Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 372
Като си кърмиш и си ползваш памучни пелени няма да имаш такива разходи Hug
Асе, би ли ми разяснила за какви пелени говолите с Sheila?  Thinking Те вместо памперси ли се ползват? newsm78
видях на Sheila линка, а в нашите сайтове намерих нещо такова http://www.bambinomio.nn-bg.com/system.html#Сис … 77;ма за това ли става дума?
благодаря ти  Hug

# 271
  • Мнения: 3 926
Адиктче, подобни са. Само дето тези които е пуснала Шейли са много по-евтини и на мен ми се струват по-качествени. Бамбиномио имам, но не е много добра системата.
Идеята е не само да се ползват памучни пелени, а да се гледа по метода на естествената бебшка хигиена (ЕБХ). Можеш да си пуснеш търсачката на форума с това съкращение и да изчетеш материалите, които ще излязат. Определено предимството пред памперсите е огромно.
Колкото и удобни да изглеждат пампите, аз лично съм си понапатила и честно казано сега искам да видя другата страна на нещата.
Изобщо много обръщам лице към естествените неща. Част от тях изпитах на собствен гръб, друга част виждам как работи при познати и близки... "цивилизацията" много ни пречи да осъществим една от основните си фуркции, а именно родителството.
Но това са теми за срещи на живо. Така във форума думите понякога успяват да изскочат от контекста си и да предизвикат спорове Confused
Аз вече имам сериозни киселини и крампи. За последните е малко рано, но ... ще трябва да заложа на банани (а как не ги обичам) и сурови ядки.

# 272
  • Мнения: 934
Асе, ще се опитам да кърмя и този път,но целта ми ще е само кърмене/че миналия път бяхме на смесено/, ама това с пелените.... newsm78 ......нещо не го схващам и май няма да си утежнявам живота...и без това няма да е леко с кака и бебе, ами ако трябва и да пера пелени.... Thinking
А всъщност те на какъв принцип са? Пропускат ли или трябва да следиш и смяняш често..?

# 273
# 274
  • София
  • Мнения: 372
благодаря ти Асе!  Hug много интересно ми стана  Rolling Eyes задължително ще чета в естествената бебшка хигиена (ЕБХ) - ти го беше пуснала този линк   bouquet

# 275
  • Мнения: 21
здравейте отново   bouquet
аз днес съм по ведричка Simple Smile
бях при ендокринолога, насрочи ми обременяване с глюкоза, за да видим дали има някакво притеснително отклонение. иначе каза, че е нормално да се качи кръвната захар по време на бременността, просто е хубаво да се проконтролира. ако има отново отклонение не е казано, че трябва да е диабет, но може да се наложи да се вземат лекарства. общо взето това беше.
аз утре съм в щерев за бхс
това от мен  Hug
относно слинга - и на мен много ми харесва и още повече както по опитните казвате, че е много удобен и не натоварва гърба. супер
обаче за пелените - може би защото ми е първо бебенцето ли,и ми се струва твърде страшно и тежко да се справям с пелени, простооо не мога да си го представя

# 276
  • Мнения: 400
borina- Hugрадвам се,че се появява още една варненка,че и с трета рожба LaughingОт сърце ти желая този път всичко да е нормално Praynig
sunshine-чудесно е,че си тук във форума PeaceТи си лекар,нали?Аз лично с удоволствие те чета Wink
Иринкааааа  love001
Абе,момичета-не е ли рано за колички,легълца и др.бебшки принадлежности newsm78Аз съм още далеч от тези теми.И да гледам/а гледам,де Party/след няколко дни съм забравила и имена и магазини... Crazy
Вечерница-успех идният четвъртък Praynig
mari_p-така ми харесваш Peace

# 277
  • Мнения: 934
sunshine-чудесно е,че си тук във форума PeaceТи си лекар,нали?Аз лично с удоволствие те чета Wink
Ейййй...как ме разконспирира...... smile3521 newsm53

# 278
  • Мнения: 400
терминологията,която ползваш ми е позната Peace

# 279
# 280
  • Мнения: 400
 newsm03не съвсем....пак в областта/зъби tooth/,но пък имам доста учебници и чета доста:)И поради тази причина пък се въздържам от излишни коментари по отношение на изследвания...виждам,че има много противоречиви мнения/не,че има лошо/Но съм малко изненадана в някои случаи................
Лека вечер на всички,аз трябва да се омитам/че младежа ме гони вече Joy/

# 281
  • Мнения: 3 926
Мари, това е просто информация Hug
Споделям мнение, защото имам челен неприятен опит. Виждала съм близначки, отгледани по системата ЕБХ и как на една годинка си показват, че им се ходи до тоалетна. Честно казано след 8-мия месец смяната на наакан памперс не е от най-вълнуващите преживявания. Mr. Green Ще ми се до тогава да сме се справили по другия начин. Да не говорим как се перат гащи по градинките... на дете, на което уж преди два-три месеца си махнал памперса.
Опс, забравих ooooh! Имам предложение за заглавие . Тук сме се събрали бърборани, за СЕПТЕМВРИ бъдещите мами!

# 282
  • Мнения: 934
Опс, забравих ooooh! Имам предложение за заглавие . Тук сме се събрали бърборани, за СЕПТЕМВРИ бъдещите мами!
newsm10 smile3521 newsm10

# 283
  • Мнения: 7
Добро утро на всички!!  Hug

Като ви чета и аз вси повече се зарибявам по естествените неща!!! Асе, тези пелени изглеждат супер. По-натам ще се запозная по-подробно и ще кажеш кои са най-добрите, нали .  Grinning   bouquet

Хора, помощ, много ме сърбят зърната, направоооо, а съм на работа и не мога да се почеша дори.  Какво на правя и на какво се дължи това.

И никой не каза ,че му се ходи на плуване  newsm45, не занам, в голяма дилема съм дали е достатъчно безопасно  Crossing Arms

Хайде, Лек ден на всички  newsm51

# 284
Здравейте, момичета!
Аз съм Таня от Ловеч и тепърва започвам да пиша в този форум и изобщо!
Имам толкова много въпроси, но като начало ми е трудно да се оринтерам къде и какво. Ще свикна.
Сега ме мъчи въпроса кога мога да отида на триизмерев видеозон/решили сме го/ и да могат да определят пола-сега съм в 15г.с. и 3 дена?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт