Имаме проблем с лъжичката....

  • 1 784
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 802
Оооох, незнам! И ние имами същи проблем, и аз като в теб вече нямам нерви! От начало нямахме никакви проблеми с плодовите пюрета и лъжичката, до момента в който предложих зеленмуково. И настана една борба #Crazy. Реших да не насилвам нещата, въпреки настояването на педиатъра, предлагам всеки ден по лъжичк, две, и резултата сега е стисната уста, и отказ и на любимите плодови пюрета. От утре съм решила да я оставя само на кърма за няколко дни, и после пак ще опитам. Пожелавам ти успех, стискайте палци и на нас, че ситуацията ми действа много зле Hug
Аз поради тази причина захраних със зеленчуково пюре, понеже ме бяха предупредили за евентуалния проблем, ако започна с по- сладките плодови. Правилно си решила няколко дена само да се кърмите. Захранването трябва да става бавно и спокойно, тук няма състезание, не се гони норма.  Naughty Повече търпение и спокойствие и нещата се нареждат.

stemo не мисли толкова много за това захранване, имам предвид да не ти е фикс идея до май непременно да я захраниш с колкото се може повече храни, все пак има и АМ. Наслаждавай се на кърменето, от това се нуждае бебчо в момента, явно още не е готово за твърди храни. След седмица- две опитай пак. Успех на всички със захранването Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 461
Оооох, незнам! И ние имами същи проблем, и аз като в теб вече нямам нерви! От начало нямахме никакви проблеми с плодовите пюрета и лъжичката, до момента в който предложих зеленмуково. И настана една борба #Crazy. Реших да не насилвам нещата, въпреки настояването на педиатъра, предлагам всеки ден по лъжичк, две, и резултата сега е стисната уста, и отказ и на любимите плодови пюрета. От утре съм решила да я оставя само на кърма за няколко дни, и после пак ще опитам. Пожелавам ти успех, стискайте палци и на нас, че ситуацията ми действа много зле Hug
Олеле,сякаш аз съм го писала Rolling Eyes  Явно не съм само аз, с този проблем....Само дето,аз започнах със зеленчуково пюре newsm78.В началото хапваше,но изведнъж какво стана....
Аз също съм решила да й дам почивка няколко дни,и после пак постепенно продължаваме.
Знам,че даването с шише е нож с две остриета,но ....вече нямах идея какво да правя.Относно даването на АМ-КАТЕГОРИЧНО отказа Whistling,само купувам и хвърлям.Вече се отказах от този вариант.
Благодаря момичета!  bouquetОпределено ми вдъхвате надежди Peace
Прекрасен ден,на всички!!!

# 17
  • Мнения: 9 973
и ниесме с такъв проблем,и зъби ни мъчат(не са избили още)

# 18
  • Мнения: 721
Оооох, незнам! И ние имами същи проблем, и аз като в теб вече нямам нерви! От начало нямахме никакви проблеми с плодовите пюрета и лъжичката, до момента в който предложих зеленмуково. И настана една борба #Crazy. Реших да не насилвам нещата, въпреки настояването на педиатъра, предлагам всеки ден по лъжичк, две, и резултата сега е стисната уста, и отказ и на любимите плодови пюрета. От утре съм решила да я оставя само на кърма за няколко дни, и после пак ще опитам. Пожелавам ти успех, стискайте палци и на нас, че ситуацията ми действа много зле Hug
Олеле,сякаш аз съм го писала Rolling Eyes  Явно не съм само аз, с този проблем....

И сякаш аз съм го писала...

Ние започнахме с ябълка, прие се добре. В момента, в който включих морков закъсахме. Sad
Мина почти месец от първата лъжичка ябълково пюре и детето не иска почти нищо "твърдо" да хапне. От няколко дни сме само на кърма и от време на време предлагам по 1-2 лъжици каша ябълкова или банан и 2-3 лъжички ябълково пюре. Всичко друго е  smile3505

Имам още 3 месеца до работа, опитвам се да не се стресирам, но ми е чудно как другите наборчета изяждат на едно хранене голямо бурканче и искат още, а нашето коте прави муцунки и стиска устни.
Истина е, че детето ни трябва да ни води. Няма незахранено дете. Просто трябва да се успокоим. 

# 19
  • София
  • Мнения: 461
Да, така е! Трябва да се успокоим Peace.Но.....не е лесно Rolling Eyes
Като си представя,че бяхме стигнали почти 80-90гр....а сега отказва всичко ooooh!.Но ще изчакам малко,и пак се почваме,пък ще видим...
Успех, и на вас момичета!  bouquet
Благодаря ви!  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 16
Зравейте отново,мами! Пиша пак по темата, защото при нас има развитие - спрях да давам с лъжичка, оставих малката само на кърма за няколко дни, и опитах пак. Определено това даде резултат-сега изяжда на обяд по 1 бурканче 125 гр. зел. пюре и два пъти на ден между кърменето по 1/2 бурк. плодово. Въоръжих се с търпение и много предпазливо продължаваме. От създалата се ситуация достигнах до извода, че Гери просто не е била готова за това. Дано да съм била полезна. При вас има ли развитие,stemo, успяхте ли?
Хубав ден на всички търпеливи майки  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 418
хрумна ми нещо, което не съм сигурна, че ще помогне, но все пак може да пробваш.
давай на детето да си играе с лъжичката без да го храниш.тя е лъскава и ще му е интересна.тъй като бебетата лапат всички неминуемо ще започне да я лапа и съответно да започне да свиква с присъствието и в устата си.аз правя така с моята дъщеря,но с цел да я подтикна да прояви желание да я държи сама.струва ми се обаче,че при вас може да е полезно с цел по-бързо свикване.също винаги използвай една и съща лъжичка,за да свикне бебено с нейната форма.успех!

# 22
  • София
  • Мнения: 461
Зравейте отново,мами! Пиша пак по темата, защото при нас има развитие - спрях да давам с лъжичка, оставих малката само на кърма за няколко дни, и опитах пак. Определено това даде резултат-сега изяжда на обяд по 1 бурканче 125 гр. зел. пюре и два пъти на ден между кърменето по 1/2 бурк. плодово. Въоръжих се с търпение и много предпазливо продължаваме. От създалата се ситуация достигнах до извода, че Гери просто не е била готова за това. Дано да съм била полезна. При вас има ли развитие,stemo, успяхте ли?
Хубав ден на всички търпеливи майки  bouquet
Здравей!
И при нас има развитие Hug.Почивахме на кърма 5 дни,и сега отваря една уста...... feeding
Аз предложих оризова каша,и я удобри.Вчера дадох оризова каша с банани и праскови на нестле, от бурканче,и имаше желание да си хапне цялото количество Wink.
Дано онзи период е зад гърба ни Wink
Благодаря на всички!!!  bouquet  bouquet  bouquet

# 23
  • Мнения: 721
Поздравление!
Имам чувството, че само моето гардже няма никога да си отваря устата с охота  Cry

И аз пробвах седмица без твърда храна, но нямаше ефект. Confused

# 24
  • София
  • Мнения: 461
Аз пробвах с много шарена лъжичка.И през времето,когато беше само на кърма я слагах с нас на масата,докато ядеме.Тя проявяваше интерес,и аз й давах да опита от това,което хапваме ние.Естествено на върха на пръста ми  Laughing.Някои неща доста ги хареса... Laughing
После реших да я пробвам с каша,защото преди бях предлагала само веднъж с бананова и тя отказа.Сега й предложих ориз и рожкови,и я приема доста добре(пу-пу).Аз ти предлагам да я пробваш с нещо,което не си предлагала досега.Може да клъвне Wink.Успех!!!

# 25
  • Мнения: 415
...
Ние започнахме с ябълка, прие се добре. В момента, в който включих морков закъсахме. Sad
...
като нас  Mr. Green

то не че и с ябълката вървеше гладко

Ако децата ви са като моя това може да помогне (така пробутвах моркова, но накрая се отказахме защото явно му беше много противен) - той понеже пъха всичко в устата си съответно и като му дадем лъжицата и нея я пъха, та затова гребвам и му я давам, но я крепя да не я обърне върху дрехите си или да катапултира, резултатът е че си набутва яденето сам в устата, но ако е много гадно като моркова, след това го изплюва.
Сега сме на тиква и ябълка и уж по-върви.
Освен това нищо че му го давам между храненията плодовото, обаче сутрин не го иска, по-добре се приема след обяд (например днес сутринта не яде, но към 16 часа сам си отваряше устата).

# 26
Здравейте момичета,
И аз имам същият проблем с моят хубавец.Онзи ден навършихме 7 месеца и захранването не върви на никъде, в началото започна добре, но само няколко дни, от около месец неще да види лъжичката, лъгахме го по какви ли не начини,но той отказва да яде, като опита от което и да я пюре прави едни физиономии все едно му даваме отрова, и се почва един рев и докато не получи цица не спира, стиска устнички като приближим лъжичката.Вече е доста голям а ние дори едно хранене не сме заместили, хемоглобина ни е 97 ,нисичък.Но иначе малчо е около 10 кила 74 см, жизнен и енергичен, желязото е в норма, доктора каза че до 9 месец било нормално  да е с нисък хемоглобин.Ама аз мн се тревожа ,че не иска да яде твърда храна,сега като чета ,че има и други като нас  се успокоих.Май  няколко дни няма да му показвам лъжицата, да видим дали ще има ефект, ще го сложа на закуска при нас и ще се пробвам да му дам с пръсти.Дано проработи. baby_neutral

# 27
  • София
  • Мнения: 461
welmar,стискам палци да има ефект и при вас! Peace

# 28
Еврика,
Днес ядохме!Първо сутринта му предложих пюретата на хип,кото отказа.После му смлях на пасатора банан с малко изцедена кърма,сложих го на масата при нас и ура, хареса му, яде няколко лъжички.После майка ми следобед го сложила в бънджито и му дава от банана с млякото, а той яде и скача и се кефи и дори омаха и малко от хипа с ябълка и круша.Ами май истината е в домашните пюрета и можеби,защото в бънджито се чувства щастлив и свободен.  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 461
Айде,честито! Hug

Общи условия

Активация на акаунт