Първи бели косми

  • 11 107
  • 52
  •   1
Отговори
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Здравейте - както се казва - гледам и не вярвам на ушите си ooooh!

Имам вече 5-6 бели косъма - ама точно на пътя на косата, най-отгоре! Ужас.

Като хипнотизирана съм. Не отделям поглед оттам Cry

Явно ще трябва да започна да се боядисвам. Досега никога не съм го правила.Каква боя за коса ще ми препоръчате? Цената няма значение. В момента естествения ми цвят е тъмно рус. Не бих искала да го променям... То е ясно, че ще ходя на фризьор, сама е изключено да се справя, но поне към марка,която стои максимално естествено, ако можете да ме ориентирате! Ще съм безкрайно благодарна  Hug

И да ви питам - ако ви се казва, естествено  Embarassed  , при вас първите гадове кога се появиха?

Кога започнахте да се боядисвате? И защо - по принуда или за красота?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 751


И да ви питам - ако ви се казва, естествено  Embarassed  , при вас първите гадове кога се появиха?

Кога започнахте да се боядисвате? И защо - по принуда или за красота?

Това, че са ти се появили бели коси не виждам защо толкова те депресира, не значи че си стара  Flutter
Имам приятелки, които почнаха да побеляват на 18- просто е ген! Други на 20! Едното от момичетата сега на 20 е с 30 % бяла коса според фризьорката й.
Иначе аз се боядисвам, просто за разнообразие. Wink

# 2
  • Мнения: 3 447
Аз се боядисвах години наред и когато най-сетне реших да си оставя естествения цвят, се оказа, че съм започнала да побелявам, основно отпред по бретона. Понеже не искам да се боядисвам изцяло, минавам отгоре с едър гребен, намазан с боя, малко по-светла от естествения ми цвят. Не седи на кичури, по-скоро като отблясъци, изсветляло от слънцето, и маскира белите косми... засега.

# 3
  • София, България
  • Мнения: 5 596
От това, че е ген още повече ме хваща яд, защото всички жени в семейството си носеха коси, почти без бели косми до преклонна възраст. Само аз - дефектна  Crossing Arms

Сега остава и да оплешивея

# 4
  • Мнения: 3 036
Мони,
аз също искам да те успокоя,че е до ген.
Моят баща е бил с чисто бяла коса на 35 години,а аз от 30 година започнах да побелявам.
Знам,че не е приятно и усещането е направо за паника ,но сега вече имаш поле да действие.
Аз експериментирах и си правих червени и черни кичури.Беше страхотен ефект.

# 5
Ти твърде много се притесняваш. Hug Аз съм на 24 години и от 2 години имам 4-5 бели косъма,точно на пътя и на бритона,все едно казват "вижте ни".... ooooh! Аз,естествено като теб се шокирах,как на 22 ще имам бели косми и най-безкруполно си ги отскубнах  Whistling Вече 2 години си ги имам само тях,други не побеляват.Ако това решение не те устройва,можеш да използваш боите на Лореал,които са трайни,според моя скромен опит и имат много хубаво пепеляво русо,което няма да контрастира на естествената ти коса. Grinning Успех. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 39 759
Аз имах един самотен бял косъм в главата, и един на веждата. Но от няколко месеца забелязах доста в косата си. Снощи си изсветлих косата, поне да не виждам белите косми.

# 7
  • Мнения: 2 388
Аз започнах да се боядисвам на 13 години. Първите бели косми се появиха някъде на 19-20 според мен. Според някои фризьорки били от боядисването, според други е до ген.  Simple Smile
Сменила съм почти всички възможни цветове на косата. Simple Smile
Мисля , че какъвто и цвят да избереш, в самото начало ще се радваш на промяната във визията си. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 292
Я, сериозно се замислих дали и аз нямам вече бели косми. От години не съм виждала естественият си цвят, а и няма изгледи скоро това да стане. Да живеят боите.  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 7 474
Ген е, не си остаряла  Laughing
Аз също открих първият на тези години,
но понеже съм руса не ми се виждат. Laughing

# 10
  • Мнения: 7 201
Ген е, не си остаряла  Laughing
Да,за съжаление!Около 25-та година ми се появиха 1-те издайнически косъмчета,но отскоро(4-5 години) я боядисвам цялата.

