Машина за хляб - 9 част

  • 58 695
  • 664
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 25 633
Нищо не комбинирам аз.  Laughing
Харесах си двете първи програми, при тях фалове нямам и им се доверявам напълно. Мятам продуктите за 2-3 минути в контейнера, натискам копчето и толкова. Само като изписука преди второто месене, хвърлям едно око как е топката тесто, дали няма нужда случайно от още нещо. Ако има - добавям и чакам да изпищи накрая за готовия хляб. Но ако спазвам точно дозите, тестото е идеално и няма нужда от корекции.
Програмата за месене и втасване ползвам само за тесто за пица и за козуначено тесто. А, и питки когато правя, но това е рядко.

# 661
  • София
  • Мнения: 7 880
Нищо не комбинирам аз.  Laughing
Харесах си двете първи програми, при тях фалове нямам и им се доверявам напълно. Мятам продуктите за 2-3 минути в контейнера, натискам копчето и толкова. Само като изписука преди второто месене, хвърлям едно око как е топката тесто, дали няма нужда случайно от още нещо. Ако има - добавям и чакам да изпищи накрая за готовия хляб. Но ако спазвам точно дозите, тестото е идеално и няма нужда от корекции.
Програмата за месене и втасване ползвам само за тесто за пица и за козуначено тесто. А, и питки когато правя, но това е рядко.
Сигурно си права как`Сийке, обаче аз така съкратих програмата поне с час, че и малко повече и хляба наистина е страхотен. Компилирана рецепта (нямах друго сухо мляко и сложих от това на внучката и добавих едно яйце към оригиналната рецепта). Мек е като памук и е страхотно вкусен. Да ме извиняват заводските произведения, ама вече се замислям дали си струва да си купувам от тях.

# 662
  • Мнения: 25 633
Да ме извиняват заводските произведения, ама вече се замислям дали си струва да си купувам от тях.

Ами ние вече не купуваме хляб изобщо.  Mr. Green

# 663
  • Мнения: 11 607
Да ме извиняват заводските произведения, ама вече се замислям дали си струва да си купувам от тях.

Ами ние вече не купуваме хляб изобщо.  Mr. Green

И ние......само около 3 пъти да сме взели хляб откак я имаме машинката......И то с огромно нежелание.......Днес правих моята питка- слънце, не успях да я снимам, така се разчупи като топъл хляб...Но стана върховна - на конци, бухнала, мекичка........

Да се освободя малко и да имам вдъхновение и ще напарвя италианската питка на Пина.....

# 664

Общи условия

Активация на акаунт