Пролет е разцъфтяла с арабски цветя ~::~59

  • 31 580
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 333
Добро утро момичета!   bouquet

Аз се успах!   Blush И сега смятам да ходя малко по-късно на лекции.  ooooh! Така е до като свикна с новия ми режим.  Laughing

Кате Много е интересна историята за този празник. Винаги съм знаела, че се празнува от кюрди, азърбейджанци, иранци, афганци, а в БГ също така и от къзълбаши (така се наричат доколкото знам и живеят предимно в района около Дулово и др. места, че не съм мн добре запозната с това). Доколкото знам си имали и техен език.
За историята на невруз никога не се бях интересувала. И сега вече съм по-нясно с нещата.

Като стана въпрос за кюрдите. Наскоро се сприятелихме с едно момче кюрдин от Турция (от Шърнак). И в момента сме много добри приятели. Показа ми снимки от техните традиционни сватби и облеклата на жените ми по специалните поводи. Бяха невероятно красиви.  Heart Eyes Много ми харесаха - бяха подобни на абаи, но в по свежи цветове и от по-феерични платове, обшити си мъниста...голяма красота беше.  Heart Eyes

Дебка мерси за поздравчето. Какви забележителности имат само, каква приказна пустиня с хубави дюни. Винаги, когато се сетя си казвам "Ааах Иран, Иран"  Heart Eyes Grinning Много ги обичам тези хора, езика  и страната им. Дано някой ден ми се наложи да пътувам до там. Имаме двама зетя иранци и двамата са златни хора. А тази песен я имаше и на турски: http://www.youtube.com/watch?v=bioebrMiFGU

Надиа много си права и в българския има мн сходни думи с персийския. Например - кхейли кхуубе - означава много хубаво.
Знам и други персийски думи. Някой уроци иска ли?  Laughing

# 61
  • Мнения: 1 728
ЧЕСТИТА ПЪРВА ГОДИНКА НА ТАРИК!
Тони, желая му безгрижно детство, много обич и да расте здраво и будно дете

# 62
  • Мнения: 216
Добро утро,пролетни цветенца-нежни


Деси-кюфтенцата са супер-ще ги направя...а снимките на каките с колелетата са толкова хубави и пролетни ,а на Даянка са супер...

Нафасима,незнам какво да ти кажа newsm78-съгласна съм с момичетата-особено с Марси и Другарче,но ти си знаеш най-добре и ккто казва Амал-вслушай се в гласа на сърцето си ,но и разумът си,както те съветва Деси...аз знам със сигурност само,че каквото ти е писано да става,ще стане-Бог е всезнаещ,но ти го моли Praynig-той е Милостив,Откликващ Heart Eyes Heart Eyes...

Сабина-твоята Йоанна е толкова мъдраи така симпатична,а Теди ще свикне...така ме развесели с тая тоалетна smile3550 rotfImao

Надя-колко интересно-  bouquet

Дебка-здравей 55

ох,исках да се обърна към всички-амаама Рабуба се е наакала и не може да търпи нито миг--търси си правата и се опъва като струна -ще я окъпя newsm37-хайде отива ме да цопаме в коритото и по-късно на разходка на разходка...

Тарик мам-тук времето е тоапличко-но и при вас ще се хстопли-хубаво си правите пиците-пък и щом мъжът ти ги прави-ехаа  bouquetпо-надолу ти честитя,че щях да забравя-нали съм разсеяна hahaha  bouquet  bouquet

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 11:53 от DUA

# 63
  • Мнения: 110
Тарик Мом, ти днес имаш такъв хубав празник!  Hug

Честит Рожден Ден, мило и щастиво дете!

Да си жив и здрав и много умен и щастлив и да радваш мама и тати.... и много подаръци да получиш!

  bouquet  bouquet  bouquet Hug

# 64
  • Мнения: 468
Честита първа годинка на малкия Тарик. Пожелавам му слънчево и щастливо детство с мама и тати.


Дебка
, права си относно това, че по-сериозно се урежда бъдещето при такъв брак. Ама и хората не са виновни, като има по-изгодно предлагане (тоест ние).  Mr. Green

Дуа
, ама че весело кафенце.  Heart Eyes

Нафасима
, как си днес?  newsm78

Надя, много е интересно това, а защо да не е и вярно. Имаме познат иранец, говори български много добре, без никакъв, ама никакъв акцент, за разлика от други народи като например поляците или нашите араби.  Mr. Green

Марси, забравих да ти кажа, че малката Линда е голяма умница (по повод изказването й, дето си цитирала в съседната тема). Hug

Сабинка, никога не съм ходила в Красна поляна, хубаво ли е? Хаха, разсмя ме с тоя Азис, той ако знае какъв комплимент му е направила Йоанка.....Спокойно, и Теди ще свикне, какво да правиш, момченцата от мънички до старички са такива слабачета.... Heart Eyes

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 12:52 от amal

# 65
  • Мнения: 800
ТАРИКМАМ,честит ви празник! Ето, номер едно закръгли година, значи едва ред на номер 2 Simple Smile

Дезърт какъв ли е тоя кюрд, какво прави тук ? Аз пък имам приятел казълбаш от Търговище, обаче не  знаех , че и те празнуват Неуроз. Иначе той казва, че казълбашите идват от иранския град Хоросан. Може и те да са братовчеди на кюрдите. В Турция май само кюрдите са казълбаши newsm78  Абе серизоно ли ти харесват кюрдските носии, на мен женските изобщо не ми допадат и с тия странни ръкави....