# 11
  • Мнения: 262
Да чукна на дърво , още нямам такива проблеми (дано и да нямам скоро)   Praynig

Но една от най-щадящите бои е безамонячната на Лореал - Кастинг  се казва.

Вече предлагат и руси нюанси

# 12
  • Мнения: 446
отскубни ги ако са наистина няколко,защо ще се боядисваш само заради тях  Simple Smile

# 13
  • София, България
  • Мнения: 5 596
отскубни ги ако са наистина няколко,защо ще се боядисваш само заради тях  Simple Smile

Мисля наитина да се пробвам да ги отскубна  newsm78
наистина са 5-6

Ако ли пък не и аз чух добри отзиви за Лореал Кастинг .

Много ви благодаря момичета  Hug

Много сте мили Hug

 

# 14
  • Мнения: 17 407
Ами...честито и със здраве, дет се вика! Grinning
И д азнаеш, че каквато и да е боята- или не покрива добре, или по-бързо с еотмива от белите коси. НЕ знам за ккаъв цвят става въпрос, КАстинг е вичко друго, но не и щадяща з амоята коса поне.
Доволна съм от Елгон, Жалид, Салерм, Индола и Виталитис. Всички, без ЖАлид, имат и безамонячни серии.

# 15
  • София
  • Мнения: 4 966
Аз имах два,но с потрес установих миналата седмица,че имам още.
Боядисах се.
Преди това бях с естествения си цвят.

Според мен не е само до ген,но и до начин на живот,стрес и т.н.

# 16
  • Мнения: 583
и аз в навечерието на 33 си годишнина  открих десетина на пътя отпред и  ми стана гадно.  нямам рано побелели в най-близката рода. и понеже от една година от черна станах светла с руси кичури, си мисля дали не е от значение и боядисването newsm78. не че не е възможно да се прошарвам вече...

# 17
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
о и аз имам много бели косми по косата, но не им се впечатлявам, а пък и не смятам да се боядисвам все още.
Може някакви кичури да си измисля, но не и да се "вапцам" на цяло #Silly

# 18
  • Мнения: 961
отскубни ги ако са наистина няколко,защо ще се боядисваш само заради тях  Simple Smile
Peace
Аз започнах да се боядисвам на 19 г. - платинено руса. Трябваха ми 5 г., за да си възвърна естевения цвят. Косата ми много се изтощи. Ако има как, отложи боядисването във времето, освен ако не искаш да смениш визията.

# 19
  • София, България
  • Мнения: 5 596
отскубни ги ако са наистина няколко,защо ще се боядисваш само заради тях  Simple Smile
Peace
Аз започнах да се боядисвам на 19 г. - платинено руса. Трябваха ми 5 г., за да си възвърна естевения цвят. Косата ми много се изтощи. Ако има как, отложи боядисването във времето, освен ако не искаш да смениш визията.

ох миличка ако знаеш как не ми се боядисва  Sad

ама на кичури май ми се струва по-биещо на очи  newsm78

Исайкова   bouquet
права си за стреса. От 1 година в работата е истински кошмар. Не може да не ми се е отразило?

А според вас цветовете на коя боя стоят най-естествено?

# 20
  • София
  • Мнения: 16 024
При мене много бързо се появиха бели коси на 21-22 г., нямаше стрес, ядове, нищо. Живеех си  без проблеми, само хубави моменти. Даже и изпитите в университета взимах като на игра. Боядисвах се до 44 г., но косата започна да става слаба, да пада и я оставих да израсте. Сега си ходя прошарена, почти като с кичури. Който не ме харесва - няма вкус. Мисля, че е по-добре с гъста прошарена коса, отколкото с 5 боядисани косъма.Сега има всякакви бои, много хвалят Хена плюс.

