ПЕТИЦИЯ срещу унизителна за жените с репродуктивни проблеми кампания

  • 8 600
  • 84
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 700
Подкрепям петицията точно zаради теzи иzкаzвания

Цитат
За бельото... нямам нищо против да съм без бельо, за да съблазня любимия мъж. .....
Прочетох цялата тема и мисля, че баба ми, която е силно вярваща, е права да твърди, че идва последното време... Било им по-лесно чукането на хлапетиите...
А иначе с времето и с тази мода бездетните двойки в Бг ще се множат явно...
 

Цитат
А за "разкрепостените" и за недолюбващите нормите за елементарна хигиена (разбирано като по-широко от чистота) темата "Проблемно забременяване"  е отворена. Там вайкания, охкания и съвети. Ама пост фактум. ...

Цитат
Аз не съм много веща по въпросите на проблемното забременявано, но имам 3 познати близки приятелски семейства, които имат репродуктивни проблеми. Дали е съвпадение - не знам, но и трите жени имат проблеми поради безразсъдна младост - неподходящо облекло и неподходящо сексуално поведение... Та моите "интелектуални напъни" се базират на този мой ограничен опит... Извини ме!
 

Цитат
Така-а-а, тази тема е за прашките или липсата им, тя е публикувана  не в Проблемно забременяване ......Повод за обида или раздразнение би могла да имаш, ако бяхме писали подобни неща в другия форум..., но тук... мисля, че не си права да се засягаш...

ЗаЩото след рекламата на кампанията по радиото и телевиzията и мен ме попитаха колко аборта съм правила досега.

Аz съЩо съм против абортите и бих подкрепила кампанията, но не и в тоzи вид.

# 76
  • Мнения: 2 309
Цитат
При мъжете, които са пожелали да станат донори, било установено, че много малка част са подходящи. Оказало се, че има доста проблеми.

При изследванията се установили инфекции, както и недобра морфология на сперматозоидите, а най-честта причина за това е, че повечето мъже са пушачи или водят безразборни полови контакти.
А това заключение,може да развали не едно семейство с репродуктивни проблеми!!! Close

# 77
  • и тук, и там...
  • Мнения: 389
Мили момичета,
зачетох само първите страници и ми се иска да кажа и моето мнение. (Извинявам се ако повтарям някоя от вас).

Аз подкрепих петицията!!!

1. Защото: 50 000 са абортите, но всички ли ТЕ са последвани от стерилитет?

2. Защото: Елементарната математика ще ви каже: 270 000 двойки - дори и 50 000 аборта = 220 000 двойки. Те според вас какви са? Малоумни, които не могат да се пазят???
Искам сериозно да обърна внимание, че се сравняват две различни "величини". Стерилитета е при двойките, а аборта е при жените!
Освен, ако и мъжете не са започнали да правят аборт, което променя нещата.
Това малко ви обърка, но в кампанията се започва с аборта, а за назидание се споменава внушителното число на двойките с проблеми. Ами напишете си какъв е проблема на стерилитета в резултат само на аборта - няма как да е 4,5 пъти по висок от самите аборти!!!
Е, АЗ СЪМ в 220 000-те! И Не ползвам противозачатъчни, Не ползваме презервативи, Не ползвам спирала, Не ползвам ... И Не можем да имаме деца!    

Казвате, че кампанията е насочена към подрастващите, е аз вече съм голяма.
Намерете друг начин да им налеете акъл в главите на "пуберите", но не за моя сметка.
Ние не сме за подигравка! Човъркайте си проблема само в 50 000 аборта! Ясно???

# 78
  • Мнения: 2 422
Грехота е... направо е грехота. Заради всички момичета, на които бонбонено разбаваш коледни обещания.

Еее не е грехота да раздаваш надежда.
Грехота е да плюеш срещу хората с добри чувства, не ти прави чест...

# 79
  • София
  • Мнения: 19 249
Дори да има търговска цел, кампанията ще е полезна, ако накара тийнейджърите и респ. техните родители да се стреснат от цифрите и да се погрижат за максимално безопасна контрацепция, ЗА ДА НЕ СЕ СТИГА ДО АБОРТ. Стига да не го тълкуват като майка ми - поради нейната увереност, че при нераждалите абортът 100% предизвиква безплодие, се ожених и родих на 23 години, без да съм готова за семейство Confused

Що се отнася до унижението на бездетните семейства, за мен основната причина е отношението на обществото в Б-я. Всички знаете как едно младо семейство е подложено на разпити от родата, близки, не толкова близки, колежки/колеги и т.н. (само дето вече няма партийна организация, която също да даде мнение), ако месец след сватбата булката не е бременна. Sick Последното го пиша донякъде на майтап, но съм била свидетел как уж интелигентни хора (най-вече жени) проявяват абсолютна липса на такт по въпроса.

