Ваксини...

  • 6 963
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 713
ваксинациите са задължителни в България от поне 40 години насам, ако не и повече. мислиш ли, че и през 60-те години на миналия век, когато всичко е било държавно, пак законодателят е задължил ваксините от финансов интерес?
Е и? Какво като са задължителни от 60 години? Това не значи, че е правилно. И да, мисля, че пак е бил водещ финансовия интерес.
Но да водя спор, смятам няма смисъл. Има интернет, има материали, има статии...А ние сме големи хора с глави на раменете си. Всеки да преценява сам за себе си кое е добро и кое лошо.
Оооо сега чета какво става по-напред с постовете. Точно пък Марианка да се напада, че не е чела и не се е интересувала...Доста нелепо. Хубаво е, че има търпение да ви отговаря.

# 76
  • Мнения: 1 303
Е айде сега,всеки си има мнение по въпроса,Марианка е чела най-много от всички,зависи какво е чела.Никой не длъжен да се съгласява на 100% с нея или с който и да е било друг и това не пречи да възразява и да си защитава мнението по свой начин.
да ,има риск с ваксината,но кой може да каже без ваксините на какъв хал щяхме да сме днес?

# 77
  • Мнения: 991
Затова смятам, че е напълно резонно децата да се ваксинират задължително за дребни шарки, но след 10-12 години, в случай че дотогава не са я изкарали.
Така и аз съм съгласна, но тук я слагат да 1-годишни деца, а има страшно много родители, които са пропищели от тая ваксина. Смятат, че е предизвикала аутизъм у децата им, защото преди да им бъде поставена те са били здрави и нормално развиващи се. Здравните организации отричат каквато и да било връзка, но факт е че случаите на аутизъм в Щатите и в световен мащаб се увеличават лавинообразно, което е нетипично за заболяване като аутизма, което е генетично.

# 78
  • Мнения: 676
Аз лично съм за ваксините.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 363
Затова смятам, че е напълно резонно децата да се ваксинират задължително за дребни шарки, но след 10-12 години, в случай че дотогава не са я изкарали.
Така и аз съм съгласна, но тук я слагат да 1-годишни деца, а има страшно много родители, които са пропищели от тая ваксина. Смятат, че е предизвикала аутизъм у децата им, защото преди да им бъде поставена те са били здрави и нормално развиващи се. Здравните организации отричат каквато и да било връзка, но факт е че случаите на аутизъм в Щатите и в световен мащаб се увеличават лавинообразно, което е нетипично за заболяване като аутизма, което е генетично.

в Япония, обаче, три-ваксина против морбили-паротит-заушка не се поставя от поне 10 години. слагат се трите ваксини поотделно. въпреки това, случаите на аутизъм растат и там, независимо, че е отстранена комбинираната ваксина, която някои набеждават за виновник.

# 80
  • Мнения: 4 451
Смятат, че е предизвикала аутизъм у децата им, защото преди да им бъде поставена те са били здрави и нормално развиващи се. Здравните организации отричат каквато и да било връзка, но факт е че случаите на аутизъм в Щатите и в световен мащаб се увеличават лавинообразно, което е нетипично за заболяване като аутизма, което е генетично.
Не просто се смята, а най-новите научни открития са именно такива. Световната здравна организация няма интерес да изнася данни, които меко казано не и изнасят. Фактите се крият. Истината също.

# 81
  • София
  • Мнения: 6 363
Смятат, че е предизвикала аутизъм у децата им, защото преди да им бъде поставена те са били здрави и нормално развиващи се. Здравните организации отричат каквато и да било връзка, но факт е че случаите на аутизъм в Щатите и в световен мащаб се увеличават лавинообразно, което е нетипично за заболяване като аутизма, което е генетично.
Не просто се смята, а най-новите научни открития са именно такива.

може ли линкове към такива сведения? питам, защото в последните 3 месеца съм копала много задълбочено по тая тема в Интернет и моите проучвания не показаха такова нещо.

# 82
  • Мнения: 953
 ОТ 01.01.2008 влиза в сила Наредба 15 с изменения в имунизационият календар на РБ

http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2135504228

Отпаднала е една реимунизация, която се правеше на 13 месеца против полиомиелит  !

Сега той е до 4 приема не до 5 както беше преди.

Прочетох в нета, че ваксината против морбили, паротит и рубеола не съдържа живак, защото е жива и още че
Като причина за аутизма, някой хора  считат живачното натравяне в бебешка възраст, или по точно живака съдържащ се във ваксините.
Беше ми интересно да науча ,че от страдащите от аутизмът 80-90% са момчета newsm78

Последна редакция: вт, 25 мар 2008, 12:45 от IraSof

# 83
  • Мнения: 1 520
Добре де, ами ако всички започнат да избягват ваксините понеже са толкова вредни, дали няма да се появят отново "изчезналите" болести? Или някои си мислят, че тях никакви болести не могат да ги застигнат.