Десииии, ще черпиш  Mr. Green Каквото съм казала, станало е. Така познах, че и сестрата ще мима момиче, познах и че ще се роди на Неуроз точно, още преди да знам в кой е месец. Обаче мина празника, а няма новини за бебе, Ахмед почна да ме бъзика, че са се провалили пророческите ми способности. След няколко дни им звъни да види как са и чува реве бебе, пита кога се е родило, казват на Неуроз след като се прибрали от пикника си го родила жената, и с това име го кръстили Simple Smile 

# 66
  • Мнения: 610
 ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ТАРИК! ТОНИ ДА ВИ Е ЖИВ И ЗДРАВ!   И ЦВЕТЯ ЗА МАМА,ВЕСЕЛ ПРАЗНИК  Party

# 67
  • Мнения: 216
ТАРИК-БЪДИ НАЙ -ЩАСТЛИВОТО ДЕТЕ НА СВЕТА


за нежната и любяща мама-цветя красиви като нея-да те радва и слуша твоя малък мъж-да порастне здрав и признателен мъж,който винаги да цени родителите си и Бог-ншаала  bouquet

# 68
  • Мнения: 3 804



честит рожден ден Тарик,Тони нека да ти носи само радост


дуа мила-мотор е това,ние сме големи хора ,ве4е си падаме по моторите,модата на колелата мина Laughing
сабинка големи сладури са малките
снежа и катя  и катето писах ви на ли4ни
катя да ти отговоря за гостите,идват много пове4е от колко можеш да си представиш и обикновенно без покана и предушреждение,поне по нашите ширини е такаш-бъди винаги готова

# 69
  • Мнения: 689
Лили, любопитка си ти

Колко си права Joy

Много интересна история,ама шантави царе е имало някога...А френските са ми най-смешни,знаеш ли за онзи,дето не си режел ноктите на краката и нокътя на единия пръст му станал толкова дълъг,че се навил като охлюв и се впил в плътта Sick
Идвали много хора да го лекуват,но никой не се наемал да го докосне,че ако го заболи царя,обезглавяване ги чака..Най-после се намерил един смел момък,който се престрашил.След като отрязал нокътя,от ужасната рана излезли червеи ooooh!,раната заздравяла и момчето било щедро възнаградено за подвига!
Съжалявам,ако след като прочетохте това,кафенцето на Дуа не ви се услади толкова Laughing

ТарикМом-всичко най-добро на порасналото ти момченце!Все така да ви радва  и да му родиш едно братче да си играят заедно Wink
Много студ при вас,ей!А лятото колко са макс.температури?


Хайде аз да ходя,че имам сто неща да върша.Приятен ден на всички!

# 70
  • Мнения: 800
Лили, нали затова са царе, могат да си позволят да са шантави Simple Smile
Кафенце не пия, ама хапвах филиики, докато четох за червеите. Предиобед винаги съм агресивна заради раннто ставане, и агресията ми точно на гнусотиийи избива Embarassed

Не знаех за този френски цар с маникюра, обаче много ме забавлява ,това че Карл 5 говорел на немски само с конете си Mr. Green било го е срам от грубото звучене на немския

Ще потърся един сайт да ти пратя, ще ти е интересен. Деси и Светлетата много го харесаха Twisted Evil

# 71
  • Мнения: 216
Деси-така си и помислих-ама викам,ако не е това-ще ме поправиш...то и в Ливан-всичко живо по мотори-ама момиче било срамота да кара-но моите девери им дават на щерките ,че при нас хора много няма-викам аз-абе-що да е срамота...хората така мислели-а пък аз им казвам-то щом вървят по религията-това какво общо има-нищо-та викам му аз на моя бъбрив девер-теб от хората ли те е страх или от Бог-ми виж в Иран-облечени в черно-ама мотори карат и не им дреме Mr. Green...значи кола -задължително едва ли не,а мотор нежелателно(за жена) #Crazy...та си спомням,че ми даде мотора да изглежда по-демократичен Joy hahaha,а после вика-стига толкова ,че ако се пребиеш после в Бг щели него да обвиняват...а на другият ден той минал покрай къщата дето жена му пиела кафе и и казал-хайде да те закарам-и тя хоп седнала отзад,а ония лелки-малее-сигурно са се шокирали Joy(така ми каза етърва ми)-ей-значи не е шокиращо да ходиш 2-3 км.пеша,ама да се качиш на мотора е шокиращо- Sick-много умно-добре,че поне нашите хора мислят по-така bowuu

Лили-ма какъв е тоя гнусняр-с такива нокти-пфу Sick-чак ми се отврати от царе Confounded

Кате-сайта ще и хареса на лили-ако е онзи за шулхана- Twisted Evil

Наде -направи един хороскоп и на Тарик-за родените през този ден-защото този дето ми го прати за моето дете-много ми хареса и ми се струва верен-БЛАГОДАРЯ ТИ  bouquet

# 72
  • Мнения: 1 655
Честит рожден ден на Тарик!
Да е все така слънчево дете за радост на мама и такто!
http://www.bsdkidscar.com/images/kid_jeep/bkj04.jpg

На патерици да честитя на Али!

И букет за щастливите майки!

# 73
  • Мнения: 100
Честита Първа годинка на Тарик, да расте умно и здраво дете!

И още едно нещо за него - посланието е ясно!!
Не можах да намаля размера - ако го изтртият модераторите - здраве да е, поне ще го видите, докато го пипнат...  hahaha

# 74
  • Мнения: 468
Рали, ама че сладко момиченце.  bouquet

Дуа, за последен път се убеждавам колко е шарен арабския и ислямския свят.   bouquet В селото на мъжа карат като луди моторите си и возят и жените си, а някой път и по някое бебе. Чак ме беше страх да гледам.  ooooh!

Какъв е този хороскоп? И аз искам.  Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт