мога ли да наема адвокат преди приключване следствието

  • 1 663
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 391
                Не съм сигурна как точно става /мъжа ми е адвоката по нашето дело и за това не съм се замисляла по въпроса/ , но ние имаме снимано всичко което е представено по делото-експертизи,показания - наши и на ответната страна.

Това преди да влезне в съда ли?  Rolling Eyes
Питах как става. При предявяване на разследването , преди да се изпрати на прокурора. Peace

# 16
  • Мнения: 6 155
                Не съм сигурна как точно става /мъжа ми е адвоката по нашето дело и за това не съм се замисляла по въпроса/ , но ние имаме снимано всичко което е представено по делото-експертизи,показания - наши и на ответната страна.

Това преди да влезне в съда ли?  Rolling Eyes
Питах как става. При предявяване на разследването , преди да се изпрати на прокурора. Peace
Да де, това го казах и аз. Проблемът е, че не всички дознатели /следователи/ разрешават да се снимат материалите.
Не, че не е едно и също да препишеш дословно един лист и да го снимаш, ама... Tired

# 17
  • Мнения: 7 391

Да де, това го казах и аз. Проблемът е, че не всички дознатели /следователи/ разрешават да се снимат материалите.
Не, че не е едно и също да препишеш дословно един лист и да го снимаш, ама... Tired
Нямат право и да откажат.Адвоката ви на изуст ли ще ви защитава без да познава материалите по делото?А да спи в следствието за да ги чете  Mr. Green ?!?! Ако са 100 страници ще трябва да се пренесе в следствието да живее за да смогне  Mr. Green

# 18
  • Мнения: 3 500
Ако сте пострадали, имате право на повереник /тоест адвокат/, който можете да си упълномощите по всяко време. Имате право да бъдете информирани за хода на разследването, като изрично посочите това /а именно, че желаете да се информирате за хода/, имате право да ви бъдат предявени материалите по разследването - тоест след приключване на разследването, да се запознаете с всичко, събрано в хода му /разпити, експертизи и т.н./. Имате всички права по чл.73 и чл.75 от НПК, които следва да ви бъдат разяснени при разпита ви като пострадали.

Общи условия

Активация на акаунт