# 84
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Добре де, ами ако всички започнат да избягват ваксините понеже са толкова вредни, дали няма да се появят отново "изчезналите" болести? Или някои си мислят, че тях никакви болести не могат да ги застигнат.
Няма всички да избягват ваксинацията. В Кралството няма задължителни ваксини, може въобще да не ваксинираш детето си, въпреки това, болшинството са ваксинирани  Peace Просто се дава избор на родителите, сами да преценят, кое за тях е по-опасното. Така после няма кого да винят, ако нещо не протече според плана описан от учените. Например, ако в следствие на ваксината придобие друга болест или ако в следствие на избягване на ваксината, се разболее от тази болест и я изкара тежко.
За тези които са прочели лошите страни на ваксините и сега са притеснени, им препоръчвам да се запознаят със статиите на противниковия лагер. И те боряват с точни термини, изследвания и статистики опровергавайки твърдението, че ваксините били по-вредни от колкото полезни. Кой прав и кой крив, аз трудно мога да преценя, според мен истината е някъде по средата  Peace

# 85
  • Мнения: 1 303
Да,най-добре за всички е родителя сам да избере да ваксинира или не детето,за да няма после кого да винят за това или онова заболяване..
Доколкото съм запозната официално се счита,че ползата от ваксините е по-голяма от тяхната вреда Peace И не сматам,че становището-по-добре да се предпазваме от болести от колкото да ги лекуваме е остаряло Peace
Има си разбира се противопоказания за слагане на ваксина-напр. спаднал имунитет,лъчелечение или химиотерапия , тежки алергиим при детето.

# 86
  • Мнения: 109
В никакъв случай не искам да наливам масло в огъня (става дума за спора ЗА и ПРОТИВ като цяло). Искам само да изкажа мнението си, макар то едва ли ще помогне на някой да вземе вярното решение.
За себе си знам само, че взех решение. Дали е правилно, или не, се надявам да разбера с течение на годините. Дотогава ми остава само да се надявам на най-доброто. Нямам ни най-малки познания в области като химия и медицина, световния ред също е далеч от интересите ми. Затова пак казвам, че изразявам мнението си като пълен профан.
Моята дъщеря има поставени ваксини, но... Има но. Тя е с неврологични проблеми, за които не мога да виня тях, защото възникнаха преди поставянето им. Благодаря на съдбата, бог или каквата там е силата, в която всеки вярва, че се намери лекар да ми каже да отложим във времето поставянето им. Коментара, че това е нормативно изискване, а педиатърът ме караше да заведа детето на 3-месечна възраст за ваксини, при положение че е родено 1400 гр., ще оставя без коментар. Всъщност имаше бита противохепатитна и БЦЖ, но МАНТУ-то впоследствие се оказа отрицателно. И така до годинка, когато поставиха първия Пентаксим. Заминахме за САЩ, а тук само ваксина против лошо настроение не бият. Добре де - и противотуберколозна. Няма да се впускам в подробности какъв парцал беше детето ми след ударени 6 (шест) ваксини, защото имаше бая да наваксва. Да, 6 пъти я бодоха. Хубавото в тази ситуация е, че раздават листовки - какво представляват ваксините, защо е необходима имунизация, противопоказания, какви са рисковете, какво да правим при сериозни реакции, телефони и сайт на национална програма за компенсации при увреждания от ваксини (това знам, че не топли никого, но е нещо, за което в България можем само да си мечтаем, но ако аз не съм запозната, моля да ме оборите), телефони и сайтове, където можем да научим повече. С две думи искам да кажа, че това е хубавата страна, от която можем да се поучим - колкото по-информирани, толкова по-лесно човек взима правилното решение за себе си.
Другото ми АЗ обаче може да ви разкаже покъртителни истории. Водех дъщеря си на рехабилитация в клиника за активно лечение на детска целебрална парализа. Да ви разкажа ли в какво състояние съм виждала деца, увредени от ваксина против полиомиелит?! Повярвайте  ми, имам дар слово и не бихте искали да чуете подобни разкази. И сега идва ред на моята драма дали да ваксинирам детето си, или не?! Някой от вас изправял ли се е пред подобна дилема - да имаш дете с проблеми (не са големи, не мислете че състоянието му е страшно, но все пак е с проблеми) и да вземеш решение да поставиш ваксини, че дори и такива, които в България не са задължителни, но тукашния имунизационен календар ги изисква?! Мислел ли е как се пътува в затворено пространство в самолет 10 часа и колко бацили "хвърчат" из въздуха?! И дали без ваксинация е по-безопасно в такава ситуация?!
Накратко - решения не се взимат лесно, особено ако тези решения не ги взимаме за себе си, а за най-скъпото ни - децата.  Вероятно е по-лесно, когато детето ни има ваксини и няма последствия да си кажеш, че няма нищо страшно в тях. Вероятно е по-лесно и когато детето ти е с поставени ваксини и увреждане, което има вероятност да се дължи на тях, да си кажеш че са страшни. Няма да защитя никоя от спорещите страни, защото имам аргументи и за двете. Аз съм на кантар, който постоянно се накланя ту на една, ту на друга страна.
Взех решение, но няма нощ, в която да спя спокойно заради него.

# 87
  • Мнения: 1 303
Разбира се, и в двата случая се рискува,но тотално да се отричат ваксините ми се вижда малко крайно.Пак питам за ситуациятя в която избухва примерно епидемия от полиомиелит-дали майките на неимунизираните деца ще се втурнат веднага при педиатрите за ваксина или ще се надяват детето да не се зарази с мерки за повдигане на имунитета???

# 88
  • Мнения: 2 746
Аз не съм компетентна, но виждам, че Мари-Анка би могла да разясни, затова :
Ще изброя част от съставките на ваксината Infanrix и моля в прав текст да се обясни каква е вредата от тях върху организма на бебетата.Аз сложих такава ваксина на момиченцето си.

тези съставки са описани като помощни вещества:

- алуминиев хидроксид
- 2 - феноксиетанол
- полисорбат 80

Това е в упътването на ваксината, като изрично е казано, че листовката не съдържа пълната информация за ваксината.

# 89
  • Мнения: 5 713
viva_nova, ето тук е описала част от съставките. Гледам, че за едната, която питаш, фигурира в постинга й.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=278560.40

Общи условия

Активация на акаунт