ПЕТИЦИЯ срещу унизителна за жените с репродуктивни проблеми кампания

  • 8 592
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 226
Подкрепям петицията, защото тя е срещу тази фраза:
"В България 270 000 двойки във фертилна възраст имат репродуктивни проблеми.
Основна причина за това са абортите, неправилната контрацепция и ниската информираност за предпазване от забременяване. "
Когато чух това по новините направо ми секна дъха. Сякаш някой ме беше ритнал в корема.

За другото и аз мисля така:


Подкрепям кампанията антиаборт „От теб зависи”, защото нейната цел  е да информира младите хора за опасностите, да им покаже, че трябва да ценят и пазят  репродуктивното си здраве.

Подкрепям кампанията антиаборт "От теб зависи", защото  репродуктивното здраве на младите хора ще им трябва, за да станат мами, когато поискат и когато са готови.




# 16
  • Мнения: 939
Искам да питам нещо, щото се зачетох много подробно в кампанията против аборта. Освен това, което ще цитирам по-долу, има ли друг текст?
Цитат

Всяка година в България
50 000 жени правят аборт.

Абортът се равнява на една средно тежка операция и оставя психологическа травма за цял живот.

Основна причина за абортите са неправилната контрацепция и ниската информираност за предпазване от забременяване.

Абортът оставя белези, които не можеш да видиш.

Една от причините, които могат да доведат до безплодие е абортът.

Ниската раждаемост и стерилитетът са проблем на цялото общество. 270 000 български двойки във фертилна възраст имат репродуктивни проблеми.

В България едва 3 % от жените използват планова контрацепция, за разлика от останалите европейки, при които този процент е 50.

Защото, ако само това е въпросният текст.... айде да го прочетем пак заедно и да видим къде пише, че абортът е причина да сме стерилни. Никъде не е казано точно така.

О.К. Аз съм против цялата кампания, поради други причини, които споделих вече. Но ако това е целият текст на кампанията, май тая Петиция не е много правилна.

# 17
  • на село
  • Мнения: 830
Подкрепям петицията!

Мишинка, текстът е променен.В  началото на 8 пост на тази тема има линк с нередактирания текст.

# 18
  • Мнения: 1 143
Преди време сестра ми сподели, че се видяла с приятелка от ученическите години. Момичето й казало, че има проблеми в семейството, че не могат да имат детенце и че най-вероятно ще се разведат. Не й казала каква точно е причината да нямат дете. Потресох се от това, което каза сестра ми: Какво е седнала да ми се оплаква сега, да не беше правила аборт като ученичка! А така разсъждават много хора, свидетели сме на такива изказвания включително и от медицински лица!

Няма спор за това, че младите хора трябва да са информирани, че биха могли да си спестят много болка за в бъдеще, ако имаха нужната информация или култура. Мисля, че темата за или против аборта по желание е доста сложна, многолика и болезнена. А в случая става въпрос за друго и мисля,че в момента смесваме нещата.

Колкото до конфликта между организациите - до гуша ми дойде от това!!!
Мише, аз също прочетох въпросния текст и си зададох същия въпрос. Отново ли някой ни вкарва във безсмислени спорове?  Прочетох първо петицията и я приех за напълно основателна. Но това, което виждам, че пише тук .... newsm78   



# 19
  • Мнения: 939
Преди време сестра ми сподели, че се видяла с приятелка от ученическите години. Момичето й казало, че има проблеми в семейството, че не могат да имат детенце и че най-вероятно ще се разведат. Не й казала каква точно е причината да нямат дете. Потресох се от това, което каза сестра ми: Какво е седнала да ми се оплаква сега, да не беше правила аборт като ученичка! А така разсъждават много хора, свидетели сме на такива изказвания включително и от медицински лица!

Няма спор за това, че младите хора трябва да са информирани, че биха могли да си спестят много болка за в бъдеще, ако имаха нужната информация или култура. Мисля, че темата за или против аборта по желание е доста сложна, многолика и болезнена. А в случая става въпрос за друго и мисля,че в момента смесваме нещата.

Колкото до конфликта между организациите - до гуша ми дойде от това!!!
Мише, аз също прочетох въпросния текст и си зададох същия въпрос. Отново ли някой ни вкарва във безсмислени спорове?  Прочетох първо петицията и я приех за напълно основателна. Но това, което виждам, че пише тук .... newsm78   




тъй, де, и аз така като теб се почесвам упорито с цел да ме засърби главата, ама нъцки!

# 20
хехе, то остава и лали да подкрепи петицията, дори не искам да си представя колко пари са взели за да подкрепят антиаборт кампанията. мили момичета, замислете се как с нелепи постинги, манипулирайки ви, няколко хора си пълнят торбичките на ваш гръб...

# 21
  • Мнения: 10
Не подкрепям петицията, защото едва ли хората, които са я съставили ще поемат цялата вина за абортите и последвал стерилитет при подрастващите, след като твърдят, че това не е основна причина за стерилитет, може би не главна, но съществена причина!

Не подкрепям петицията, защото кампанията по никакъв начин не уронва достойнството на 270 00 двойки, а само се опитва да предпази тяхното нарастване в бъдеще!

И не на последно място не подкрепям петицията, защото вменява вина на жените правили аборт, кара ги да се срамуват, потъпква личния избор на всяка от тях, изкарва единствено жените виновни за аборта!

Аз съм от тези жени, които са правили аборт преди XYZ години, аборт по желание, и въпреки това, подкрепям петицията.

И ще ви кажа защо:
- аборта не е виновен за това, че диагнозата ми е изчерпан яйчников резерв
- аборта не е виновен за това, че мъжът ми е с диагноза астенозооспермия
- аборта не е виновен за ендометриозата, тази тиха убийца, която подмолно се промъква в женския организъм и драстично намалява шансовете за забременяване при жените
- аборта не е виновен за хормоналните проблеми срещащи се сред толкова много жени
- аборта не е виновен за тубарния фактор
- аборта не е виновен за имунологичните причини

Мога още да продължавам, но не виждам къде е смисъла.

Факт е, че съвременната младеж има изключително ниска полова култкура както и е факт, че ме е срам да погледна колегите си, защото те знаят за моя проблем, и в момента чета в очите им "ей, тая кой знае колко аборта е правила и кой знае какви ги е вършила, за да не може да забременее"

Затова подкрепям петицията!

# 22
  • София
  • Мнения: 6 361
нека поясня за променения текст в сайта на кампанията.

тази кампания не е от вчера. когато научихме за нея, написахме протестно писмо до организаторите й, като посочихме и резултатите от нашата анкета. в следствие на писмото, организаторите на кампанията поднесоха извинения чрез нашия сайт и промениха текста за "основната причина" - но само на сайта на кампанията.

в последствие всички видяхте изявите по телевизията на организаторите и подкрепителите на кампанията - Милчев, Хасърджиев, ,Усмихни се и др., чухте какво се каза на пресконференцията им - отново се изнесоха абсолютно неверните цифри за броя на абортите и за това, че те са основната причина за стерилитета. във всички медии - електронни и хартиени - отново се тиражира версията за абортите като основна причина за стерилитета.

така че, нищо всъщност не е променено. затова и създадохме тази петиция с твърдото намерение да я доведем до знанието на всички медии, организатори на кампанията и най-вече - до централата на Байер-Шеринг, защото сме на мнение, че подобна "африканска" кампания не би намерила място в една цивилизована европейска страна.

# 23
  • на село
  • Мнения: 830
те знаят за моя проблем, и в момента чета в очите им "ей, тая кой знае колко аборта е правила и кой знае какви ги е вършила, за да не може да забременее"
И за това е виновна  тази кампания.
Имам вторичен стерилитет , броят на абортите ми е 0.

