Ваксини...

  • 6 962
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 035
Гледах на скоро тоя филм: Vaccination - The Hidden Truth - 1998 отностно ваксините и направо не знам какво да си мисля вече   ooooh!..... останах много замислена и като гръмната   Rolling Eyes
Фактите които извадиха ме шашнаха здраво, ама наистина здраво /Може да си го дръпнете от нета да го гледате, за да чуете за кви неща казват хората/....да се надявам, че все пак е стар филм от 98 година и нещата от тогава на сам са се променили  Tired

Иначе моята дъщеричка също е от ваксинираните, дано в действителност е за добро!

# 16
  • Мнения: 417
Homesick , темата е много сериозна и обикновено предизвиква много бурна реакция. Имало е не една и две по въпроса и се е стигало до почти до бой, както се вика. Laughing
Малката ми дъщеря няма нито една ваксина, а Мими е с ADHD и са и поставени само няколко. И понеже напоследък учените смятат че един от главните виновници за това състояние са ваксините, горко съжалявам че се поддадох тогава на изнудването от страна на лекарите. Но системата е такава. Confused
А да поставиш ваксина на новородено е абсолютно престъпление! Но това е положението.

  bouquet

# 17
  • София
  • Мнения: 1 522
И ние засега сме си сложили всички ваксини. Не смея на своя глава да не ги слагам.


# 18
  • Добрич
  • Мнения: 52
Голяма чуденка,ама и аз мисля да си ваксинирам детето.Макар и да съм лекар по дентална медицина,съм ги учила болестите(дифтерия ,коклюш и т.н.)-ами много е страшно като четеш зубриш как се развива болеста и колко от тези болести са фатални.От друга страна ми трепери сърчицето за странични реакции при ваксините,но мисля че там процента  е по- приемлив.

# 19
  • Мнения: 4 451
Голяма чуденка,ама и аз мисля да си ваксинирам детето.Макар и да съм лекар по дентална медицина,съм ги учила болестите(дифтерия ,коклюш и т.н.)-ами много е страшно като четеш зубриш как се развива болеста и колко от тези болести са фатални.От друга страна ми трепери сърчицето за странични реакции при ваксините,но мисля че там процента  е по- приемлив.
naana, никак не е приемлив процента там. Истината се крие, това е.

# 20
  • Мнения: 8 999
Мдам.
Непрекъснато някой решава, че нечии права са нарушени и започва яростно да ги защитава. Ту са ваксини, ту са държавните училища и задължителното образование, ту е флуорът, ту е фолиевата киселина, ту е рано прерязаната пъпна връв....
Аз лично не бих поела риска детето ми да се разболее от детски паралич, например, защото съм предпочела да му защитя гражданските права, а не здравето.

Преди да се чудите, вземете да попрочетете малко статистика за детската заболеваемост и смъртност преди да бъдат въведени задължителните ваксини.

# 21
  • Добрич
  • Мнения: 52
Т.е. е по- опасно да го ваксинирам,отколкото ако се разболее?Не знам какво да правя ooooh!

# 22
  • Мнения: 8 999
Т.е. е по- опасно да го ваксинирам,отколкото ако се разболее?Не знам какво да правя ooooh!

Ъ???

# 23
  • Мнения: 4 451
Т.е. е по- опасно да го ваксинирам,отколкото ако се разболее?Не знам какво да правя ooooh!
Истината е, че за съжаление не се дава възможност да се избира. Ваксините са абсолютно задължителни в Република България и пада голямо "изнудване" по всякакъв начин. Първо са  заплахите в родилния дом, после от джипито, следват тези от ХЕИ и за капак не допускат детето до учебните заведения. ooooh!
От скоро в Русия се даде право на избор и там родителите имат възможността да вземат свободно своето решение.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 802
Това е въпрос, който ме тревожи много. За съжаление и аз незнам кое е правилното решение. Другата седмица ни престои втората противохепатитна ваксина и ми се иска да я поотложа още малко... Thinking

# 25
  • Мнения: 4 668
Моето дете е ваксинирано . Смятам , че така е редно .

Скоро обаче станах свидетел на една случка - мои клиенти с дете на 4 години , които твърдяха , че е увредено от ваксина - детето имаше кривогледство , не говореше и имаше лека олигофрения ... Коя ваксина причинява това ?
Или просто родителите имат нужда да обвинят някой за това състояние ...

# 26
  • Мнения: 4 451
Pipinka, не говори така. Има доста деца увредени от ваксини (можеш да потърсиш из нета, има доста инфо) и никой родител няма необходимост да обвини някого. За да е убеден че е така, вероятно го е чул от устата на лекар.

Последна редакция: чт, 20 мар 2008, 15:27 от Мари_Анка

# 27
  • София
  • Мнения: 44 115
Разгледай в здравния и пусни търсачка...има много такива теми и обикновенно завършват с грозен спор, нападки, обиди и катинар....
Аз лично съм ЗА ваксините....но истината е че и с тях и без тях рискове има...просто са различни, но еднакво страшни....

# 28
  • Мнения: 4 668
Мари Анка , нищо лошо не съм искала да кажа .
Знам , че има доста деца увредени от ваксини , за съжаление  Confused
По - скоро си мислех , че могат да се ограничат в някакви рамки тези увреждания - т.е. знае се , какво би могла да причини ваксината , но не може да и се припише всякакво увреждане все пак ...

Ето друг случай - мой много близък приятел има детенце , вече на 12 г. с най - тежката форма на ДЦП . Той е убеден , че докторите са направили нещо при раждането  Sick Всички знаем , че това не е така .

Мен също ме е страх от ваксини , говорила съм с часове с педиатъра ни ...
Ако някой има търпение и желание нека да напише какви са последиците от дадена ваксина , наистина искам да прочета .

# 29
  • Мнения: 4 451
Давам координатите на Фондация "Център за Надежда", учредена от родители, чиито деца са увредени от ваксини.
София 1836
ж.к. "Левски" Г
бл. 10, вх. Д, ет.1, ателие
тел. 02 9464180,
zoya@bgnet.bg
www.center-for-hope.dir.bg

Общи условия

Активация на акаунт