Коя известна литературна творба НЕ харесвате?

  • 17 912
  • 414
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 340
А какво мислите за 'Магьосникът от Оз'? Съвсем не го разбрах този жълт тухлен път..  newsm78
Е, не си го разбрала!? Ми това са жълтите павета по пътя към Народното събрание. Иначе аз не харесвам "Магьосникът от Оз".

Не съм чела "Под игото". Не харесвам Вазов. Ще ми вземат ли дипломата сега?  Не можах да прочета "Сто години самота" на Г.Г.Маркес, "Фортуната и Хасинта" на Бенито Перес Галдос, не харесвам руска класика и не съм я чела. Не разбирам П.Г.Удхаус и не ми е смешен, както, между другото, и никакъв английски хумор! Не харесвам Стендал. "Алиса..." също. И "Лолита" на Набоков, също. Намирам, че доста от обявените за велики литературни творби, са плод на хора с нездрава психика и престъпни уклони. Всичко това вероятно ще ме направи изключително неинтелигентна в очите на много, много интелигентни хора Mr. Green

А, и Библията не съм чела, но тя май не се води литературна творба.

А какво четеш и ти харесва?

Зависи по какво ти е дипломата.  Ако е по някаква филология, сигурно трябва да я върнеш  Mr. Green

# 316
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не знам за вас, но мен лично ми идват в повече кулинарните офтопици на Астрид Лингрен. И Емил, и Пипи, и Карлсон ядат едва ли не 85% от времето си, в другото време се говори за храна. Simple Smile

# 317
  • България
  • Мнения: 1 090
Не знам за вас, но мен лично ми идват в повече кулинарните офтопици на Астрид Лингрен. И Емил, и Пипи, и Карлсон ядат едва ли не 85% от времето си, в другото време се говори за храна. Simple Smile
Ха,ха.. JoyТака е ,но ако ги опиташ на живо тези кулинарни офтопици ,ще разбереш защо.  chefИначе само дразнят читателя,верно.. Laughing
Пък и в Скандинавските страни няма много фини хора,обяснението е ясно. Wink

# 318
  • Мнения: 17 546
А какво четеш и ти харесва?

Зависи по какво ти е дипломата.  Ако е по някаква филология, сигурно трябва да я върнеш  Mr. Green
Напоследък чета Дийн Кунц, Стивън Кинг, Питър Строб и ми харесват. И някои единични екземпляри на неизвестни за мен автори, но с добри попадения. Общо взето не харесвам сладникави творби, разтърсващи драми, саги, фентъзи и хумор, който в повечето случай е понятен само на автора си. Харесвам и литературно представени документални факти и загадки. Дипломата ми не е по филология. Но на матурата имам 6, е върху Ел.Пелин-овото творчество, но ако искаш ще се свра с лице в ъгъла и ще се срамувам. Ти днес си решила да си bite от мен из темите и да си ми абсолютна опозиция Mr. Green

# 319
  • Мнения: 7
Винаги съм искала да опитам палачинките на Пипи.. Всъщност, винаги съм искала да познавам някой като нея. Съвсем съзнателно я имитирах в детските си години  Laughing Heart Eyes

По темата: не харесвам гореизброените автори. Както и Гришам.. лично мнение, но не ме провокират и не ме карат да се замисля..  Thinking

# 320
  • Мнения: 340
А какво четеш и ти харесва?

Зависи по какво ти е дипломата.  Ако е по някаква филология, сигурно трябва да я върнеш  Mr. Green
Напоследък чета Дийн Кунц, Стивън Кинг, Питър Строб и ми харесват. И някои единични екземпляри на неизвестни за мен автори, но с добри попадения. Общо взето не харесвам сладникави творби, разтърсващи драми, саги, фентъзи и хумор, който в повечето случай е понятен само на автора си. Харесвам и литературно представени документални факти и загадки. Дипломата ми не е по филология. Но на матурата имам 6, е върху Ел.Пелин-овото творчество, но ако искаш ще се свра с лице в ъгъла и ще се срамувам. Ти днес си решила да си bite от мен из темите и да си ми абсолютна опозиция Mr. Green

Стивън Кинг не ми харесва.  Другите не съм ги чела.  За мен книгите на Кинг, както и на Гришам, са като посредствени холивудски филми-- може да са леко забавни, но не правят никакви прозрения за живота.  Посредствени филми гледам понякога, защото отнемат само 2 часа, макс, ама не бих си загубила часове или дни, че да ги чета...

Разни хора, разни идеали.  Нищо лично...

# 321
  • Мнения: 474
Аз направо ненавиждам "Тютюн" - въх Sick

# 322
  • Мнения: 340
Аз направо ненавиждам "Тютюн" - въх Sick

Що така?  Любопитно ми е, защото за мен е много увлекателна книга.  Отделно, че ми и харесва по много други причини...

# 323
  • София
  • Мнения: 62 595
Първата част я бива, но втората е ужасна. Явно това е била цената да издадат Тютюн.

# 324
  • Мнения: 1 080
Според мен Стивън Кинг се развива и в Клетка и в Романът на Лизи има мъдрост и познание .Всъщност и в Кери . Фаворит ми е обаче Сейлъмс Лот .

# 325
  • Мнения: 7
Аз направо ненавиждам "Тютюн" - въх Sick

Що така?  Любопитно ми е, защото за мен е много увлекателна книга.  Отделно, че ми и харесва по много други причини...

И аз бих искала да разбера. Това беше една от задължителните книги, която изчетох с удоволствие в училище...

# 326
  • Мнения: 7 008
Фаворит ми е обаче Сейлъмс Лот .

Тая книга какви кошмари ми е причинилаааааа....Още помня сцени от нея, а съм я чела преди 13 години.
И Томи Чукалата така ми въздействаше.
Харесвам го, Стивън Кинг, имам страшно живо въображение, та хубави "филми" виждах, докато го четях.

# 327
  • Мнения: 340
Според мъжа ми, противоречивите мнения за Тютюн може да се дължат до голяма степен на двете версии-- тези, които са чели оригиналния вариант /без партизанската част/ харесват романа, а тези които са чели "комунистическия" вариант, не го харесват.  Не се бях сетила за това обяснение, защото аз съм чела само оригиналния вариант...

# 328
  • Мнения: 474
Аз направо ненавиждам "Тютюн" - въх Sick

Що така?  Любопитно ми е, защото за мен е много увлекателна книга.  Отделно, че ми и харесва по много други причини...

И аз бих искала да разбера. Това беше една от задължителните книги, която изчетох с удоволствие в училище...
Ами мацки, де да знам и аз   33uu... много ми е трудна за четене, тежка ми е някак....абе надявам се, че ме разбрахте...  ooooh! Много пъти съм я почвала /по принцип много харесвам българските романи - четирилогията на Талев ми е любима/ и само последния път с триста зора я довърших..... Confused....е, поне разбрах защо майка ми казва на баща ми Борис Морев по някой път  Joy Joy Joy

# 329
  • Мнения: 880
Хари Потър не харесвам и не проумявам еуфорията,която предизвика по цял свят.
Дикенс ми е свръх досадно излишно подробен и обяснителен,голяма мъка е четенето на негови книги.Шекспир може да е гений,но определено почти нищо от периода на Английския ренесанс не ми е по вкуса.Едва ли бих взела да го чета за удоволствие.Сигурно има и други,като се сетя ще допълня.

Общи условия

Активация на акаунт