Браво за нашите консултанти и участието им в "Часът на мама"

  • 3 624
  • 70
  •   1
Отговори
# 30
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Благодаря, момичета - ние вчера успяхме да хвърлим само набързо един поглед, но и аз мисля, че добре се получи Grinning Много приятно съм изненадана от водещите, които проявиха искрен интерес и подкрепа, попитаха ни какви са въпросите, които най-често вълнуват майките и съответно ги зададоха, така че повече от майките извън форумите да могат да чуят някои от най-нужните отговори Hug Мамата, която беше в студиото, е форумски потребител (нещо, което не знаехме предварително, т.е. не беше нагласено) и мисля, че ако желае, сама може да разкаже повече подробности и дали й е било от полза споделеното тогава и контактът с нас Grinning
Малка клюка - на конгреса по кърмене водещите имаха много голямото желание да покажат записа на тази част от предаването пред 150-те педиатри на конгреса, но за съжаление не се осъществи поради завихрилия се лют спор, който се очакваше и наистина се разрази много бурно Laughing За конгреса ще разказваме утре, че има мноооого за писане - и много филмово-снимков материал с форумски компромати hahaha Joy

# 31
  • Мнения: 6 441
Аз пак отивам да се мъча да го гледам   Laughing
Хедра,чакаме с нетърпение много подробности около конференцията! Hug

# 32
  • Мнения: 1 328
Аз пак отивам да се мъча да го гледам   Laughing
Хедра,чакаме с нетърпение много подробности около конференцията! Hug


Вече и мойто любопитство се позасили Wink

# 33
  • Мнения: 175
Браво на Вас!    bouquet  Много смислено беше всичко, дано повече майки са ви гледали  Peace Това, което ме подразни беше големият биберон... И Ива, естествено  hahaha

Много форумско присъствие в "Часът на мама" тази седмица  Laughing
Споделям всяка дума.  Hug

# 34
  • Мнения: 753
Докато ви гледах тази вечер в записа по интернет казах на мъжа ми:"А как ще се променят толкова възрастни акушер-гинеколози, акушерки и педиатри в разбиранията си за кърменето, кой ще им изкорени погрешните представи?" - Това наистина ме притеснява.
Наистина ми хареса предаването в частта с вашето участие, Хедра и Ася!
Вие сте много позитивни хора и допълнихте хубавата ми представа за вас и с визия.
Наскоро една възрастна педиатърка, приятелка на майка ми, ми каза, че "много лошо съм научила моя син да заспива на гърда и лятото трябвало да го отбивам, защото му било по-лесно да си сукне от мама, отколкото да дъвче"?!
Разбира се, майка ми и вярва.
А аз глупавата, взех да и цитирам Световната здравна организация на онази педиатърка - тя тотално мълчи и подминава...
Е, няма да го отбивам;) по тези причини и не сега.
Решила съм до 2год. да изкараме, дано, а после ще видя, че много искам братчета и сестрички;),но след като съм спряла с кърменето.

# 35
  • Мнения: 6 441
И аз ви гледах най-накрая!!!Страхотни сте!Асенце,ти не беше ли бременна?В страхотна форма си!!Какви красоти си имаме из форума!!
А как само ме подразни Ива!Защо е все неимформирана тази жена? ooooh!
Браво!Дано е стигнало до ушите на повече майки,педиатри,акушери,свекърви и баби! Crazy

# 36
  • Мнения: 3 423
И от мен едно ОГРОМНО браво-страхотни бяхте,много умно говорихте,с чувство за хумор а и бяхте много хубави  bouquet  bouquet  bouquet
Ася   bouquetстрахотно чувство за хумор-така се смях на произведенията в памперса Joy
Хедра   bouquetимаш невероятно нежен и приятен глас  удоволствие е и да те слуша човек,не само да те чете Wink
Казах ли и колко сте готини Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 5 190
Момичета, много хубаво предаване е станало! И има огромна промяна в информираността на водещите в сравнение с началото на предаването, когато много им се ядосвах.
Чудесни сте като излъчване!

# 38
  • Мнения: 5 393



Къде може да видим кои са тези болници "Приятели на бебето"?

И на мен ми е интересно кои са тези болници?

Браво,момичета   bouquet Току що гледах записа на предаването. Сега отивма в темата за конференцията.

# 39
  • Мнения: 313
Браво и от мен! Страхотни сте   bouquet

# 40
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
БПБ-болниците в страната са 7 - в София е само Втора градска, другите са Шумен, Враца, Кърджали, Генералтошево, Плевен... и 7-мата я забравих. В началото на март е минала проверката за акредитация на болницата в Стара Загора - не знам колко успешна е била обаче  (примерно Св.София в Сф се е пробвала 2х досега, както сподели директорът на болницата, обаче не са успели да получат приза, имат още да работят). По програмата работят 30 болници в страната - т.е. вървят обучения, опитват да прилагат практиките, но още не отговарят напълно на стандарта. Последното попълнение е частната болница в Плевен, която реши да се присъедини към програмата на конгреса Laughing
Според някои източници и други частни болници в страната са правили постъпки, явно очаквайки заради добрите им условия да отговарят на 10-те точки, но като разбирали за какво става въпрос, бързо се отказвали Confused

# 41
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
БПБ-болниците в страната са 7 - в София е само Втора градска, другите са Шумен, Враца, Кърджали, Генералтошево, Плевен... и 7-мата я забравих.

Добрич, Добрич... Rolling Eyes
Интересно, че към момента никоя болница не отчита това, да е приятел на бебето като плюс, който би привличал клиенти. Кога ли ще стигнем Македония?

# 42
  • Мнения: 5 393
. Кога ли ще стигнем Македония?

Начина по който са постигнали добрите резултати е хитър и ми харесва.

# 43
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Всъщност това е само проект, който обмислят в Македония, за да може да се запази статута на БПБ-болниците за колкото може повече от тях. Иначе сертификацията на толкова голяма част от болниците е постигната благодарение на много пари, които са се излели там по време на войната от разните международни фондове, а не на тази мярка, която е интересна, но не се знае дали ще успеят да я въведат и там (у нас е абсурд, предвид колко малко болници са сертифицирани).

# 44
  • Мнения: 5 393
Аааа, ясно.Аз останах с впечатлението, че по този начин са ги накарали да се напънат за сертификата.Благодаря за разяснението.     bouquet

Общи условия

Активация на акаунт