Та моето мнение е такива семейства да не се тормозят излишно какво се пише и говори по медиите.

Последна редакция: ср, 04 юни 2008, 14:49 от Cuckoo

# 80
  • и тук, и там...
  • Мнения: 389
Cuckoo,
няма ка да не се тормозим като сме под един знаменател всички.
И от кои цифри да се стряскат родителите? Та ние за какво сме - "да плашим гаргите ли"?
И защо смяташ, че мама като предпази детенцето от аборт - хоп, то вече има застраховка срещу безплодие?
Още веднъж се повтарям или потретвам ... нека абортите, които са в следствие на липсата на информираност
да не се бъркат с останалите причини за безплодие. Нищо на никого не съм сторила, но не мога да забременея.
И когато това е болезнена тема за бездетното семейство, няма как да се реагира адекватно на "тактични" подмятания
от страна на когото и да е.

А на мама не се сърди толкова. Радвай се на детенцето си, а пък за семейството не се притеснявай. Май човек никога не е готов. newsm78 И аз съм "щастливо" разведена  Laughing, но и много по-щастливо повторно омъжена.
Второто - Не го приемай като съвет, само ти споделям.
 Hug Hug Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 375
Аз подкрепих много отдавна тази петиция и ще ви кажа защо
защото аборта не ми е виновен за запушените тръби - виновен е лекарят който преди 10 години когато бях 15-годишна тинейджърка ме оперира от апандисит и си остави ръцете
защото излизат и ги плещят кви ли не докторята, за абортите да се пият противозачатъчни и тинтири-минтири
защо никой не изказа мнение колко некадърни доктори работят из нашите болници???
на колко такива бездарници им се плаща от моята заплата?????
И не стига че всеки месец ми взимат от парите ами накрая ще трябва да извадя още няколко хилядарки за да мога да поправя това което навремето ми съсипаха
Против съм срещу взимането на тези "чудесни хапчета"
против съм и срещу абортите, но всяко нещо си има изключение - понякога е по-добре с аборт или с такова хапче
но не мога да се примиря че това е причината всички тези двойки да нямат деца!

# 82
  • Мнения: 939
От няколко дни й се каня на тая тема, ама все не ми остава време или забравям да я посетя. Вярно, разписах се в нея още в началото.
Но след ситуацията, в която попаднах след пиенето на противозачатъчни, редно е да го спомена, и мисля, че тук също е мястото да се каже - преди стимулацията за икси трябваше да пия противозачатъчни. Случва ми се за първи път в живота, при това по 2 на ден. Е, на 15-16 ден от пиенето им се оказа, че тези противозачатъчни при някои жени, поради по-напрегнато състояние, нерви, притеснения от какъвто и да било характер, имат "способността" да изкривяват психиката. Та, както си бях против тия хапченца по принцип през живота ми, сега вече съм им един от най- отявлените врагове. Чувството, което се преживява, мисълта, че полудяваш и че не можеш да излезеш от това състояние, е съсипващо. За 4 дни отслабнах със 7 кг... Както и да е - стимулацията за процедурата започна и нещата леко-полеко се нормализираха, след като в организма ми се вляха други хормони. След тези кризи, които продължиха 3-4 дни, ми трябваха 1-2 седмици, за да се успокоя, че това е свършило. Стресът беше огромен, да не говоря що сълзи излях от притеснение, че полудявам и че всички фази, през които преминах по време на кризата, може да се повторят... Дано това, което "отключиха" тези малки хапченца, никога на никоя не й се наложи да го преживее! Не че виновник за несполуките ми в бебеправенето е абортът, щото бременност през живота си не съм имала, но да ми се моткат някакви такива хапченца и да ме уверяват, че ще ми помогнат.... много благодаря! - може моят случай да е един на милион, но ми се случи. Отвратително е да нямаш никакви психични проблеми и изведнъж от нищото да изперкаш... зорлем да си навлечеш психично разстройство .

# 83
  • Мнения: 12 664
Здравейте.
Имам дъщеря.
Едно 14-15-20 годишно момиче не си представя, че може да дойде този момент - да не може да забременее.

Има ли нещо, което може да се предотврати? Какви са вашите съвети?
- за аборта
- инфекции
- хапчета

Извинявам се, че се отклонявам от темата.

За тези, които са правили аборт - не сте виновни с нищо.

# 84
  • София
  • Мнения: 6 363
дона Флор,

най-добрият съвет, който можеш да получиш и по трите точки се нарича ПРЕЗЕРВАТИВ. това е универсалното предпазно средство едновременно срещу полово-предавани болести и нежелана бременност, което същевременно спестява хормоналното натоварване на женския организъм.

дъщеря ти трябва да е запозната с начините за забременяване и механизма на полово-предаваните болести, за да отказва твърдо и категорично секс без презерватив.

Общи условия

Активация на акаунт