Брак с чужд гражданин в БГ -невъзможен

  • 14 839
  • 74
  •   1
Отговори
# 60
Sumnqvam se nqkoi da otvori tazi tema o6te vednuj, no taka ili ina4e produljenieto na moq muj za prestoi v Bg ne uspqhme da mu go napravim v Bg. Sega sme vuv Franciq i drugi den otivame do posolstvoto.
Za viza D iskat da se dokaje 4e ima jili6te i pari, no ne kazaha konkretni dokumenti..... Thinking Govorih po telefona s edin mnogo nevuzpitan gospodin,koito kato 4e li se qdosva6e 4E iskame da jiveem v Bg i neprekusnato me pita6e: mujut vi bezraboten li e ? e dobre de dori da ima rabota vuv Fr,ne moje da raboti v Bg bez predi tova da sme se instalirali tam.... Sega ne znaem kak da dokajem 4e ima pari v bankata, az 6te mu predloja da mu fotokopira kartata Viza ot bankata puk dano da stane. Ina4e nie smqtahme da jiveem pri roditelite mi, onq mi iska akt za sobstvenost ili dogovor za naem. Ne priema deklaracii 4e mu osigurqvam jili6te za6toto spored nego "nqkak si ne se vruzvalo". Ako naistina ne stane pove4e nqma da se zanimavame s Bulgaria. Tova e posleden opit, stiskaite palci.
Ako nqkoi vse pak e pravil viza D za brak bez da ima nqkakva rabota v Bg, prosto za da jivee tam edna godina, 6te se radvam da spodeli opit

 Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 3 423
Абе чета, чета и се питам,
zа чий се пънете да живеете в България?!?!?!?!
Не сте ли проумели досега, че това е нервоопъваЩо,
косопобеляваЩо, вкусовгорчаваЩо.
За брак не ви трябват никакви виzи,
правите си документите, пускате си ги,
иzлиzат ви, отивате до БГ, ако толкова другаде не може да
се вречете, оставате една седмица, подписвате,
вадиШ си новия паспорт, грабваШ самолета и
дим да те няма.
Или сте маzохисти?

# 62
  • Мнения: 382
По въпроса с доказване на парите - моя мъж ползва интернет банкиране и им занесе изпринтирано от вкъщи листче с банковото състояние. Това беше за удължаване на мойта виза. Иначе преди това му искаха някаква дългосрочна сметка с 20 000 евро (нещо като спестовна книжка).
А когато живяхме в БГ беше доста проклето, защото там всеки си измисля правилата. Нали нямат акъл да ги научат...или си ги интерпретират по картинка... Та той всяка година кандидатстваше за нова виза, всяка година му издават нова лична карта, че и от полицията идваха да проверяват дали живее в къщи... Полицейска държава сме си Simple Smile. Въпреки това като, че ли да живеем в БГ (поне за мене) беше по-хубаво.
Само, че моя мъж милия като чуе "българче", най-напред очаква да започват да го пазарят да им търси бизнес или да му искат двойна сума за сметката... Но все пак си беше много хубаво, защото това не е истинската България, а само част. И тук са същите, че и често по-лошо.

А на сайта на френското посолство не пише ли точно и ясно какви документи искат?

# 63
Abe hora vie napravo me razo4arovahte...byde6tiqt mi syprug 6te idva v bg v na4aloto na qnuari,no az vse o6te si nqmam i ideq kakvo trqbva da napravq i kyde trqbva da otida...misleh si da se omyja v Sofia ama sled vsi4kite ne6ta koito pro4etoh mi se ot6tq...pyrvo hodih do ob6tinata za da polu4a malko pove4e informaciq kakvi dokumenti 6te sa mi nujni ot nego....no te me izpratiha v....kak se kazva6e zabravih...tam kydeto se podavat dokumentite za sklju4vane na brak....i te mi kazaha 4e pyrvo trqbvalo da si izvadq nqkakyv dokument ot OB6TINATA za sklju4vane na brak s 4ujdenec i posle da sym otidela....ta dnes sledobqd vzeh tozi dokument i v ponedelnik pak 6te otida tam...dano toq pyt da mi dadat informaciq za vsi4ko...molq vi ako mojete da mi dadete vsqkakva informaciq koqto 6te mi byde polezna...stava na vypros za brak s amerikanec...mnogo vi blagodarq!

