за теглото

  • 1 830
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
синът ми е на почти година и два месеца и тежи 11.600.постоянно ми казват колко е пухкав,а аз,честно казано,го намирам за напълно нормален-нито слаб,нито дебел.има ли нови таблици за тегло и ръст? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 44 120
7,8-13 кг са границите в нормите за година и два месеца според таблиците на СЗО за момчетаSimple Smile
Ако е по-нисичък може и по-пухкав да изглежда, може и просто да е бузест....
Абе добре си ти е детето, хич не го мисли....

# 2
  • Мнения: 5 393
Без да гледам таблици ти казвам- нищо му няма на детето, много си е добре даже. Hug

# 3
  • Мнения: 266
По- важно е дали килограмите и ръста са пропорционални  Simple Smile Моят син в момента е 15кг и е висок 92-93см, нищо че е на 1г и 7м  Peace доколкото знам тези негови "параметри" отговарят на момче на 3 години. Ако и при твоят син ръста е толкова, колкото подобава да бъде за килограмите му, няма защо да се притесняваш  Hug

# 4
  • Мнения: 9 973
добре е  Heart Eyes

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Идеален е...Стига с тези таблици,важното е да е здрав и енергичен!

# 6
  • Мнения: 911
Не казваш какъв е ръстът на бебето, което е от голямо значение, понеже ако е в долната граница отива към по-закръгленките.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Много си е добре детето-моето момиченце е 13кг и 83см сега

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Щом на теб си се струва добре детенцето,какво се притесняваш.А на всичкото отгоре си е в границите. Peace

# 9
  • Мнения: 1 485
Много си е добре детенцето ти,да е живо и здраво!
И моята дъщеря си е от малка пухкава и сега е такава,но какво да се прави 1.25 е висока на 4г и половина и е 27кг,аз какво да кажа??? newsm78
Но пък всички казват,че и аз съм била като нея.А и родата ми и на мъжа ми са все високи,здрави българи, а сега аз нямам и 60кг

# 10
  • Мнения: 1 031
Много си е добре детето, не се притеснявай Simple Smile

# 11
  • Мнения: 742
Не виждам нищо тревожно-съвсем в норми...Моята Кристина от половин година си стои 10 кг а е почти на 2 години...значи ли, че не я гледам или храня newsm78

За хората няма угодия - като е пухкаво детето-защо е дебело, като е слабичко - защо не го храните, ееееееее

Важното е как се чувства детето Hug

# 12
  • Мнения: 2 478
Сега виж моето дете:на 1 годинка е висок е 81 см и тежи 12,300 кг.
Той също е в горната граница на кг,но изглежда добре и не се притеснявам.Само му ограничавам храненията,защото той е много лакомо дете.Но още от бебе наддаваше по 1,5 кг само от кърма.Тогава беше по-стресиращо,но сега вече се движи и всичко е ок. Laughing

# 13
  • Мнения: 610
Според мен детенцето си е добре,не си мисли глупости.Важното е то да се чувства добре.Ние сме 86см и е 12кг Hug

# 14
  • Мнения: 374
бе съвсем добри килограми си е детето за възрастта си.и на моя дребус постоянно му казват че имал големи бузи и той си е ок на килограми

# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
По- важно е дали килограмите и ръста са пропорционални  Simple Smile Моят син в момента е 15кг и е висок 92-93см, нищо че е на 1г и 7м  Peace доколкото знам тези негови "параметри" отговарят на момче на 3 години. Ако и при твоят син ръста е толкова, колкото подобава да бъде за килограмите му, няма защо да се притесняваш  Hug

не за 3, а за 2 години са тези "параметри" Wink

Последна редакция: пт, 21 мар 2008, 11:03 от Angel_Dust

# 16
  • Мнения: 1 195
Идеален е...Стига с тези таблици,важното е да е здрав и енергичен!

аман от таблици, то всяко дете си е различно! След като се вписва в нормите значи всичко му е наред  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 12 554
Синът ми е 14,5 кг и 87 см и въобще не е пухкав. Всичко си зависи от структурата. Така че спокойно.

# 18
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аман от калъпи. Отлично ти е детенце  bouquet

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Аман от калъпи. Отлично ти е детенце  bouquet

Точно така.Моя син тежи 10.500 кг. и е 79-80 см. но има много големи бузи и като е навлечен всеки ми казваше "ооо колко е пухкав".Сега като се постопли и вече не излизаме като мечоци на въм - "Ама колко е отслабнал"   ooooh!
Най-важното е да са здрави децата, а тези които много знаят  Whistling

# 20
  • Мнения: 1 103
Важното е детето да се чуства добре .Ние сме почти на две годинки и сме 85 см.и тежим 11кг.

# 21
  • Мнения: 770
Криси също отива към 12 кг и е точно колкото твоето детенце, естествено госпожичката ми е по-лека - не мисля, че има проблем! Peace

# 22
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Не мога да разбера защо се притесняваш, не  ес наднормено тегло, няма заболяване, не тежи извънредно - примерно 30 кг., не те разбирам, хората ти го казват, защото завиждат, винаги съм се радвала на здрави пухкави дечица.
Да ти е жив и здрав. За справка - синът ми тежеше 12,200 кг. на годинка  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 908
Дъщеря ми на година и три месеца е 11.500кг,80см....а е момиче,не се притеснявам,не и давам сладко и нездравословни храни,така,че няма от какво да се притеснявам Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 4 588
Не виждам защо се притесняваш, съвсем нормално е теглото на детето ти. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 746
Моят син на 1г. и 1 мес. е тежал 11 кг при ръст 81 см. А вие сте напълно в нормата. Peace

# 26
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Напълно нормални са му тези килограми.Дъщеря ми е също на 1.2г и тежи почти колкото твоето дете. PeaceНе може всички деца да са еднакви. Peace

# 27
  • Мнения: 2 090
Без да гледам таблици ти казвам- нищо му няма на детето, много си е добре даже. Hug
Сина ми на 1 годинка беше 11 кг Peace

# 28
  • Мнения: 9 814
Писна ми от таблици! Важно е детето да е здраво и енергично, а колко тежи няма значение.

П.П.Дъщеря ми е 14 кг. 101 см. на 3 г. и 6 м. и всеки казва, че е слаба, а си хапва добре.

# 29
  • Мнения: 1 447

 Напълно си е нормален важното е ,че яде.Дъщеря ми е на 4 години и тежи -13,800 побърквам се с нея от бебе е толкова злояда,че нямам думи,а синът ми е на 6 месеца и е 7,00кг толкова са различни и двамата

# 30
  • Мнения: 8 242
 newsm78 И какво им е на тия мерки  newsm78
Моят син точно на годинката беше 11 кг 81 см.. Никога не е бил пухкав, защото върви висок и е много набит.
На 18м. е 15 кг 93 см.. И пак изобщо не е дебел.

# 31
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Хората си приказват, ако не кажат, че е пухкав ще кажат, че е много слабичък.Не обръщай внимание. Wink

# 32
  • Мнения: 1 674
Недей да се ръководиш от таблици-стига с тия статистики.Много си ти е добре детенцето.По важното е да изглежда добре и да е енергично-щом се чувства добре,другото са бели кахъри

# 33
  • Мнения: 152
и аз започвам да се тревожа за моето момиченце, понеже започна вече 10 месец, а няма още 7 килограма. Нейни връстници тежат вече по 11 кг и затова се притеснявам. Висока е 69, но от 3 месеца качва само по 200-300 гр, а сега не е наддала изобщо. Иначе е страшно енергична и жилава. Моля се всичко да е наред.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 120
и аз започвам да се тревожа за моето момиченце, понеже започна вече 10 месец, а няма още 7 килограма. Нейни връстници тежат вече по 11 кг и затова се притеснявам. Висока е 69, но от 3 месеца качва само по 200-300 гр, а сега не е наддала изобщо. Иначе е страшно енергична и жилава. Моля се всичко да е наред.

хаххахах, моя син на годинка беше 7990, а е момче все пак, че и височък върви... Wink хич не се тревожи и най-вече не сравнявай с др-те деца....важното е да е здрава, активна и да се чувства добре.....Wink

# 35
  • Мнения: 2 757
Моят на 1 г и 2 мес беше 12 кила. Но няма бузи, а и като цяло не изглежда пухкав, а съвсем нормален. Може би костите му тежат, не е нисък освен това. Както и да е, нормален си е синът ти

# 36
  • Мнения: 4 784
Моят е почти колкото твоя на възраст и тежи 11,400кг. Висок е 82см и според мен си изглежда съвсем добре.

Общи условия

Активация на акаунт