Коя известна литературна творба НЕ харесвате?

  • 17 858
  • 414
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 11 747
Аз харесвам Престъпление и наказание, но съм съгласна, че може да те вкара в психиатрия! От Достоевски съм чела и Идиот, същата работа... Изобщо с Достоевски шега не бива... Blush

# 406
  • Мнения: 985
Достоевски си е Достоевски. Класик. Чела съм го в оригинал.

# 407
  • Мнения: 1 447

 Не харесвам властелинът на пръстените,а като гледам всички как са луднали по него чак си мисля,че ми има нещо newsm78

# 408
  • Мнения: 181
И аз не харесах " Властелинът" , нито на книга, нито на филм.

# 409
  • София
  • Мнения: 62 595
Добре, че американците направиха филм по книгата, че да се юрне народът към нея. Хващам се на бас, че някакъв мизерен процент от тях са я чели. Имам едно от последните й соц. издания на български - твърди корици, много лоша хартия и на места замазан печат. Стоеше си по книжарниците при преоценените книги и никой не я пипаше.
На мен ми харесва книгата, но трудно се разбира всичко от първо четене. Все пак авторът е учен и на моменти се изкушава да задълбае в неща, които на обикновения читател не са му ясно и интересни.

# 410
  • Мнения: 375
Д-р Живаго,така и не успях да я прочета..

# 411
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219

Има обаче една книга, която просто не ми "върви" и въпреки упоритостта, с която я подхващам всеки път, не мога да продължа след първите петнайсетина страници. Не знам - може пък като стана на 50 или на 60 години да я "преборя"...
Спомената е вече - "Параграф 22".

Точно, поне 5 пъти съм стигала да 14та страница и това е.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 11:52 от Pesheck

# 412
  • Варна
  • Мнения: 2 268

Има обаче една книга, която просто не ми "върви" и въпреки упоритостта, с която я подхващам всеки път, не мога да продължа след първите петнайсетина страници. Не знам - може пък като стана на 50 или на 60 години да я "преборя"...
Спомената е вече - "Параграф 22".

Точно, поне 5 пъти съм стигала да 14та страница и това е.
Колко сме различни!  Simple Smile За мен е култова, дори по едно време си подчертавах с моливче по- значимите пасажи.
"Престъпление и наказание" ме изтормози до краен предел. Може би, защото бях на 12г. Rolling Eyes

# 413
  • Мнения: 498
Определено "Престъпление и наказание" и "мъртви души" са едни от книгите,които съм изчела с голяма мъка."Илиада" също ми скъса нервите,това са книги,които съм чела насила.

# 414
  • Мнения: 11 747
От Мъртви души като ученичка четох само пасажи и много ми беше харесала. Все се каня да я прочета цялата, но още не съм. Харесвам руска класика.

Общи условия

Активация на акаунт