да плащаме или не за лекар при раждането

  • 9 506
  • 234
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 165
Предпочитам да си платя, за да ми е по-спокойно. И защото това е гаранция за човешко отношение. Тъжно, но ФАКТ.

# 226
  • Мнения: 2 111
Избрах частна клиника ,условията и отношението към мен бяха страхотни.Дадоха ми и касова бележка ,пари под масата не съм давала.Не съжалявам за избора си.

# 227
  • Мнения: 99
Все тая е. Аз не си платих, умрях от болка и получих ужасно  отношение. Все едно им преча с раждането си и защо по дяволите не раждам по-бързо, попаднах на ужасен лекар и акушерка. Обаче пък една моя приятелка, която ражда след мен си плати и пак я рязаха и пак я боля. Поне е била спокойна и са се отнесли с нея като човек. Обаче въпреки това не си заслужава 1000 лв само за това. Предпочитам да ги дам за детето си, а не за мен.

# 228
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Все тая е. Аз не си платих, умрях от болка и получих ужасно  отношение. Все едно им преча с раждането си и защо по дяволите не раждам по-бързо, попаднах на ужасен лекар и акушерка. Обаче пък една моя приятелка, която ражда след мен си плати и пак я рязаха и пак я боля. Поне е била спокойна и са се отнесли с нея като човек. Обаче въпреки това не си заслужава 1000 лв само за това. Предпочитам да ги дам за детето си, а не за мен.

Ужас.Аз платих 200лв,преди 3 години.А сега е 250 лв(такива слухове се носят).

# 229
  • Мнения: 99
Ако беше 250 лв. всички щяхме да си плащаме за да сме по-спокойни. 1000лв е даже евтино - в държавна болница и лекар, който не се слави като някое величие. По частните е още повече, пък там си плащаш и за престой на ден. Нямаше да ме е яд ако не набивахме толкова пари за осигуровки, че накрая пак си плащаш всичко като поп. Тази система е супер скапана. Че сега и осигуровките щели да вдигат пак. Тея глупаци от правителството явно не са стъпвали по държавните болници за да видят каква мизерия е. После ще се учудваме как си мислят някой да си раждат по къщята.  Close Twisted Evil #2gunfire

P.S. Леле, явно съм им доста ядосана. Ама то нещата са свързани. Имам ужасни спомени от раждането и като знам, че докторът ми е виновен...

# 230
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ако беше 250 лв. всички щяхме да си плащаме за да сме по-спокойни. ...................
Е да беше, ама не е 250.....
И за двете ми раждания платих в пъти повече, но не съжалявам изобщо!  Peace

# 231
  • Варна
  • Мнения: 1 817
На избран от мен лекар, който да присъства на раждането.

Точно за раждането не бих тръгнала да си търся правата. Ами да, безплатно е, но ако си уговорена с конкретен лекар естествено, че ще платиш. А това дали на болницата или джобпара е вече съвсем отделен въпрос. Изобщо не се бях замислила дали да си платя за раждането, а на кого да платя - беше въпроса. На всички ни е ясно, че след като плащаш, получаваш внимание. А даже се чудя как изобщо има такива смелчаги и отиват без уговорка  newsm78 . При всяко раждане сме с единия крак, да не пиша къде, ама си е така. И то точно заради немърливи акушерки и лекари  Twisted Evil

Само да добавя, че за моето раждане платих на доктора 250лв в държавна болница - миналата година - ноември. Останах много доволна от целия персонал, а и от доктора рабира се. А той не е някой безизвестен в града, даже напротив и нито едно лошо мнение не съм чула за него.

Последна редакция: пт, 09 май 2008, 19:23 от Empres

# 232
  • Мнения: 1 671
И при двете раждания имах много близък човек до мен - акушерка, която ми беше следила бременността. Без нея не бих била толкова спокойна и много й дължа за това, че родих и двете си деца нормално - и аз, и децата сме добре! Цял живот ще търся начин да й се отблагодаря!
Иначе съм склонна да платя на лекар и съм го правила когато е ставало въпрос за здравето на сина ми - докторът направи великолепна операция, а с мъжа ми от своя страна решихме да му се отблагодарим като вместо почерпка му платим. Но не ни е искал пари, ние сами взехме това решение.

# 233
  • София
  • Мнения: 3 789
Принципно съм против това да се стимулира корупцията, но въпреки това, живот и здраве, ще го направя след някой месец! Praynig
Според мен това като платиш на някой лекар, 1-во го правиш по-отговорен към теб самата и твоето състояние и 2-ро аз самата бих се чувствала по-спокойна.
Лошото е, че по подобен начин примерно аз мога да си го позволя и го правя, т.е плащам си, но когато някой няма възможност....и се стига до изнудване, ако не се сетиш самичък! Naughty
Объркано го намисах, ама ще ме разберете! Hug

# 234
  • София
  • Мнения: 1 524
Платих и родих в частна клиника - за мен беше правилното решение. Но бях в частната клиника само заради доктора.

Общи условия

Активация на акаунт