За ФАКТИТЕ, обективната и субективната истина

  • 4 171
  • 67
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 327
Да... При отлежаване на истината се забелязват леки изменения от първоначалната версия обичайно Simple Smile Те сгурно за това проточват процесите адвокатите  newsm78
Но фактите си остават факти. Може да си промениш мнението защо нещо се е случило, но не и факта, че е станало.

# 61
  • Мнения: 623
Много сте изписали, не мога да ви изчета... Laughing

Stun, нито едно мнение не приемам, като заяждане Simple Smile

Дани, не искам да се заяждам, но какво значи факт и какво субективна истина?

Ти сама си отговорила на този въпрос:

Но фактите си остават факти. Може да си промениш мнението защо нещо се е случило, но не и факта, че е станало.
Сиреч мнението ти за фактите е субективната ти истина.

---

И това че всеки казва на детето какво мисли е ОК до толквоа доколкото не му вменява, че и то така трябва да мисли и това е истината за вселената живота и всичко оснтанало.

Относно този вечен въпрос ("За живота, вселената и всичко останало"), тук спор не може да има, защото отговора е даден отдавна и той е 42. И само някой да се опита да го оспори... Twisted Evil Joy

И пак сериозно.
Не отричам, че при една раздяла, вина имат и двамата, също така не отричам, че всеки си има своята гледна точка, тези неща сме ги бистрили и са ясни.
Това, което се опитвам да кажа е, че не е хубаво на детето да се говорят простотии и грешни факти или иначе казано НЕИСТИНИ. Мога да дам и примери, но не мисля, че се налага.



# 62
  • Мнения: 2 336
Ей, Дани, дай малко клюки, де... Изпусна се за извънбрачното дете, сподели още пикантерии  Mr. Green
Фактите са факти, ама някой почват да се позабравят, а други да излизат на дневен ред. Така че, бъди си татко, пък отрочето няма начин да не го оцени.  Peace

# 63
  • Мнения: 623
Ей, Дани, дай малко клюки, де... Изпусна се за извънбрачното дете, сподели още пикантерии  Mr. Green

И аз чакам, някой бивш съсед да ми снесе, някоя нова клюка и нали вече казах, че сега чакам да ме осветлят, колко точно деца съм имал от любовницата, че нещо им обърквам бройката  Joy Joy Joy

# 64
  • Мнения: 2 327
Дани, имам предвид, че когато вземеш да изброяваш фактите, те пак преминават в субективна истина, Защото рядко говорим като машини без да влагаме собствените си емоции в това, което казваме. Дории да не тъпчеш глупости в главата на детето, ако то усети тъга в думите ти оттам нататък си прави мнение, че това наранява мама/татко, значи е лошо и т.н.
Аз примерно мнгоо се забавлявам да слушам как няколко човека преразказват една и съща случка на която съм присъствала. Как всеки е видял нещо различно и всички казват истината, но ако ги слушаш поотделно няма да познаеш че за едно и също иде реч. При това тук не става въпрос за раздели, деца и т.н. а за ежедневни неща. Ако добавим драмата от една раздяла представи си какво става...

# 65
  • Мнения: 623
Дани, имам предвид, че когато вземеш да изброяваш фактите, те пак преминават в субективна истина, Защото рядко говорим като машини без да влагаме собствените си емоции в това, което казваме. Дории да не тъпчеш глупости в главата на детето, ако то усети тъга в думите ти оттам нататък си прави мнение, че това наранява мама/татко, значи е лошо и т.н.

ОК съгласен съм, но това, което аз имам предвид е, че е едно да вложиш някакви чувства и емоции, съвсем друго е да изопачиш фактите или да си ги измислиш.
Случвало се е детето да ме пита: "Тати ти защо не ме обичаш вече?"
От къде ли е разбрало, че не го обичам? newsm78 

# 66
  • Мнения: 2 327
Това го бях писла по рано. Изрично казваме нашата гледан точка и не обясняваме що другия прави едно или друго. Защото не сме му в главата... Та съгласна съм...

Малко за 42 мога да поспоря още, щото се оказа лека грешка, ама... при компютрите нищо не е сигурно, зависи за какви стойности на двойката говорим  Grinning

# 67
  • Мнения: 623
Това го бях писла по рано. Изрично казваме нашата гледан точка и не обясняваме що другия прави едно или друго. Защото не сме му в главата... Та съгласна съм...

Малко за 42 мога да поспоря още, щото се оказа лека грешка, ама... при компютрите нищо не е сигурно, зависи за какви стойности на двойката говорим  Grinning

Ммдаа, май и на теб са доказвали, 2х2=5 при достатъчно големи стойности на двойката Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт