Машина за хляб - 9 част

  • 58 717
  • 664
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 812
Маме, пак разваляш дисциплината с тия козунаци...щото са ми слабост, и като гледам твоите ми се прияжда. И почвам да меся. Peace
pepika, ти пък направо срама нямаш с тия вкусотии които показваш. Отиде ми диетата (не че съм я почвала, ама се канех, от утре  Mr. Green...и вчера се канех, и онзи ден) А рецепта за хлебчетата някаква специална нямам - просто ми се ядеше нещо по - различно от традиционния хляб. Сложих две яйца в мерителната чаша и допълних с прясно мляко до 350мл. Прибавих 2 с.л. разтопена свинска мас, 1ч.л. сол и 2 с.л. захар, защото исках леко да сладнят. Мая 1/4. Отиде ми точно 550 гр. брашно. Замесих на тесто, но не изчаках да втасва, а само леко да почине и оформих както дойде. То имаше замисъл, ама...
pina , и мен ме мързи, обаче искат да ядат...при това всеки ден. То и аз не съм загладняла като гледам кантарчето  Embarassed Довечера ще имам гости и вместо питка ще направя пак хлебчета със сусам. Тоя път ще гледам да докарам твоята плетка, че вчера май плетеницата дълга дойде.

# 616
  • тук
  • Мнения: 510
Lebeduna, това са най-прекрасните хлебчета, които мога да си представя Wink Много ми се прияде и мисля утре да опитам, че ще е за последно след дългите празници, по време на които се наклахме като ...  Blush

# 617
  • Мнения: 1 485
pepika,разкошни пити! Hug

Моля, моля...искаме патента за оформянето на питката......
И аз се нареждам Laughing

# 618
  • София
  • Мнения: 7 937
Търся лоби в парламента да прокарам аз закон за форума тука.
В него ше пише, че рецепти имат право да публикуват и четат само тези дето са отслабнали с 250 грама спрямо предходната седмица или са запазили теглото си.
Аман бе, ще стана на сто кила (не че сега съм на по малко де). Смилете се малко над старите хора и престанете с тия апетитни снимки.

# 619
  • Мнения: 11 607
Търся лоби в парламента да прокарам аз закон за форума тука.
В него ше пише, че рецепти имат право да публикуват и четат само тези дето са отслабнали с 250 грама спрямо предходната седмица или са запазили теглото си.
Аман бе, ще стана на сто кила (не че сега съм на по малко де). Смилете се малко над старите хора и престанете с тия апетитни снимки.

А според теб защо Пина мине-не мине време е на диета? Мари_ета - раждаше с едно око и една ръка в темата до последно, Лебедката - как смяташ,че стана Лебедуна, а аз - Цоцоланка? А? Да не говорим за скритите таланти в темата, дето не искат да си признаят,че след темата не се качват на кантар...От въздуха в темата пълнеят........

# 620
  reverance reverance reverance
 Благодаря ви много момичета за подкрепата и топлите думи  Heart Eyes
Голям зор видях с тея питки, още повече се притеснявах, като знам, че трябва да станат хубави за повод. От сутринта ми нервно, newsm77 притеснено! Никога не съм имала фал, този път обаче от престараване, тестото ми превтасало и като не знам защо ми се къса, стоя и го гледам и ми идва да ревна с глас #Silly. Сега ми е смешно, ама както каза Пина, имаш цяла нощ на разположение Sick.
Лебедунче, питките ти са невероятни   bouquet може ли рецептата?
Ето снощните ми питки - почерпете се. Ааа, ще ви кажа - вместо да ходите на фитнес, три питки на ден hahaha и за една седмица сте фиданки. Що пот хвърлих  ooooh! Дано съм ви разсмяла малко - приятна седмица на всички  Heart Eyes


А като искате баничка  - ето моля - току що я вадя от фурната.




може ли да ми кажеш рецептата за баницата, а също и как си я оформила така newsm78. А за питките -и аз се нареждам на опашка /за оформянето/.

# 621
  • София
  • Мнения: 7 937
Търся лоби в парламента да прокарам аз закон за форума тука.
В него ше пише, че рецепти имат право да публикуват и четат само тези дето са отслабнали с 250 грама спрямо предходната седмица или са запазили теглото си.
Аман бе, ще стана на сто кила (не че сега съм на по малко де). Смилете се малко над старите хора и престанете с тия апетитни снимки.

А според теб защо Пина мине-не мине време е на диета? Мари_ета - раждаше с едно око и една ръка в темата до последно, Лебедката - как смяташ,че стана Лебедуна, а аз - Цоцоланка? А? Да не говорим за скритите таланти в темата, дето не искат да си признаят,че след темата не се качват на кантар...От въздуха в темата пълнеят........

Мдаааа ... според мен ситуацията става сериозна. Според мен от сега нататък, кой как лепне некоя снимка да пише веднага и съответната диета. Между другото нашия господин Мулинекс е в отпуска и е прибран по съответния ред в кашона. Полагало му се било едномесечна почивка.

Някой правил ли е сметка, кое е по изгодно (чисто икономически) да ки правиш хляб сам на машина или да си го купуваш от магазина ?

# 622
  • Мнения: 11 607
Някой правил ли е сметка, кое е по изгодно (чисто икономически) да ки правиш хляб сам на машина или да си го купуваш от магазина ?

И на това видяха сметката хлебарките в темата.....Изчисляваха, калкулираха.....ако питаш мен - цената на домашния е по-голяма....но и качеството на домашния е по-голяма.....

Но моля, девойките, които смятаха да пояснят повече.....

# 623
  • София
  • Мнения: 7 937
Някой правил ли е сметка, кое е по изгодно (чисто икономически) да ки правиш хляб сам на машина или да си го купуваш от магазина ?

И на това видяха сметката хлебарките в темата.....Изчисляваха, калкулираха.....ако питаш мен - цената на домашния е по-голяма....но и качеството на домашния е по-голяма.....

Но моля, девойките, които смятаха да пояснят повече.....
Е то е ясно, че щом качеството е по-високо и цената ще е по-висока. Аз например изкарах килограм козунак 4.90 лв ама не съм сигурен дали нещо съм пропуснал.

# 624
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
         Не знам за цената, но преди постоянно хвърлях хляб - или плесенясваше, или изсъхваше... Sad Сега ми е по-удобно. Проблема е само, като реша да направя нещо по различно от бял хляб... Мъжете вкъщи едни традиционалисти.... а пък хляба един вкусееен...  Embarassed Нищо не хвърлям и взе да ми личи  Mr. Green

# 625
  • Мнения: 25 716
Някой правил ли е сметка, кое е по изгодно (чисто икономически) да ки правиш хляб сам на машина или да си го купуваш от магазина ?

Смятала съм грубо. Понеже у наше село хлябът е доста скъпичък (така ни се пада, нали сме зърнопроизводителен район!  Mr. Green), домашният ни излиза най-много на същата цена, да не кажа и по-евтин. За качеството няма нужда изобщо да споменавам - преди машината в чудо се бяхме видели какъв хляб да купуваме вече.
Ако успея да се снабдя с евтино брашно, хлябът ще ми излезе на половин цена.

# 626
  • София
  • Мнения: 3 816
Чисто икономически и аз ще се съглася с Как' Сийка, че хлябът излиза най- много на същата цена. От около две години и половина хляб не съм купила от магазина, да не говорим пък за здравословната страна. Мъжът ми е с проблемен стомах и веднага усети промяна от домашния хляб, купеният от магазина с всичките подобрители ни разказва играта здравословно.  Stop
Преди време гледах цената на брашното по борсите, ами то беше с 10 стотинки по- евтино от магазина, в който пазарувам. Прецених, че не си струва купуването. Не знам каква е цената от мелница, но пък нямам идея от къде да се снабдя с такова брашно наблизо.  Thinking

# 627
  • Мнения: 11 747
Заводския хляб се прави с брашно, вода, мая и сол. Ако в къщи се замеси пак така, мисля че по-евтино ще дойде.  Thinking  Работата е там, че ние за по-хубаво все се изкушаваме да сложим някое яйце, па мляко, масло или мас, олио, захар и т.н. В такива случаи, няма как да не е по-скъпо от магазинския.

Аз напоследък, нали съм си луда, не меся с машината. Залюбих един хляб - тип италиански. Само брашно, вода, мая и сол, е и щипка захар - да шупне маята. Бъркам на ръка, в купа, защото става доста рядко тесто - на каша. Втасва много яко и после го пека в тенджера. Става много мек и шуплест. Джемма даде рецепта за подобно. Голям фен му станах!  Peace

# 628
  • София
  • Мнения: 3 816
pina, може ли снимка на това италианско хлебче? Praynig

# 629
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
pina, може ли снимка на това италианско хлебче? Praynig

А, и рецептата моля, за такива като мене, дето от шарещи ръчички нямат време за търсене Laughing.

Общи условия

Активация на акаунт