да плащаме или не за лекар при раждането

  • 9 516
  • 234
  •   2
Отговори
# 195
  • Мнения: 225
[


Е хубаво говориш  DIDI2 ама нали се сещаш ,че корупцията се толерира от държавата !А за плащането - всеки си решава- има частни клиники ,където се плаща - има и държавни - където е безплатно - така че избор всеки си прави сам !Не виждам нищо осъдително в това!
[/quote]
Корупцията се толерира от НАС, тези които плащаме без някой да ни е искал - то това е и значението на тази дума. А държавата, че е скапана, скапана е. Държавата не ти плаща рушвета, който буташ на лекаря нали, плащаш ти. За това говорим. И това се нарича корупция.

# 196
  • Мнения: 452
да но държавата предизвиква този рушвет- тъй като заплатите на здравния персонал в държавните болници са потресаващо ниски ....айде ти се постави на мястото на лекарите ,които са длъжни да се ровят в кървища денонощно ,да шият разкъсани отверстия и после пак говори .......ако заплатите им са нормални мисля ,че и отношението ще е съвсем друго
защо винаги посещенията ми в частни медицински центрове са свързани с невероятно приветливо и приятно отношение ?Защото там хората ,които работят  не се чувстват унижавани като специалисти.........и пренасят доброто си отношение към пациентите !
Хубаво нещо е безплатното здравеопазване ,но времето на социализма отдавна отмина !Така че хубавото е ,че имаме възможност за избор !Друг е въпросът какво прави държавата за да стимулира раждаемостта ...тия неща ги решават политиците с дървените кратуни

# 197
  • Мнения: X
Единствения вариант за плащане приемам в частна клиника. В държавна болница  -твърдо НЕ!
Две деца родих и не съм плащала на никого за това, и двете раждания минаха гладко и бързо.
При това съм раждала в Бургас. Mr. Green

Моето мнение е, че протичането на раждането не зависи от това дали си или не си платила. Общо взето става това, което ти е писано.
И да, съгласна съм с това, че в България медицината е бизнес. Съгласна съм и с това, че не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава.

# 198
  • Мнения: 225
да но държавата предизвиква този рушвет- тъй като заплатите на здравния персонал в държавните болници са потресаващо ниски ..............
Нали се сещаш, че това мене много слабо ме интересува.
И моята заплата е ниска и нямам намерение да тегля заеми или т.н. за да си осигуря нормално отношение срещу 1000  и кусур лева, при минимална заплата от 220 за страната #Crazy, независимо къде - в частна или държавна болница, само защото трябва да си платя, видиш ли защото заплатата на горкия лекар (който незнайно колко взима под масата), то е ясно от мненията в тази тема, била ниска. Айде стига Confused, съгласна съм само с това, че ония тиквеници, там някъде си, не ги е еня нито за теб, нито за мен, нито за лекарите.

# 199
  • Мнения: 452
хубаво ще е всчико да е безплатно ,ама дори за проследяване на бремеността не се поемат всички изследвания - трябва да се плащат някои ,а за видеозона пак трябва да се ходи на частно - ей на аз съм на 34 години -формалност - за 35 годишните се води рискова възраст и имат право на 4 видеозона- а аз още не съм ги навършила - ще ги навърша след два месеца- през които още ще съм бременна- и понеже още не съм ги навършила - ме водят ,че съм на 34 години и нямам право ........а след два месеца ще имам ...........ебасииииииииии и оправията - как човек да не им тегли една и да не отиде на частно ?ММММММММ?
Вярно - плащаш ,ама си спестяваш всичките тия простоии ,които ти късат нервите !Изобщо тия там политиците дето мноооооооооооого уж им дреме за раждаемостта ... да вземат да отпуснат повече пари за здравните фондове ,вместо да ги източват

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 09:53 от zvetina

# 200
  • Мнения: 173
Не съм платила нищо.Дадох само кутии с бонбони,почерпка за доброто отношение.Родих във втора градска и съм доволна от  персонала.
Право на личен избор.

# 201
  • Мнения: 225
Не съм платила нищо.Дадох само кутии с бонбони,почерпка за доброто отношение.Родих във втора градска и съм доволна от  персонала.
Право на личен избор.

Аз също съм се насочила натам, по препоръка на моя гинеколог, следящ бременността ми.

