АВГУСТовските бебенца подскачат в нашите шкембенца

  • 15 454
  • 284
  •   1
Отговори
# 75
Извинявай те за вьпроса просто минавам ,но този форум за майчета от софия ли е?нещо не разбирам така като ви чета................дали има смисьл и аз да се регистрирам изобщо?

# 76
  • Мнения: 1 266
Бубка, споко, аз съм на същото дередже. Хем искам момиченце, хем съм твърдо убедена, че ще е момче... и вече някак започнах да свиквам с мисълта, хем и док веднъж се произнесе, че "май там нещо му се привижда пишка", което не знам е ли за вярване, не е ли... в 12-та седмица  Thinking
Ениуей, каквото и да е, добре да е дошло, вече се зазяпвам и по момчешки работи Simple Smile

Колкото до срещата, за времето и мястото претенции нямам, наистина ще е по-добре да се резервират места, ама с това да се заеме някоя безработна мама  Mr. Green На мене седмицата ми мина на един дъх и сутринта се събудих с усещане, все едно ме е сгазил валяк  Grinning Това понякога не е лошо усещане... само дето коляното ми не ще да зарастне, понеже щъкам непрекъснато и как пък успях точно там да се контузя  Stop

Ние ще имаме днес на гости каки-близначки, които са се наканили да спят тука, та явно ме чака забавно-развлекателна програма. Ще пиша пак Simple Smile

транзит, не е за майки от София темата, а за майки, които очакват бебетата си през месец август 2008 година. Добре си дошла  Heart Eyes

# 77
  • софия
  • Мнения: 495
Извинявай те за вьпроса просто минавам ,но този форум за майчета от софия ли е?нещо не разбирам така като ви чета................дали има смисьл и аз да се регистрирам изобщо?
Ако прочетеш по-подробно,ще видиш че има майчета живеещи из целия свят Laughing
Относно срещата нямам претенции за часа.11 ме устройва .Но си мисля,че Дивака не е подходящо място за деца.Не съм ходила от доста отдавна,но по спомени...Ако се съберат повече майки с деца,дайте да мислиме друго място

# 78
  • Мнения: 1 266
kovatcheva, изпразни си кутията, за да мога да ти отговоря на лични!!!

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 10:09 от Котката Марта

# 79
  • Мнения: 3 440
добро утро от мен  newsm68  аз отивам да меря булченски рокли  newsm08 newsm44
в страхотно настроение съм от няколко дни и от вчера започнах да попълвам дневник-календара на бременността  newsm47
хайде чао от мен в този мразовит ден  newsm51 newsm47

# 80
  • Мнения: 15
Здравейте, мамички! Много време не съм ви писала и предната тема я минах на галоп! Много ми се иска да дойда на срещата, но много ми е далече София Sad #Cussing out А така искам да ви видя....
Нищо, после ще пишете как сте си изкарали! Относно темичката за секса и аз като повечето мами съм с ниско либидо, ама пилето си трае за сега! Simple Smile Много ме заинтригува тази ФМ ! Тук няма такова нещо, или аз съм задръстена и нещо не съм чула петлите newsm78! В Сливен има само един 3Д ехограф, и  един преглед с него струвал около 50 лв., а както ви казах тук не се плаща за такива неща. Е , който може да си го позволи и наистина има нужда от по-обстойни изследвания... Другата седмица мисля да попитам моя Д-р как стоят нещата с тази ФМ и пак ща ви пиша. За пореден път се убеждавам, че столицата и големите градове са един вид "Друга България"... smile3511

# 81
  • Мнения: 202
Здравейте! Четох ви досега-изписали сте доста страници от новата тема, а аз дори не съм сварила да се разпиша в нея ooooh!(в тази връзка-поздравления на Валени за темичката)
За срещата-за мен няма значение часа-така или иначе дъщеря ми ще си остане у дома, но ако решите да е в 11, не ми се струва много удачно да е в "Дивака",в смисъл-май ще е по-добре да е в заведение, тип-сладкарница, като казвам това, се сещам за една-"Атене"(гръцката), която е на ъгъла на ул."Раковски" и "Патриарха"; там не е задимено, а и има за хапване и сладки, и солени неща; давам просто вариант, за да има избор, а за крайното решение ще се съобразя с вас
Пишете виждам, че вече си усещате бебетата(ориентирам се по тези, които са в моите седмици), а аз още-не и ми е странно-нали казват, че при втора бременност се усещало по-рано? newsm78
Имам и въпросче-някоя правила ли е ФМ при Мазнейкова и ако-да, какви са ви впечатленията?
Ами това се сещам засега да пиша, аз се наслаждавам на спокоен мързелив уикенд след забързаната работна седмица, смятам да взема душ и да излезем в Южния на разходка; търся да се взема някакъв анцуг за вкъщи, винаги подомашному съм ходила със стари дънки, но вече много ми стягат и не ми е комфортно с тях, дано намеря нещо подходящо; иначе и аз вчера си направих първите "бременни" покупки: едни дънки с крачоли тип"цигара"-тесни по крака и с платка горе, и една лятна морскосиня туника; сладки са
Хайде чао от мен засега, хубав ден на всички ви и само положителни емоции Hug

# 82
  • Мнения: 82
бланш,от къде си взе тези дънки,аз повечето модели,които съм виждала са широки?

# 83
  • Мнения: 202
бланш,от къде си взе тези дънки,аз повечето модели,които съм виждала са широки?
от бутик "Миа" на "Борис"; и аз повечето дънки, които съм виждала, бяха широки и съвсем обезформяха фигурата, а тези са съвсем прибрани(те са индигов цвят) и са малък номер-40-ти, а аз имах проблем и с намирането на малки номера; като ги обуя, са съвсем прибрани и с обувка висок ток стоят много елегантно, а в същото време на корема са добре

# 84
  • Мнения: 0
привет момичета...  Wink

бързам да ви известя какво ми се случи днес сутринта...  пижамата ми в областта на дясното зърно ми беше мокро!!! виждате в коя седмица съм...шашнах се направо...не беше много, но все пак...едно такова лепкаво...в същото време ми стана тооолкова приятно и мило...

но кажете ми , нормално ли е в началото на 5 месец да се случи това..за мен си беше коластра или пък някакъв подготвителен секрет?!

иначе за дрешките..аз вече на двапъти си пазарувам от "Миа" на "Борис" страшно ми харесват всички модели...от там си купих вече сутиен за бременни и кърмачки, сако за бременни и един панталон с 2 платки от страни и скрито ластично коланче на степени..много е удобно... има ужасно сладки полички..на които им се точа..  smile3508 а и чакам да заредят с повече летни ленени панталони..те са ми любимите..   newsm62

# 85
  • Мнения: 92
 missto съвсем нормално е ,и аз от миналата седмица заблязах че имам.Така бях и с предната бременност,в 5я забелзязах че се появява!
Снимайте си дрешките да взема и аз идея какво да си търся.Чакам малко да се позатопли та направо към летните да мина,вече 2-3пъти си вземам и така и не ги нося,не ми харесват Sad.Още ми шарат очичките по предишните ми размери и все в такива магазини влизам да разглеждам и така ме хваща яд и се дразня Sunglasses

# 86
  • Мнения: 7
Добър ден, и честит празник на именниците   bouquet
за килограмите и аз да се включа, бях 43 кл. преди да забременея а сега съм 9+ Embarassed, нищо не ми става нито от магазините , нито от моите дрехи! Хаиде да идва лятото по-барзо, да слагаме роклите и чехли

