Машина за хляб - 9 част

  • 58 704
  • 664
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 816
Просто реотаните са отдолу и затова долната кора е по- препечена. Може да се сложи на светла кора, но тогава и отстрани и отгоре ще е по- слабо препечен. Wink

# 61
  • Мнения: 163
аз съм с Аляска. освен тези които е изброила десито има и някаква програма за хляб за сандвичи, но не съм я пробвала още, има програма за бял хляб и програма за мармалад. знам че на тази последната се прави лютеница, но чакам да дойде времето за патладжаните че да я пробвам. а и не съм много съгласна с мъжа ти за цената на хляба... защо да излиза 3 лв? в един хляб слагаш 500 гр брашно (50 ст), малко вода, 1 л. сол, 1л. захар, 1л. олио (и трите са около 10 ст) и 1 л. мая (около 10 ст) = 70 ст. само ток не знам колко хаби, но ти гарантирам че сметката ни за ток не е мръднала, а ползвам машинката почти всеки ден...
а по въпросите ти - меси и изпича перфектно, нямам никакви оплаквания, а и - с една бъркалка е и прави мах 1 кг хляб. а къде ще я пускат в продажба? малко след като аз си я купих се изчерпа и доста време нямаше, а сега и родата иска машинки, така че ще съм ти благодарна ако кажеш къде да я намеря и на каква цена е сега?

# 62
  • Мнения: 190
Аляска има в Метро на промоция от 03.04. мисля.Цената и е към 87 лв.

# 63
  • Мнения: 107
Просто реотаните са отдолу и затова долната кора е по- препечена. Може да се сложи на светла кора, но тогава и отстрани и отгоре ще е по- слабо препечен. Wink

Да, разбирам. Това че е препечена е даже приятно, но освен това става и много дебела - накъде около сантиметър. Като разглеждам снимките на вашите хлебчета във форума не забелязах толкова дебела кора като на моя хляб, затова исках да разбера къде ми е грешката.

# 64
  • Мнения: 125
Момичета, малко съм извън темата, но .... Ако има други желаещи за обща поръчка на силиконови форми от Ла редут, ще ви изчакам до вторник и я пускам.  newsm10

# 65
  • Мнения: 780
magi_77, взехме на майка ми такава машина и аз и тя сме много доволни (аз я ползвам доста като отидем при нея). Машината е с една бъркалака. Програмите не мога да цитирам точно, но има нормална, бърза, кекс, печене, месене и втасване, пълнозърнест хляб май, ... не се сещам другите точно, но се надявам мамите с такава машинка да се включат с по-точно описание на програмите. Но машинката си струва определено.
Снимката която съм сложила е от новата промоция в Метро - от 03.04 -16.04
А това че е с една бъркалка  newsm78 - пак ли меси хубаво ? Не е ли по - добре да е с две бъркалки ? Или тя е някаква по - голяма ? / Нямам никаква представа - освен на картинка , не съм виждала машина за хляб отблизо  Embarassed /

# 66
  • Мнения: 2 439
И аз видях Аляска в каталога на Метро и влязох тука за отзиви. Имаше едни машини с калпави бъркалки, да разбирам ли, че това не се отнася за Аляска?

# 67
  • Мнения: 368
Здравейте някой случайно да знае къде в Пловдив има перки за тези хлебопекарни защото мойта с хляба замина в коша  ooooh!

# 68
  • Мнения: 1 147
А това че е с една бъркалка  newsm78 - пак ли меси хубаво ? Не е ли по - добре да е с две бъркалки ? Или тя е някаква по - голяма ?
Меси идеално, нищо че е с една бъркалка. Контейнера и е по-висок и по-тесен от тези с две бъркалки и няма никакъв проблем, че е само с една бъркалка ... Просто формата на хлябът е по-различна ...

# 69
Момичета, имате ли представа колко грама жива мая се слага на 1 кг. брашно ( говоря за хляб, ако има значение..)?

# 70
  • Мнения: 368
аз слагам половината кубче защото цялото е за 2 кг брашно

# 71
аз слагам половината кубче защото цялото е за 2 кг брашно

А колко грама е самото кубче? Моето е 25 гр.

# 72
  • Мнения: 368
Не мога да ти кажа защото нямам в момента и не мога да погледна тази мая която ползвам има описание отзад опаковката е златна и с червени букви пише фирмата но не я помня

# 73
  • Мнения: 1 147
Аз взимам няколко вида маи - едната е 50 гр., другата 42 гр. (Yuva - опаковката е златиско и червено. desita1234, сигурно нея имаш предвид?), взимам и Виво, но за нея не се сещам колко гр. е точно ...

# 74
  • Мнения: 368
Yuva да точно тази е

Общи условия

Активация на акаунт