Мнооооого шоколадов кекс

  • 36 966
  • 180
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 636
Селма, мерси. Това със сметаната иzглежда добре, само ме притеснява, дали няма от тежестта на горния блат да иzлеzе крема отвън  Thinking И добре, че раzделих сместта, сега ми е иzляzло малко над формата  Crazy

# 121
  • Мнения: X
На тази шоколадова рапсодия бих заложила на шоколадов крем...
например сметана и шоколад /като ганаш/
или масло ,шоколад и малко прясно мляко
Имах една идея да го правя и аз като торта /за предизвикателството/ но ...не стана .Т.е. отказах се.
Трябваха ми блатове,които могат да се дялкат,а този става много въздушен и трошлив.
Но...предстои пак.  

# 122
  • Мнения: 4 138
този сладкиш ще ме затрие Crazy
пак мисля да го правя. снимки няма, щото се изяжда нулевически.

# 123
  • Мнения: 11 747
Аз бях замислила подобен крем, като от 'Покрива' на Наталина - 50:50 краве масло : крема сирене; пудра захар; ванилия. Евентуално малко настърган шоколад за зърнист ефект и кафеви топчета из крема... Отказах се, понеже сега е много топло (то днес е по- добре, но до преди 2 дни беше над 35 градуса) а тортата трябваше да изкара часове извън хладилник... маслото щеше да стане на чорба и да се разтече.
Затова, сега ще пробвам крем Оле Ванилия на д-р Йоткер със сладкарска сметана да го разбия, още не зная какво ще произтече... До довечера ще знам.


А, matakosmata  ме подсети - слагайте снимки!  Simple Smile Да им се радваме, да им се любуваме!  Simple Smile

# 124
  • Мнения: 1 636
Краси.мира, как да направя сметана с шоколад? Не zнам какво е ганаш  Embarassed
Мате, нали frischer Alpen-Schlagrahm е zаквасена сметана? Или между zаквасена и обикновена сметана има раzлика?
Снимки Ще пусна, обеЩавам  Peace
О, това скрема сирене не бих пробвала. Аz съм по вкусове като шоколад, лешник (и други ядки) или сметана, така че в таzи посока Ще бъде.

# 125
  • Мнения: 4 138
аз мога да сложа снимка на шкембето си, дето с тоз сладкиш стана още по-голямо Crazy
ама ще направя пак сладкиш и ще сложа снимка де Wink
стига обаче да не го наям пак Whistling

# 126
  • Мнения: 11 747
О, защото не знаеш какъв невероятен вкус има този крем! Крема сирене Филаделфия, много е нежно, хубаво масло... абе к'во се обяснявам  Simple Smile щях да го направя аз, ама...  Иначе си го правя, за други торти и най- вече за 'Покрива'.

# 127
  • Мнения: 4 138
чико, зауеррам е квасена сметана, шлаграм е за разбиване. продават и шманд, не е в хладилните регали, има го в лидл и в алди, и навсякъде, по мазно е. но пак е квасена сметана.

# 128
  • Мнения: 1 636
Пина, въпрос на вкус е  Wink. Филаделфията я купихме 1 път, опитах я и я иzхвърлих  Rolling Eyes А в сладкиш не мога да я си представя, аz дори сладкиши с плодове не харесвам.
Мате, важното на теб да ти е добре. Другата седмица Ще zабъркам един и Ще дойдете с Дианджели да го пробвате. А дали Ще стане с моята сметана, голяма ли е раzликата във вкуса? Аz само такава съм купувала до сега. шманда го zнам, с него правя снежанка. Но той е по твърд. Такава ли е консистенцията на квасената сметана?

# 129
  • Мнения: 7 421

например сметана и шоколад /като ганаш/
или масло ,шоколад и малко прясно мляко 
    Още един глас за първия варант.Красимира! thumbsup
    А втория е великолепен ,но за по-леки блатове,като пандишпан,например(според моя вкус ,де  Peace )

# 130
  • Мнения: 4 138
кака мата другата седмица е вече на родна земя.
този сладкиш става за всичко, мисля да го ползвам с много малко бакпулвер за блатове за торта.

# 131
  • Мнения: X
Краси.мира, как да направя сметана с шоколад? Не zнам какво е ганаш  Embarassed
Течна сметана се загрява и се излива върху начупен шоколад.Бърка се докато се разтопи шоколада.Слага се в хладилника за няколко часа да стегне.После се разбива на пухкав крем.
Може да се добавят натрошени лешници,бадеми,орехи...
Съотношение  сметана -шоколад аз правя    1-1,т.е.  1 част сметана,1 част шоколад.
И по-малко да е шоколада, например 300 мл сметана към 200 гр шоколад, пак става.  

# 132
  • Мнения: X

например сметана и шоколад /като ганаш/
или масло ,шоколад и малко прясно мляко  
   Още един глас за първия варант.Красимира! thumbsup
    А втория е великолепен ,но за по-леки блатове,като пандишпан,например(според моя вкус ,де  Peace )
Аз ако мога ,на всичко бих слагала шоколад....   Embarassed      
Вчера си купих заквасена сметана ,и сега се чудя коя от твоите торти да спретна...   

# 133
  • Мнения: 1 636
Мате, жалко. Тогава септември на сладкиш тук,а август на бира на морето  Peace
Краси.мира, това zвучи супер, това Ще бъде. Ако не стане раzбивам масло с нутела и малко сметана вътре. Снимки довечера или утре. Утре Ще се дегустира на праzника в детската градина.

# 134
  • Мнения: X
Абе имам някакви спомени за една торта ...готови блатове,и крем от едно бурканче течен шоколад и сметана,ама дали не беше заквасена...сестра ми ми беше казала рецептата,ама като не я записах.Правила съм я доста отдавна и не помня,но ми се струва ,че беше с една кофичка заквасена сметана /400 гр/ и течен шоколад.Пак си беше вкуснотийка. 

Общи условия

Активация на акаунт