Мнооооого шоколадов кекс

  • 36 952
  • 180
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 7 420
     
Вчера си купих заквасена сметана ,и сега се чудя коя от твоите торти да спретна...   
    Тази Или тази ,щом толкова обичаш шоколад. Grinning

# 136
  • Мнения: X
Уф,аз тъкмо бях решила да избягам от шоколада...е,за един ден...
Гледах Медовика ти /бързия,за 1 час/ или
Торта от блат за плодов кейк...
И на шоколадовата с вишни се чудя...е,без вишни,че нямам...
Седя на компа и се чудя...    newsm78     

# 137
  • Мнения: 11 747
Ето ми днешния труд



срязан е посредата и има много дебел слой крем. Дано да успея да снимам парче, та да се види. Украсата е от шоколад, отвсякъде... тоя път половин кило шоколад отиде май  Thinking

# 138
  • Мнения: 198
Браво!На вид е чудесно, а вярвам че и на вкус не отстъпва.
Рецептата?

# 139
  • Мнения: X
Ето ми днешния труд



срязан е посредата и има много дебел слой крем. Дано да успея да снимам парче, та да се види. Украсата е от шоколад, отвсякъде... тоя път половин кило шоколад отиде май  Thinking
Страхотно изглежда!И с този шоколад навсякъде....неустоима!
Kari2 , рецептата май е на първата страница!

# 140
  • Мнения: 11 747
Да, рецептата е на първа страница. Крема, който споменавам е крем Оле Ванилия на д-р Йоткер, но вместо с 400мл прясно мляко, го разбих с 100мл прясно мляко и 300мл течна, сладкарска сметана. Стана много гъст и стабилен крем, твърд, а на вкус е лек и приятен. Как стои в съчетание с кекса ще разбера тази вечер, но смятам, че ще е добре! Просто кекса е мноооооого шоколадов, украсата и тя, както се вижда е мнооооого шоколадова, та поне крема реших да е контрапункт, мисля, че ще бъде свеж полъх на фона на цялата шоколадова какафония...  Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 2 671
Pina, нямаш пощада! Страхотно си се справила с борда! Чакам  отзиви за комбинацията с крема и снимка, ако успеш!

# 142
  • Мнения: 4 358
Леле Пина магьосница си.И предишния кейк и този Peace Peace Peace грешка нямат.

# 143
  • Мнения: 11 747
Сърдечно благодаря за комплиментите, момичета!  Grinning

Понеже си казах, че ще покажа парче, стига да мога, та ето го:



То не е парче, ами разрез, ама да се вижда отвътре.
За вкуса, добре беше с този крем, ама... понеже ядохме за десерт... - ох, много тежко! Направо ми идеше да припадна, ама се натъпках, та не знам от кое е...  Tired Confused

# 144
  • Мнения: 718
Не знам колко е тежко, но изглежда умопомрачително Crazy Поздравления!

# 145
  • Мнения: 198
Моите поздравления

# 146
  • Мнения: 11 747
Пак благодаря за поздравленията!  Simple Smile

Днес, на свежа глава, вече не мисля, че е било толкова тежко... Просто, ако ядем у нас, ядем по една порция основно, без хляб и после десерта, та идва идеално. Снощи, бяхме на семейно събиране - майки, бащи, дядовци, лели.., вероятно разбирате за какво освинване става дума  Tired  в такива случаи и чаша вода за десерт ми тежи, какво остава за друго...  Tired

# 147
  • Мнения: 7 420
   Пина,невероятна си!Страшни красоти показваш! newsm10 newsm10 newsm10

# 148
  • Мнения: 11 747
Верно ли, толкова хубаво ви се вижда?  Thinking Simple Smile
Шоколадовите ми извращения са към края си, тъй като петте кила шоколад почти свършиха, пък и малко да се кротна от към ядене...  Tired

# 149
  • Мнения: 952
Ау, Пина невероятна красота. Тази шоколадова прелест ще я сънувам.
Много хубава изглежда тортата, а от разреза си личи, че е много, много вкусна. Поздравления за невероятните ти идеи и за сръчните ръце разбира се.  newsm51

Бях забравила за този мнооооого шоколадов кекс, но благодаря на всички, които са подхванали отново темата и на  Селма за рецептата  smile3525

Общи условия

Активация на акаунт