Помощ- хроничен запек!

  • 20 035
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 032
на фризовом сме, но днес лекарката ми каза да сменя храната с милумил, защото от него не се получава запек. надявам се поне това да помогне, ще опитам пак и дуфалака.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Опитай сок от круши, доматен сок, сливите също разхлабват.Може от сушени сливи да и свариш чайче и да си пийне бебчето. Навремето и ние много се запичахме, но като въведох по-късно пюретата нещата се нормализираха.
mami3 опитай с портокали. Нека си хапне момченцето ецяло портокалче, сега като се запечем освен горните неща давам и портокал.

# 32
  • Мнения: 1 032
мога ли да дам чай от сушени сливи на тримесечно бебе. предпочитам наистина подобни неща, вместо термометър в дупето или медикаменти, но се притеснявам че още е много мъничка. иначе пием по 60 мл сок от круша и ядем само пюрета от разхлабващи плодове, но момата си е стиснала задника и не пуска нищо да излезе от него, сякаш корема й е пълен със злато smile3550

# 33
  • София
  • Мнения: 1 546
Цитат на: mami3
... Ходи на ясла и затова ми е малко трудно да го подложа на особено строга диета.

И ние ходим на градина, но съм предупредила че има непоносимост към млякото, така че си нося всеки ден по 2 бурканчета, а за закуски и мажат филия с маргарин. Попитай дали няма да ти откажат да си носиш храната от къщи.

kak така в яслата са ви приели детето с алергия????и даваш храната ти? Тов аобщинска ясла ли е?!? newsm78

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 903
gigio нищо няма да му стане на детенцето от чайчето от сушени сливи подсладиго и му дай да пийне. Ако пак не става вместо термометър може да ползваш листенце от молуфка. Измиваш го, почистваш го със спирт, намазваш го с мас обилно и мушкаш в дупето. Дупето също намажи с мас да влиза по-лесно.

# 35
  • Мнения: 1 032
благодаря за идеята mama V, ще пробвам чайчето със сушени сливи поне е вкусно, дано и при нас да има ефект, щото мойта щерка е с особено мнение по всички въпроси, свързани с акането- дама с характер от сега

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Пробвай и дано да имате усех утре сутрин.

# 37
Ние сме АБСОЛЮТНО  като вас-нищо не помага,но от 2 дни ядем пюре от сини сливи-приготвено от нас и УВИ -УРА-снощи имаше ефект без да използвам омразния термометър.Не намерихме пресни сливи,затова го направихме от сушени с малко водичка и даваме 2 пъти на ден по 1-на супеналъжица.
    УСПЕХ!
  Чакам отговор дали действа при Вас и дали ще открили друг метод

# 38
  • Мнения: 2 452
Давайте на децата си повече високоцелулозни храни(high fiber cereal, пълнозърнест хляб, сладка царевица). Най-честата причина за хроничния запек е неправилната диета!

# 39
  • София
  • Мнения: 48
Здравейте!
За запек желателно е да се направи диета поне две седмици, по-точно да се изключи всичко приготвено от краве мляко. Много помага сутрин на гладно да се хапва киви, стига да не предизвика алергии у някое детенце.
Наистина това е изпитан метод. Успех Simple Smile

# 40
  • Мнения: 6 390
С голям интерес про4етох цялата тема  Wink Има доста идей за изпробване. Беба е на 7.месеца и май нашия проблем стана от смяната на млекото от 1. минахме на 2. / май ще се върнем на 1. или по/добре 2. но с БИ ФИ бактерии да опитаме първо... Като стана въпрос , може да пробвате при по големите де4ица и АКТИВИА на ДАНОНЕ с БИФИДУС ЕССЕНСИС или всякакви такива благородни бактерии ...
Ние още не ядеме кисело мляко  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 811
Подходящ хранителен режим и търпение - това е единственото решение. За храните доста са писали. Но има още един фактор - създаване на навик. Всеки ден между 7 и 8 щерката посещава тоалетна и от година и нещо резултатите са сигурни.
Преди да се спрете на определен хранителен режим е необходима консултация с лекар. Хроничния запек може да се дължи на психологически проблем, лениви черва или увредени черва. Години наред мислех, че дъщеря ми има 2-рия проблем, а се оказа 3-тия  Shocked Разбрах го по доста неприятен за мен и семейството ми инцидент. Та много от храните подходящи при "лениви черва" са направо забранени за нея.
Успех на всички

# 42
  • Мнения: 1 032
Проблемът май е, че упорият запек е при съвсем малките бебенца. Ние сме на 4 месеца и освен адаптираното мляко, плодови пюрета и сокчетата, друго не сме включвали в менюто. Но сливите са вълшебни наистина. Беба ака съвсем нормално и редовно от около седмица и нещо благодарение на сокчето от сини сливи. Иначе съм чувала, че когато започнат зеленчуковите пюрета запекът се оправял, но все още не сме стигнали до там

Общи условия

Активация на акаунт