Коя известна литературна творба НЕ харесвате?

  • 17 878
  • 414
  •   1
Отговори
# 375
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
А някой чел ли е книгите за Анастасия - жената, която живее в тайгата и има свръхспособности. Авторът е съвременен руски писател /забравих името/, ама май нещо  perko ми се видя, особено с твърдението че всичко в книгата е истина, т.е. това са негови преживявания, той се е срещнал с тази жена, дори има дете от нея и ...... В цяла Русия, а слушам вече и у нас, се отриват клубове "Анастасия".  В повечко ми дойде тази фантастика.  smile3517

# 376
  • София
  • Мнения: 175
"1984" и "Спасителят в ръжта" - и двете са ми страшно неприятни, въобще Оруел не е мой тип.

# 377
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 696
"Спасителят в ръжта" е на Селинджър.
Някак не мога да кажа за литературна творба, че не ми харесва.
Просто не я чета, но мозъкът ми не я отчита като нещо, което не съм харесала, а по-скоро като свят, в който не мога да вляза. Защото книгите за мен са това - светове, които ме поглъщат. 

# 378
  • София
  • Мнения: 13 217
"Дон Кихот" направо е....  Sick
Куелю не мога изобщо да го чета.
"Алиса в страната на чудесата" не харесвам.. също и "Малкият принц" - непонятна е за мен  Rolling Eyes

# 379
  • Мнения: 181
А някой чел ли е книгите за Анастасия - жената, която живее в тайгата и има свръхспособности. Авторът е съвременен руски писател /забравих името/, ама май нещо  perko ми се видя, особено с твърдението че всичко в книгата е истина, т.е. това са негови преживявания, той се е срещнал с тази жена, дори има дете от нея и ...... В цяла Русия, а слушам вече и у нас, се отриват клубове "Анастасия".  В повечко ми дойде тази фантастика.  smile3517
Подариха ми ги и 5- те, почнах да ги чета,но много " фентъзи" ми дойде и ги дадох на майка ми.

# 380
  • София
  • Мнения: 5 792
видях много книги, които харесвам тук
някои от изброените не съм чела
досега 2 книги не съм успяла до довърша - Английският пациент и Тропик на Рака - не че не ми харесват, просто ги оставих за момент, в който съм в подходящото за тях настроение

# 381
  • Мнения: 1 512
От българските - "Тютюн". Няколко пъти стигах до 3-та стр. и дотам.
"Вълшебната планина" на Томас Ман, макар че за държавния изпит трябваше да я прочета цялата.
Каквото и да е от Кафка. Не го разбирам, не може да ме заинтригува.

# 382
  • Мнения: 106
Видях и книги, които съм прочела на един дъх ("Под игото", творбите на Маркес, "Тютюн", Йовков, "Престъпление и наказание", "Вечната Амбър") и такива, които не успях да довърша, като Дон Кихот. Много ме измъчи Кафка, Майсторът и Маргарита, Параграф 22 - четох ги насила. Не разбирам Алиса в страната на чудесата.

# 383
  • Мнения: 2 759
                       Няма никакви мнения за Карлос Кастанеда  Whistling.

# 384
  • София
  • Мнения: 62 595
                       Няма никакви мнения за Карлос Кастанеда  Whistling.

Него го четох като бях на 20-тина години. Тогава ми хареса, сега съм на друг акъл и хич не ми допада.

# 385
  • Мнения: 198
                       Няма никакви мнения за Карлос Кастанеда  Whistling.

Него го четох като бях на 20-тина години. Тогава ми хареса, сега съм на друг акъл и хич не ми допада.

мдаа и аз така Thinking

# 386
  • Мнения: 19 338
Не харесвам Удхаус, но повечето от изброените тук книги и автори са едни от любимите ми.
"Спасителят в ръжта" е на Селинджър.
Някак не мога да кажа за литературна творба, че не ми харесва.
Просто не я чета, но мозъкът ми не я отчита като нещо, което не съм харесала, а по-скоро като свят, в който не мога да вляза. Защото книгите за мен са това - светове, които ме поглъщат. 
Много точно казано.

# 387
  • Мнения: 35
Никога не съм харесвала Пинокио и руският му вариант Буратино...

# 388
  • Мнения: 2 759
Никога не съм харесвала Пинокио и руският му вариант Буратино...
                     Харесвах ги, но и до ден днешен не мога да направя разлика и почти не знам кой второстепенен герой от коя от двете приказки беше  Confused.

# 389
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Никога не съм харесвала Пинокио и руският му вариант Буратино...
                     Харесвах ги, но и до ден днешен не мога да направя разлика и почти не знам кой второстепенен герой от коя от двете приказки беше  Confused.

Много бях разочарована от съветската литература - Алексей Толстой открадва "Пинокио" на Карло Колоди и пише "Буратино", а Корней Чуковски открадва "Доктор Дулитъл" на Хю Лоринг и пише "Доктор Ох Боли"  #Cussing out

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт