Стряскане при бременност

  • 18 690
  • 73
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 583
Има си нещо вярно...лично аз съм виждала моя позната с бледо петно изобразяващо много точно пеперуда...майка й се е изплащила и хванала за лицето...но от друга страна детето ми трябва да прилича и да има петна изобразяващи 90% от колегите ми и на котката ми т.к бях станала много плашлива.Иначе отностно храната..на мен 9 месеца не ми се преяде нищо ,та няма как да му излязат на детето храни...,но за това четох някакво научно обяснения,че всъщност тези петна са генетични грешки при развитието на плода и с повече фантазия ..приличат на грозде,ябълки и т.н и т.н...Знае ли човек..все пак не бива да отричаме всичко което не можем да обясним.ААА сетих се нещо,доката била бременна мама се изплашила от мишка и се хванала за лицето и после за крака и като се започнали едни ужаси и страхове,че ще се родя с космата петно на лицето под формата на мишка ....докато не ме е видяла е била изпаднала в шок....е аз нямам такива неща....никъде...бих казала,че кожата ми е в прекрасно състояние......Абе човек трябва да бъде позитивен докато носи живот...и да не мисли глупости...щото силата на мисълта е по-страшна от поверията.

Последна редакция: нд, 23 мар 2008, 11:39 от ianitza

# 61
  • Мнения: 7 716
Аз не вярвам хич на такива неща. Peace
Но като бях в петия месец щеше да ме блъсне кола, много се изплаших и се пипнах за крака. Помислих си за това поверие тогава.
Сега детенцето ми има многооо блед белег там. Grinning
Но мисля, че е случайно. Peace

# 62
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Изобщо не е вярно Naughty Ако беше, дъщеря ми щеше да е цялата на петна с форма на кучешки глави...

# 63
  • Мнения: 232
Мисли позитивно и не вярвай на глупости! Peace

# 64
  • Мнения: 5 362
Не е вярно,разбира се! Laughing Ти къде намираш логично обяснение в цялото това нещо?!Ако си склонна да вярваш на суеверия е друг въпрос.
  bouquet

# 65
  • София
  • Мнения: 2 381
Изобщо не е вярно Naughty Ако беше, дъщеря ми щеше да е цялата на петна с форма на кучешки глави...
Joy

# 66
  • Мнения: 274
Според мен това не е вярно.    Hug

# 67
  • Мнения: 15 608
според мен не е вярно, но за свое успокоение, като се стреснеш, гледай да се хванеш за дупето на пример - така ми бяха казали и аз съм го правила  Mr. Green

а по въпроса с яденето не знам колко е вярно, но трябва да ти кажа, че през цялата бременност съм приемала всичко, което са ми предлагали и след като родих не съм имала пробеми с храненето на детето - изяжда си всичко и то за норматив  Laughing

# 68
  • Мнения: 11
Ами според мен е вярно.Доста приятелки имат такива белези,като майките им казват че са се плашили от тези неща които са изобразени.Като пример давам едно мишле на крачето на едно момиче.
Казват че когато се уплашиш е хубаво да вдигнеш ръце и да не се докосваш.Поне аз така правя.Simple Smile
Гледайте да не се плашите,давайите го по-спокойно.Пак и предупредете хората около вас да се съобразяват все пак сме жени в положение. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 164
 Thinking не вярвам...

# 70
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
Хубаво се посмях! ~  Laughing Laughing Laughing
Не вярвам на такива неща, а като се стресна нямам навик да търся опора в каквото и да било, по-скоро заемам отбранителна позиция и с ръцете не докосвам нищо! Peace
Това ми звучи малко като оная хипотеза с коремите при бременност - ако бил нагоре - момче, ако бил долу и настрани - момиче! Бях бременна първия път, чакахме със съпруга ми пред кабинета на зъболекарката да ми извадят мъдрец и говорихме с още една чакаща като нас пациентка. Видя ме че съм бременна и стана дума за формата на коремите - та тя каза, че двата пъти коремите и били с коренно различна форма, а и бременностите и били коренно различни, но накрая си има две прекрасни момичета! Така че тия истории за пипането и белезите, за формата на коремите и пола на децата са градски легенди, нищо друго!  Wink По-малко им се връзвай и си живей живота! Hug

# 71
  • у нас
  • Мнения: 5 717
само, ако си откраднеш нещо. То за девет месеца бременност, човек не може да не се стресне.  Hug

# 72
  • Мнения: 11 004
Е, как ще е вярно Mr. Green Поредната бабина деветина hahaha

# 73
  • Мнения: 2 199
Аз вярвам - имам доста примери, включително и върху себе си  Wink

Общи условия

Активация на акаунт