Болнични по бременност преди 45-те дни

  • 19 040
  • 70
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 2 105
Здравейте, момичета, радвам се, че открих тази тема, защото имам няколко въпроса:
1. значи към ЛКК може да ме препрати личната лекарка или гинеколожката, без значение коя от двете?
2. до момента за 2008 съм ползвала 30 дни болничен за мен и за детето. Това значи ли, че принципно имам право на още 150 дни преди да изляза 45 дни преди термина?
3.когато достигна 40те дни болничен, които еднолично могат да ми бъдат издадени, ще бъда ли препращана към ЛКК и за първичния болничен?
Мерси много  bouquet

# 61
  • у нас
  • Мнения: 5 716
Здравейте, момичета, радвам се, че открих тази тема, защото имам няколко въпроса:
1. значи към ЛКК може да ме препрати личната лекарка или гинеколожката, без значение коя от двете?
2. до момента за 2008 съм ползвала 30 дни болничен за мен и за детето. Това значи ли, че принципно имам право на още 150 дни преди да изляза 45 дни преди термина?
3.когато достигна 40те дни болничен, които еднолично могат да ми бъдат издадени, ще бъда ли препращана към ЛКК и за първичния болничен?
Мерси много  bouquet

1. за да вземеш болничен повече от 30 дни трябва комисия, ама да ти кажа и на двете си бременности това беше формалност. Пише в болничния, че е издаден от ЛКК, но на практика гинеколога се пише две имена на лекари и се разписва. Това си е договорка между тях. Така че не се ходи пред много лекари да те гледат и преценят. Ако гинекологът ти е печен, смятам че няма да има проблем.

2. да, това са общо дните, които имаш да ползаш болничен за година. Но лекаря с подробности, може и да има промени от средата на годината.


3. 45-дневния болничен ще ти бъде издаден от гинеколога, който ти следи бременноста. Няма да ходиш на комисия. Той ти се полага.  Peace Следващия болничен 42- дневен се издава от болниница, а след това взависимост от това дали си преносила или родила по-рано - болничния се издава съответно от гинеколога или личния лекар на детето. Peace

# 62
  • Мнения: 1 428
От началото на 3 месец излязох в болнични и така до края.Но всичко си зависи от гениколога  Peace

# 63
  • Мнения: 91
Личната ми лекарка издаде направление за лкк, болничен, с него при гинеколожката, на следващия ден си взех болничния лист. Болничен ми издават на 30 дена. Нищо не се плаща. Всичко зависи наистина от лекарите. Grinning

# 64
  • Мнения: 1 447
Със сигорност ще ти даде те не отказват.Аз от самото начало на втората бременност си вземах болничен.
А с първата работех до последно

# 65
  • Мнения: 2 111
Много ме болеше кръста когато работех,споделих с гинеколога и той предложи да ми даде болничен-и така от втори месец до края на бременността си почивах вкъщи.

# 66
  • Мнения: 686
Говори с гинеколога си,не вярвам да ти откаже(без това вече си към края,добре е да събереш сили)!

# 67
  • Мнения: 71
обикновено се дават много лесно.никой гинеколог не отказва, първо заради и най-малкото неудобство което може да почуства бременната  и второ дори и в крайна сметка да няма никакъв проблем, пак дават

# 68
  • Мнения: 163
Аз съм в началото на втория месец и много се изморявам на работа. Не, че ми е толкова тежка работата, но се усещам, че имам нужда от почивка. След една седмица съм на изследвания и се чуда как да си поискам болничен ако не ми предложи тя.  Confused Confused Confused Много се притеснявам от това пътуване до работа и напрежението да не навреди на малкото човече  Confused newsm78
Страх ме е, че докторката ще ме отреже за болничния, а личния ми каза, че гинеколога дава болничен по време на бременност.

# 69
здравейте искам да ви питам нещо
в болнични съм от втория мес на бременността и искам така да си изкарам до края да не ходя на работа но въпросните 180 дни ми свършват на края на юли а преди тези 45 ми остава август мес около 20 дни шефа все чака да се въра на работа но аз не искам да ходя там така че няма да ми подпише отпуска
знаете ли какво мога да направя
трябва ли да ходя евентуално на телк или нещо такова
предваително ви благодаря

# 70
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  tedi8 , трябва да влезеш за 4-5 дни в болница и да ти удължат болничния.Ако ли не, трябва да се върнеш за 10 работни дни на робота и след това да ти издадт болничен с друга диагноза.От ТЕЛК трябва да бъде, да.Аз направих второто, защото не ми се влизаше в болница.

  Не знам дали по време на бременност може да ти се отказва годишен отпуск, нека някой друг да поясни.

Общи условия

Активация на акаунт