# 21
  • Мнения: 281
И аз имам тук таме. Hug
Отскубвам ги и толкоз.Не се боядисвам Mr. Green

# 22
  • Мнения: 541
Я по спокойно, де да имах и аз само 5-6 бели косъма. Много рано започнах да побелявам.Сега на 32 имам доста бели коси и то повечето са отпред на бретона и на слепоочията. Имаш доста времо докато започнеш да се боядисваш.
И да знаеш, че започнеш ли веднъж да се боядисваш..... всеки месец, месец и половина ще го правиш. Така, че локото се може позадръж това с боядисването, ако ще го правиш само заради петте бели косъма.

# 23
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Знам че е глупаво  ooooh!  , но по цял ден имам чувството ,че хората ме зяпат точно там.

Луда работа.

# 24
  • Мнения: 1 312
И аз имам тук там,но боята за коса
върши добра работа

# 25
  • Мнения: 134
Вече съм забравила цвета на естествената си коса newsm78 боядисвам се от 15 годишна оттогава имам бяла коса, но пък не съм толкова дърта засега Crossing Arms и да съм няма да се давам има боя и ще я използвам Joy hahaha Joy

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Хохо. Като бях на 26, бременна реших да си оставя естествения цвят на косата и тогава установих, че съм доста прошарена. Кога и как е станало, идея си нямам.  newsm78 Боядисвам се, де ще ида?
С нетърпение очаквам косата ми да стане изцяло бяла и ще се направя платинено руса. Треперете!

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Аз съм на 29 и косата ми има доста бели коси , наистина е до ген , защото и майка ми е побеляла рано. Боядисвам се в цвят , близо до естествения ми .

# 28
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Защо не пробваш кичури? Аз на 30 си открих бял косъм и си направих кичури и до сега си ги правя Simple Smile.

# 29
  • Мнения: 17 407
Саня, по- готина ще си със синя коса, хахахах. Представих си те Heart Eyes Hug

# 30
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И моята коса взе рано да се прошарва, ама дип че е ужасно гъста, та ще и е трудно изведнъж да се покрие с бели косми. Преди се боядисвах за удоволствие с амонячни бои, а сега по принуда слагам Лореал Кастинг. Много съм доволна от тази боя. Щадяща е и не изтощава косата така, както амонячните. Даже, бих казала, като че ли я подхранва  newsm78

# 31
Аз първите бели коси си ги видях на 13  Laughing и не се шегувам.Тогава кръстницата ме успокояваше,че това е изживяно щастие, а не ядове  Joy
Първо почнах с кана, ама много бързо падаше.Сега се боядисвам(с огромно нежелани) в червено и белите коси винаги са с няколко тона по светли и се получава доста интересно.
Харесвам се, но косата ми вече не е толкова хубава и гъста каквото беше  Cry .Много ми е жал за нея, ама на ... пуста суета няма друг начин.
Поздрави!

# 32
  • Мнения: 1 224
От това, че е ген още повече ме хваща яд, защото всички жени в семейството си носеха коси, почти без бели косми до преклонна възраст. Само аз - дефектна  Crossing Arms

Сега остава и да оплешивея
Joy Joy Joy

# 33
  • Мнения: 7 201
отскубни ги ако са наистина няколко,защо ще се боядисваш само заради тях  Simple Smile
Мисля наитина да се пробвам да ги отскубна  newsm78
наистина са 5-6
По-добре не ги отскубвай щом са само 5-6. NaughtyБаща ми така ги е отскубвал на времето- и на мястото на отскубнатите са излизали двойно повече! Mr. Green

# 34
  • Мнения: 148
Я по спокойно, де да имах и аз само 5-6 бели косъма. Много рано започнах да побелявам.Сега на 32 имам доста бели коси и то повечето са отпред на бретона и на слепоочията. Имаш доста времо докато започнеш да се боядисваш.
И да знаеш, че започнеш ли веднъж да се боядисваш..... всеки месец, месец и половина ще го правиш. Така, че локото се може позадръж това с боядисването, ако ще го правиш само заради петте бели косъма.

Съгласна съм. Не мисля, че 5-6 косъма са причина за паника. 
Майка ми, леля ми, баба ми  - всички са с бели коси от 25-30 годишни.  Аз все още удържам фронта - на 32 съм с прилично прошарен / тук - таме/ бретон.  Боядисвам се, защото преди години реших , че искам да съм Червенокоска и минах през няколко нюанса на червеното. Резултат - Хубавата ми черна коса незнайно защо взе ,че посветля. Почна да расте тъмно кафяво, но кафяво  Sad.
Сега я боядисвам черна. А тя като че ли ми прави напук   smile3534 На втората седмица след боядисването  пак съм с половин сантиметър бели коси в корените ooooh!
Аз обаче реших, че не мога да се боядисвам толкова често. И най-щадящата боя си оставя "отпечатъка" върху косата.  Просто спрях да  отдавам такова голямо значение на няколко бели косъма.   smile3533

# 35
  • Мнения: 148

По-добре не ги отскубвай щом са само 5-6. NaughtyБаща ми така ги е отскубвал на времето- и на мястото на отскубнатите са излизали двойно повече! Mr. Green
[/quote]

Mam4е, мисля, че просто си е побелявал.  Ако на мястото на всеки отскубнат косъм растяха два, аз щях да съм с гъсти, буйни коси. Пък нека са бели!   

# 36
  • Мнения: 446
моите дето писах че ги отскубвам си стоят същите като бройка,така че отскубването няма общо с това дали ще изникнат повече бели косми. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 8 999
Първите "гадове" ги отскубвах с пинсета. Карах една приятелка да ме пощи отзад, където не можех да се видя. Голямото зло ме сполетя покрай боледуването и смъртта на мама. Малко по-късно започнах да се боядисвам - сама, вкъщи. Използвам цветове, които са най-близо до естествения ми цвят. Минах през десетки нюанси и марки и мисля, че вече съм намерила истината. Не ми пука, че не го правя съвсем равномерно и току остане някоя пущина да се белее. Така пък е по-естествено. Използвам Гарние Нутрис.

# 38
  • София
  • Мнения: 202
Затова пък започнеш ли да се боядисваш с амонячни бои ще побелееш още повече .Аз започнах да побелявам на 25 и си правя кичури и белите коси не личат,преди започнах с боя и установих,че стават повече и преминах на кичури.  Wink

# 39
  • София
  • Мнения: 4 272
И аз имам 2-3 бели косъма на слепоочието. Като съм с пусната коса, не се виждат, но като съм на опашка, си ги виждам и ми е гадно. Скубя ги, но мъжът ми ми се кара. Щяли да станат стърчащи. Но струва ли си заради 2-3 косъма цялата коса да се боядисва? Или ако я боядисам само там /на слепоочието/ няма ли да стои неестествено?

# 40
  • София
  • Мнения: 39 759
И според мен всичко е до ген. И мама побеля рано. И вуйчо и баба ми (бог да ги прости) побеляха рано. Разбира се и стреса оказва влияние. Но при мен не е имало големи стресови ситуации. Оставих известно време косата си по тъмна и белите косми лъснаха. Хич няма да ги броя да не ми стане лошо.

# 41
  • София, България
  • Мнения: 5 596
Аз твърдо ще пробвам да ги отскубна - по-скоро за мен би трябвало за работи логиката на епилатора и кола маската - нали точно от скубането след време косъмчетата изтъняват и изчезват?

Или греша като мисля същото за косата?

# 42
  • Мнения: 148
Ако толкова ви притесняват няколко бели косъма -  отскубнете ги. Бас държа , че ежедневно  при ресане скубете много повече. Няма да е чак такава загуба, стига да са наистина няколко Wink

Аз твърдо ще пробвам да ги отскубна - по-скоро за мен би трябвало за работи логиката на епилатора и кола маската - нали точно от скубането след време косъмчетата изтъняват и изчезват?

Или греша като мисля същото за косата?


Мисля, че не точно така. Говорим за различни косъмчета с различни фоликули.

"С природата не може да се спори: наследствеността определя цвета, гъстотата и растежа на косата. "    http://krasota.rozali.com/kosa/p6327.html - има още много  и по-подробни статии по темата. Само да ти се чете.

# 43
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Имам бял косъм  Wink Не му отдавам никакво значение.

Родът на мъжа ми по принцип побеляват рано. Онзи ден се загледах колко е започнал да побелява, милият ми... На 33 слепоочията му са откровено посребрели  Confused От тази гледна точка аз съм добре  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 1 058
Миналата година ми се появи един после още няколко. Аз имам чувството , че ми излязоха от нерви. Направо не мога да ги гледам.

# 45
  • Мнения: 2 386
Изненадана съм, че още нямам (пу-пу). Като дете се гордеех с един, но и той изчезна нейде.

# 46
  • Мнения: 685
Ако толкова ви притесняват няколко бели косъма -  отскубнете ги. Бас държа , че ежедневно  при ресане скубете много повече. Няма да е чак такава загуба, стига да са наистина няколко Wink
Това пък е голяма заблуда, като се откъснат няма да пораснат пак ли! Дори ще се увеличат по брой    Peace
По темата имам бели коси от 25-та си годишнина и се увеличат всяка година, къносвах се, но вече и къната не ги покрива.
За боите нямам много опит, използвам от 2 години тези на Гарние или Лореал.  Wink

Последна редакция: вт, 18 мар 2008, 19:22 от Cantare

# 47
  • Мнения: 148
Оооо, ще пораснат и още как.  А и ще се увеличават. То тръгне ли веднъж да ти побелява косата  - спасение няма. Природа...   
Както казах преди това, не мисля че няколко посребрени косъма са чак такава трагедия.  Но  след като Мона Лиза  е решила да ги "отскубне" /поне аз така разбрах newsm78/, ами добре.  Опитах се да й дам кураж.   Wink
Но не се заблуждавам. То затова и не скубя моите.

# 48
  • Мнения: 272
И според мен не трябва да се скубят белите косми.Аз имам 2-3 точно от пред и мислех да ги отскубна,защото много ме дразнят,но всички ми казаха ,че ако го сторя ще ми поникнат джоино по-вече.

# 49
  • Мнения: 14 489
най-добре е да се направиш на кичури - и без това казваш, че косата ти е тъмно руса, с по-светло руси кичури ще стане страхотно. аз така си криех моите. сега ги оставих да израстат и мисля да пробвам с оцветяващите балсами на престиж да ги замаскирам, че ми омръзнаха русите кичури

# 50
  • Мнения: 417
Изненадана съм, че още нямам (пу-пу). Като дете се гордеех с един, но и той изчезна нейде.
Grinning

# 51
  • Мнения: 406
А, за 5-6 косъма не се тръшкай... Аз съм на 22, а и двете ми слепоочия са много силно прошарени. От 4 години се боядисвам, а преди това две години се къносвах. И то започнах да си крия белите косми, когато започнаха да се виждат... Но пък никога не съм се притеснявала от бялата коса, защото по-добре да имам бяла коса, отколкото бръчки  Peace

# 52
  • Мнения: 272
Кофти е колкото и да се казвам те са 2-3 винаги погледа ми е първо в тях  Sad Cry

Общи условия

Активация на акаунт