# 64
  • Мнения: 1 178
ako mojete da mi dadete vsqkakva informaciq koqto 6te mi byde polezna...stava na vypros za brak s amerikanec...mnogo vi blagodarq!

Ако скл/4ва6 граждански брак с 4ужденец в България ти правилно си се насо4ила към об6тината, от там 6те ти дадат необходимата информация относно документите, които ти и бъде6тият ти съпруг трябва да набавите и представите. Доколкото си спомням по4ти всяка об6тина има сайт и там съ6то може6 да намери6 списък с документите.
Ако 6те скл/4ва6 брак в Америка, бъд. ти съпруг би следва да те уведоми за необходимите документи.
Спокойно, б/рокрацията е необходимо зло, от мен да ви върви повода!

# 65
Този цитат ме разби:че повечето бракове между български граждани и чужденци са фиктивни и имат за цел чужденецът да получи право на постоянно пребиваване в страната.
Аз моето мъжле едвам го склонявам да дойде с мене за 1 седмица до БГ,а те пишат за оставане.Поредната БГ простотия.Аз като се жених освен нас имаше още 3 смесени свадби(холандска и две немски).
Визират се  смесени бракове сключени между български и турски, арабски и руски (цялата бивша Русия) граждани.
И тук, като и в Европа си има специални служители, които посещават "младоженците". Държат се много възпитано и имам чувството даже, че им е неудобно да правят проверки и да разпитват. Посещавали са ни 5-6 пъти, като са ме откривали вкъщи само 2 пъти. Нас имаше за какво да ни посещават- hahaha първо не помнех датата на сключване на брака ни hahaha, след това кога е роден съпруга ми-той е роден на 25.12, но според БГ лични документи от 88 година е на 6.1.  от - 88 му празнуваме рождения ден на 25.12, откъде да знам, че му е сбъркана датата... аз паспорта му никога не съм гледала newsm78

Намахме снимки от сватбата, а когато ги направихме (при църковния брак) и искахме да ги покажем- те дори не пожелаха... обаче аз им набутах роклята си в носа... и как не... цялата беше в перли, полускъпоценни камъни и маниста... страхотен модел... повече не дойдоха newsm78
Има смисъл в това, но статията не можах да прочета.

# 66
Когато си подавете документите за превод- изпишете към заявката за превод Фамилия: ......, Име собствено:............ Бащино име:.............. Хубаво е да се престараете и да изпишете правилно - населеното място или нещо друго, което може да бъде объркано.

Мале мила #Shocked
Амам може ли да изръсят по голяма простотия

Аз регистрирах брака ни в Бг едно защото приех името на мъжа ми и второ - щото трябваше да сменям тогава паспорта задължително (заради новия герб). А с какво "удоволстиве" си спомням за този момент - не ви е работа.
Толкова са кадърни че се оказах женена не за Рандолф Михаел, а за Михаел Рудолф #Crazy
А факта че българските служители по посолствата не знаят местния език е НОУ КОМЕНТ!

# 67
И аз съм така превод и легализация в БГ тук нищо мъжо каза че автоматично от посолството става регистрацията.Доказано е но не ме питайте как Embarassed полиция ме спря да ме провери аз бях в колата когато зададе името ми по радиото му дадоха информация за мен Embarassed
Повечето държави извършват регистрацията НА БРАКОВЕ СКЛЮЧЕНИ В БЪЛГАРИЯ чрез посолството си в БГ, но за целта - трябва да се представи преведено и легализирано удостоверение за граждански брак, някой посолства изискват и удостоверението за раждане на съпруга/та.
Проверете дали брака ви е регистриран в съответната държава (ако не сте сигурни).

# 68
  • Мнения: 964
Те българските закони са страшна работа,с мажът ми като се женихме ни накараха да сключим брак аз като българка той като американец.Неможеше и двамата като българи,понеже той имал предишен брак в БГ.За предишният брак в БГ им се представиха документи(апостил) за развод,само че от Америка,така че той беше разведен само като американец не като българин по нешенските закони,и можеше да сключи брак само като татъкв.Така че по  свидетелството ни за брак аз съм женена за хамериканец.

# 69
  • Мнения: 2 952
 hahaha Нека им  ...ние пък се оженихме  в БГ вече.... smile3534 smile3533  Да се пукат .....закони да вадят  ако щат 10 000 newsm44

    Горе главата , хич да не ви пука!! Wink Peace

# 70
Така е, защото не си е вкарал бракоразводното дело в съда, за да го узаконят в бГ.
Прави се превод на решението на американския съд, легализира се във Външно, вкарва се в съда и се разглежда от специален състав (май 2-ри състав, поне така беше допреди 2 години). Въпросният състав издава решение за развод и то се носи в общината по постоянен адрес (ако няма промени). Така съпругът ти вече ще е разведен с другата съпруга, hahaha в момента се води като многоженец.

Ако те интересува- мога да проверя как беше, ама я не дърпай дявола за опашката  bouquet

Те българските закони са страшна работа,с мажът ми като се женихме ни накараха да сключим брак аз като българка той като американец.Неможеше и двамата като българи,понеже той имал предишен брак в БГ.За предишният брак в БГ им се представиха документи(апостил) за развод,само че от Америка,така че той беше разведен само като американец не като българин по нешенските закони,и можеше да сключи брак само като татъкв.Така че по  свидетелството ни за брак аз съм женена за хамериканец.

# 71
  • Мнения: 1 909
Абе аз защо не мога да вляза в статията - казва ми Грешка  404 и че не може да намери сервера! Няма ли някакъв друг линк? Много ме заинтересува, като чета реакциите ви... newsm78 newsm78

# 72
  • Мнения: 11 315
Абе аз защо не мога да вляза в статията - казва ми Грешка  404 и че не може да намери сервера! Няма ли някакъв друг линк? Много ме заинтересува, като чета реакциите ви... newsm78 newsm78
Най вероятно е свалена от сайта на в-к Стандарт, щото мисля че на него беше качена

# 73
  • Мнения: 964
Така е, защото не си е вкарал бракоразводното дело в съда, за да го узаконят в бГ.
Прави се превод на решението на американския съд, легализира се във Външно, вкарва се в съда и се разглежда от специален състав (май 2-ри състав, поне така беше допреди 2 години). Въпросният състав издава решение за развод и то се носи в общината по постоянен адрес (ако няма промени). Така съпругът ти вече ще е разведен с другата съпруга, hahaha в момента се води като многоженец.

Ако те интересува- мога да проверя как беше, ама я не дърпай дявола за опашката  bouquet

Те българските закони са страшна работа,с мажът ми като се женихме ни накараха да сключим брак аз като българка той като американец.Неможеше и двамата като българи,понеже той имал предишен брак в БГ.За предишният брак в БГ им се представиха документи(апостил) за развод,само че от Америка,така че той беше разведен само като американец не като българин по нешенските закони,и можеше да сключи брак само като татъкв.Така че по  свидетелството ни за брак аз съм женена за хамериканец.


Не се кискай толкова разведен е с нея,тя заведе въпросното фективно дело на римската стена за да може да си узакони нейният брак сключен многоооо преди нашият. Mr. Green

# 74
  • Мнения: 1 370
Ау, добре че свършихме тази работа отдавна. Въпреки че и тогава доста ни въртяха. Но то и положението на мъжът ми не беше лесно де. Полски гражданин, с постоянно пребиваване в България и от 2 години (тогава), живеещ в Канада.Искаха документи и от 3-те държави, че не е сключвал граждански брак. После казаха, че не мога да запиша час за ритуалната, защото той в момента не бил в Бг. Ами той като си дойде, няма да има часове, защото си дойде само за 2 седмици.  newsm78
Накрая една от служителките ми каза, че ще ми запише час, но като си дойдел от лещето при нея. И почти така стана.
Но като чета сега ситуацията май е доста по-кошмарна #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт