и дори се зачудих какво стана с ритащите в двора момчета, как изведнъж се разми така звука...

# 161
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Сребърен облак, на йога ли ходиш? Къде? Разкажи още нещо за усещането... по време на медитация ли го изпита?

# 162
  • Мнения: 2 282
Бих искала да ти разкажа повече, но за жалост съм още нова в занаята  Laughing Ходя на йога при Емил Златев във Варна, един път седмично правим нещо като упражнение по медитация. Казвам упражнение, защото не всеки стига до медитативно състояние, но натам вървим. Дотук моите усещания по време на тези упражнения са скромни - някои физически усещания (ефект по-скоро на концентрация), усещане за приемане и излъчване на светлина, 1-2 пъти преживяване отново на нещо старо, както и 2-3 пъти наистина странното усещане, че си изключил, че някакси си разместил пластовете, почти като че ли си извън себе си. Според определението (каквото ми е останало в главата), показател дали си в медитация е ако 7 секунди си абсолютно изключил - рецепторите, съзнанието е някъде другаде. Медитацията е малка смърт, подготовка за смъртта. И човек трябва да работи всеки ден, и медитацията обикновено е плод на съзнателни усилия и тренинг. Всъщност има доста хора, изпитващи странни усещания, но не говорят много по въпроса, за да не ги вземат за шашави. Аз все още чакам излизането от тялото  Simple Smile а, да - и този звук, който описах горе, беше миналата седмица, за първи път ми се случи. Ще попитам за него Simple Smile

# 163
  • Мнения: 3 271
Това с йогата е много интересно. Благодаря, че сподели!

# 164
  • Мнения: 624
Според определението (каквото ми е останало в главата), показател дали си в медитация е ако 7 секунди си абсолютно изключил - рецепторите, съзнанието е някъде другаде. Медитацията е малка смърт, подготовка за смъртта. И човек трябва да работи всеки ден, и медитацията обикновено е плод на съзнателни усилия и тренинг.

Възможно ли е да се изпадне в медитация не съзнателно, без да е тренирал човек?

Общи условия

Активация на акаунт