Последна редакция: сб, 15 мар 2008, 22:45 от shiiila

# 87
  • Мнения: 104
Ехааа, едва изчетох всичко.За срещата, и аз бих искала да дойда, но май ще е на следващата че няма на кой да оставя малката, а и си е път и мъжото няма да ми се навие да ме откара.
Марта, някъде прочетох с кое си за и против относно раждането и си мисля защо не си един акушер-генеколог, че да раждам при тебе,без майтап, честно го казвам, ако чуя някой АГ така да мисли, веднага бих го избрала.Само едно не ми стана ясно, сигурно имаш някаква инфо,защо не е хубаво да те карат да напъваш по-рано?Аз се шегувам, че след първото раждане като кихна се напикавам, е малко, да не си помислите..., а след второто сигурно трябва да се сещате се какво hahaha Дали е от това?
За секса-мъжото го е страх да не направим нещо на бебето и малкото пъти когато сме правили е по мое настояване, веднъж беше в 3ч през нощта, но той миличкия не отказва, само е много стреснат.Вчера без да иска ме удари с чекмеджето в корема и пребледня горкия.
Килограмите ми са +7 Embarassed
Айде, до скоро, да сте весели и усмихнати и такива ще са и бебоците!

# 88
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Привет от мен с днешна дата, мамички! Hug
Я ми кажете вие водите ли си дневници на бременността и по принцип дневници за живота, който живеете?
Аз  от години си водя дневници и в тях пиша разни неща, които са ми се случили, разни разсъждения върху проблеми, които съм имала. Сега от време на време сядам и ги чета - интересни са ми и ми помагат в различни сходни ситуации! Миналата година позанемарих тая дейност и сега дописвам дневника, който съм почнала да водя още през 2004година - когато съм родила Дани! Ще си наложа през тази бременност да бъда малко по-редовна в писането, защото един ден на децата ще им е интересно да четат какви мисли са минавали през ума ми в процеса на отглеждането им....поне така се надявам....да им е интересно....ако са се метнали на мен! Rolling Eyes Grinning Нали се сещате за разни филми, в които след години новото поколение открива в мазето на къщата в кашони покрити с прах дневниците със семейната история..... Wink
По същия начин разсъдих и за снимките. От както си купихме цифров фотоапарат на поразия се щракаме където и да отидем, но после не вадим снимките на хартия, ами седят в папки на компа или на дискове! Реших да извадя разни снимчици и да ги подредя в албумчета, та да гледат децата като порастнат! Имаме албумче в което месец по месец сме правили снимки на Дани и се вижда как се е променял в течение на първата си годинка живот! Много е интересно, той много си го разглежда! Така ще направя снимки и на бъдещото бебенце - да има и то един ден спомен от първата си годинка. Сега ще извадя на хартиен носител и ще направя едно албумче и със снимчиците на Дани от кръщението, също едно албумче в което ще редя снимчици от рожденните му дни.....Обхванала ме е някаква носталгия напоследък, не знам....може би затова съм се размислила по темата за дневниците и албумите! newsm78
Днес засадих цветенца в градината, дано се хванат, че през лятото явно доста време ще изкарам в нея, поне да е цветно и приятно.....
Продължава зверски да ме боли кръста! Sad Вече и като лежа ме боли.... Имате ли такъв проблем и как се справяте с него, ако отговора е Да? Ако продължава така направо не знам какво ще правя до 9тия месец..... Confused
Хайде до скоро, прегръщам ви! Hug

# 89
  • Мнения: 1 266
меви, тук пише за напъването:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198802.0;all

Едно време се колебаех между три специалности - АГ, анестезиология и реанимация и педиатрия. Сегашната ми работа съчетава второто и третото донякъде, но съм карала много стажове по АГ, включително в родилна зала на "Майчин дом".

В този ред на мисли, любими са ми родители, които непременно се опитват да измолят антибиотик или Панадол при темп. 37,5 и ми обясняват, че са много разтревожени и детето им е "отпаднало", а то търчи наоколо и се не свърта, защото трети ден стои затворено в стаята  Rolling Eyes

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт