да плащаме или не за лекар при раждането

  • 9 500
  • 234
  •   1
Отговори
# 45
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
не си застрахована като плащаш,затова съм ПРОТИВ
Peace

# 46
  • Мнения: 3 417
след като преди месец отидох с контракции в нашата болница в 20ч и се оказа, че е "станало недоразумение и лекаря не знае, че е на смяна"  Shocked , окончателно взех решение, че ще плащам  Confused

# 47
  • Мнения: 959
Платихме и за двете раждания. Не съжалявам.



# 48
  • Мнения: 183
Аз си платих, щото раждах в частна клиника и не съжалявам. Grinning Ти си решаваш - само тииии! Аз съм за доброто обслужване , така че трябва да се плаща... Hug

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 26
Когато раждах имаше момиче, което раждаше при избран от нея лекар - е той не спря да си говори по телефона, а акушерката свърши цялата работа докато дойде време да ражда, е тогава естествено лекарят се включи. Така че не разбирам майките, които казват, че си плащат за спокойствието им. В случай, че бременността протича нормално не виждам смисъл от това да избираш екип и да плащаш, е когато има специфичен проблем тогава съм съгласна да си с лекар, който е запознат с него.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 806
Аз избрах да родя в частна клиника, плащам - получавам. Купувам си спокойствие, добри грижи. Пак ще го направя като/ако му дойде времето. Почерпихме за здраве, нищо че сме си платили.
И аз така Naughty

# 51
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не виждам защо трябва да плащам и подбутвам пари на някого за нещо, КОЕТО МУ Е ЗАДЪЛЖЕНИЕ........
Още повече, че и аз и бебето ми бяхме добре и без никакви проблеми...
НЕ ПЛАТИХ, защото плащам максимални осигуровки на когото трябва - на държавата.

( И не видях разлика в отношението между "платили" и "неплатили" )

Друг е въпроса обаче, ако или аз или бебето има някакъв проблем. Тогава ще платя, НО ЗАЩОТО ще отида в частна болница.

# 52
  • Мнения: 114
Аз не си платих и яко си изпатих,няма да обяснявам как.Но ако все пак си решила да си плащаш по-добре си плати в някоя частна клиника.

# 53
  • Мнения: 1 763
Платих си и не съжалявам! Още 10 деца да родя, пак ще си платя. А относно сумата- платих по ценоразписа на болницата, в моя случай Шейново, 800лв. На изписването нищо не почерпих, защото почерпката щеше да отиде за сестрите в детското отделение, а от тях съм меко казано недоволна, но това е друга тема.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, защото в жалката ни държава е общоприето, че и внимание (да не говорим професионален дълг) се купува(т) с пари... Rolling Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 17 592
Не бих се доверила на "когото попадна". Макар да има много случаи, в които всичко преминава чудесно и така (особено, когато няма усложнения), не бих доверила своя и на детето си живот на случая. Не съм давала "рушвети", платих на касата.

# 56
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Да, защото в жалката ни държава е общоприето, че и внимание (да не говорим професионален дълг) се купува(т) с пари... Rolling Eyes

  Тц,и двата пъти не съм плащала.Радвах се на огромно внимание.Сами си насаждаме тази нужда да плащаме. Confused

# 57
  • Мнения: 3 092
Винаги съм смятала че не е редно да се плаща на доктор , но сега , ако трябва да раждам пак бих го направила независимо че е против принципите ми , защото не искам да раждам отново по подобен начин - като в средновековието .
Няма да навлизам в повече подробности , че се вбесявам ! #Cussing out

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Миналият път не си платих.Слава бОгу на смяна беше един страхотен лекар, който ми обърна мнодо внимание .Наложи се и секцио по спешност.Оправи ми и сраствания разни и ме заши перфектно- нямам никакъв белег в момента.
Сега смятам да си платя, и ще си избера същият лекар.Естествено освен моето гледам и другите мнения за въпросният и няма нито едно лошо, та категорично съм се насочила към него.А за цената незнам, в петък ще ходя при него да видим какво ще каже, има ли тарифа, няма ли.....

# 59
  • Мнения: 86
Аз лично предпочетох да си платя за да съм по спокойна и не съжалявам за дадените пари. Срещу сумата която дадох получих фактура и касов бон така че всичко беше легално.През цялото време седеше до мен и ми следеше тоновете и контракциите на колко време са.След това всеки ден идваше да ме види и отделно ми звънеше по телефона.Беше ме предупредила че по което и да е време през нощта ако тръгна да раждам да и се обадя без притеснение.При тази гинеколожка ходя от дълги години и затова и се доверих.

Общи условия

Активация на акаунт