# 202
  • София
  • Мнения: 4 590
Не съм дала нито стотинка за ражднето и нито за миг не съм съжалявала за избора си слава богу. Отношението към  беше съвсем нормално и адекватно, което е невъзможно според повечето от вас. Никой не се е държал с мен като куче, нито съм се чувствала пренебрегната, онеправдана и пр.
Не толерирам плащанията "под масата". Stop

# 203
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Аз лично си платих и не съжалявам.Избрах си лекар и ми беше 24ч.в денонощието на разположение.Звънях и при най малко притеснение и беше винаги на линия.За отношението в болницата да не говорим всичко беше страхотно.Ако един ден решим да имаме второ детенце пак ще си плтя. PeaceЛеко раждане.

# 204
  • Мнения: 452
то медицината си е бизнес навсякъде по света ,не само у нас .....
като става дума за ония скъпите операции дето са по 20 000 евро - е защо по дяволите не ги правят без пари - от хуманност към тежко болните ?Ако нямаш пари гушваш букета ....никой не го интересува
поне у нас раждането са го регламентирали някак си ....излиза даже безплатно ако не си придирчив

# 205
  • Мнения: 1 710
Аз платих за избор на екип и това се оказа доста добре за мен. Отношението е много по-добро, а и ме обезболяваха, така че въобще не изпитах силни болки. Родих секцио.

# 206
  • Мнения: 1 006
Не съм плащала.Ако ще плащам ще е в частна клиника срещу касова бележка.Достатъчно здравни осигуровки съм платила на държавата,че и в болницата да си плащам за това което ми се полага.

# 207
  • Мнения: 247
Първото ми дете се роди със секцио - седалищно разположено. Беше събота, аз си бях решила категорично да не плащам. Влизам в болницата, направиха ми изследванията и толкова. Оставиха ме в предродилна зала. Който и да минеше все ме питаше имам ли уговорка с лекар. Болките ми стават нетърпими и по едно време някаква акушерка с изненада  Shocked открива че видите ли аз съм с 9 см разкритие. Не са очаквали да родя ли какво? Thinking SickСъщата погледна картона ми и видя, че там пише, че бебето е разположено седалищно. Започнаха да бягат и да се вайкат, че нямали анестезиолог. И това при положение, че аз съм там вече от 2-3 часа. Нямам думи. Все пак в 22:35ч. ми направиха операцията и всичко слава богу беше добре Peace.
С второто ми дете всичко беше наред. Нормално разположено, всичко е ОК. На една от последните консултации моят гинеколог ми казва, че няма пречка да родя нормално (даже сега било модерно след секцио да се ражда нормално), но той все пак препоръчва секцио, защото не се знаело какви сраствания имам. Той не работи в нито една болница и съответно не може да ми направи операцията (нарочно го избрах такъв, за да не ме изнудват). Намерих лекар, платих. Насрочихме дата и родих като бял човек. Peace Ако не бях платила никой нямаше да ми направи операцията. А ако в резултат на нормално раждане станеше нещо с детето- никога нямаше да си го простя.

# 208
  • Мнения: 67
Платихме си! Как иначе? В тая държава какво се прави без пари, а за слава? Платихме на доктора, платихме и на болницата защото искаме определен доктор, който имаше договорни отношения с болницата да извършва раждания там, но явно и той малко е платил, защото престоят след това беше ад. Все ме гледаха на криво, наричаха ме 'протежето' на еди кой си и така се осраха /без извинение/ нещата, че отказаха да ми бият Анти-Де гама глобулин и след много рев и ужас от наша страна накрая намерихме инжекцията на фантастични цени, но все пак док-и успя да я бие в последните изтичащи минути....какво да ви кажа. Разбирам ги до някъде тия луди американки, дето си раждат вкъщи #Crazy #Crazy

# 209
  • Варна
  • Мнения: 3 247
Първите два пъти раждах с уговорка и платихме "на ръка". Третият път си казах, че ще раждам без уговорка и при който е на смяна. Това беше най-лесното ми и бързо раждане. Отношението от страна на лекари и акушерки беше прекрасно, чувствах се превъзходно. Преди това обаче се поинтересувах къде мога да родя без уговорка и да се отнасят с мен като с бял човек. От мнения на близки и познати се ориентирах към Окръжна болница - Варна. В АГ-то не бих имала "смелостта" да родя без уговорка като ги знам какви са.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт