Въпрос за приема на фолиева киселина?

  • 1 130
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 252
През цялата си  бременност пиех фолиева киселина.

# 16
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Фолиева киселина пиех до 4 месец.

# 17
  • Мнения: 3 478
Аз знам че до 1гр. на ден е нормален прием. Повече от това се предписва от лекар. В повечето случаи се пие по 400мг. Така че ако твоята фолиева е толкова и матерната ти е пак по толкова няма проблем да си пиеш и двете заедно. Аз съм правила така.

# 18
  • Мнения: 1 243
продължаваш с фолиевата киселина докато свършиш опаковката,матерната си е матерна

Peace Peace Peace

# 19
  • Мнения: 6 274
Здравейте момичета! Моля за мнение - досега приемах Неофолик, от три дни приемам Центрум Матерна и тъй като в тях се съдържа 400 мг. фолиева киселина съм спряла приема на Неофолик. Нали съм постъпила правилно? Сори за глупавия въпрос ама все се шашкам за нещо и бих уважила и Вашето мнение  Simple Smile
Пих си фолиевата киселина до 4-я месец . Успоредно с нея и "Матерна" . Докторът ми каза , че едното не замества другото . Препоръча да пия и двете - така и направих .  Peace

# 20
  • Мнения: 64
Аз съм в шеста седмица и моя лекар ми препоръча Центрум Матерна ама не ми каза откога е добре да се пият.

Бих се посъветвала първо с лекаря а после с форума, от кога да почна витамините. Зная че до 3-я месец, освен ако нямаш медицински предписания, не се приемат витамини под такава форма, само фолиева. След 3-я по предписание евентуално на лекаря се започва с витамини, като както са ти казали другите девойки едното няма нищо общо с другото т.е. фолиевата от Неофолик-а няма да навреди. Излишните мг. се изхвърлят от организма.

# 21
  • Мнения: 3 453
Моят лекар каза като изпия една опаковка Неофолик да спирам, сега ще видя какво ще ми каже да пия като ида.

Общи условия

Активация на акаунт