# 24
  • Мнения: 531
И за да не се чувствате манипулирани ще ви припомня какво се твърдеше в репортажа по Нова телевизия: "в България страдащи от стерилитет са ~ 300 000, а ~200 000 се дължат на предишни аборти по желание". И мили ми момичета ето ви линкове които да потвърдят думите ми, така както и да видите партньорите на тази кампания!
http://news.club.bg/154287.html
http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=17113

и в частност:
Цитат
Според статистиката, само заради усложнения след аборт,
или прекомерна употреба на спешна контрацепция, в момента България над 200 хиляди българки не могат да имат деца.


Не е ли ужасно това твърдение! Безумие! Close

Последна редакция: пн, 24 мар 2008, 12:37 от evro

# 25
  • Мнения: 1 143
и в частност:
Цитат
Според статистиката, само заради усложнения след аборт,
или прекомерна употреба на спешна контрацепция, в момента България над 200 хиляди българки не могат да имат деца.




Хм          Значи, оставаме някакви си 70 000. Това за българките. А къде ли се дянаха българите? И ако се намерят още 2-3 загрижени българки, които да напишат книга колко опасни, безсмислени и античовешки са АРТ процедурите, скоро наистина ще се опразнят форумите. Нали отдавна си мечтаем да ги закрием. Ама що ли нови се появат?  newsm78

# 26
  • Мнения: 939
Значи, оставаме някакви си 70 000. Това за българките. А къде ли се дянаха българите? И ако се намерят още 2-3 загрижени българки, които да напишат книга колко опасни, безсмислени и античовешки са АРТ процедурите, скоро наистина ще се опразнят форумите. Нали отдавна си мечтаем да ги закрием. Ама що ли нови се появат?  newsm78
ми тооо.... нали 270 000 са двойките с репродуктивни проблеми. Като изключиш 200 000, остават някакви си 70000. И като имаш предвид, че има двойки, в които само мъжката половина е със стерилитет - махни още 20-ина хиляди от двойките, примерно. И ехееее, то нищо не остана - някакви максимум 50 000 двойки, дето не са с проблем в стерилитета, заради аборт. Значи това си е почти нищо.
А на тия, новите съфорумки, няма ли кой да им каже, че нямат проблеми? newsm78 Пък за новите форуми - да не говоря - то затова и клиентелата им е оскъдна, щото намаляват стерилитетните проблеми.

Всъщност, може да са имали предвид, че към 270 хил като прибавиш още 200 000, ще станем 470 хил. Да, ама 270 хил няма да са вечни и така излиза, че след десетина години предимно проблемът със стерилитета ще е по вина на абортите. Съвсем се омотах.

# 27
  • Мнения: 149
Нещо и аз започвам да не разбирам newsm78. Значи от тези 50000 дето не са правили аборти или пък съм от онези 270000 дето половинката им е правила аборт, защото при нас проблема е комплексен-и аз и той.
Значи аз не съм забременявала досега, което значи че не съм правила аборт, обаче за да са лоши резултатите на милото значи той трябва да е правил повече от един аборт  Mr. Green
Довечера като се прибера ще му дам аз на него да се разбере за абортите дето е правил #2gunfire

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 779
Нещо и аз започвам да не разбирам newsm78. Значи от тези 50000 дето не са правили аборти или пък съм от онези 270000 дето половинката им е правила аборт, защото при нас проблема е комплексен-и аз и той.
Значи аз не съм забременявала досега, което значи че не съм правила аборт, обаче за да са лоши резултатите на милото значи той трябва да е правил повече от един аборт  Mr. Green
Довечера като се прибера ще му дам аз на него да се разбере за абортите дето е правил #2gunfire

И моя,и моя.....
Svet1970  hahaha hahaha hahaha

# 29
  • Мнения: 939
обаче за да са лоши резултатите на милото значи той трябва да е правил повече от един аборт  Mr. Green
Довечера като се прибера ще му дам аз на него да се разбере за абортите дето е правил #2gunfire
ами може да е направила някоя аборт заради него и това да е довело до неговия стерилитет... ако е била и по-отмъстителна.... разбираемо е.
А за сметката - в 50 000 вкл и двойките с проблем и при двамата.

Общи условия

Активация на акаунт