Знам, че темата не е за тук.

  • 8 292
  • 139
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 733
Грудке, много ми стана тъжно като прочетох темата, въпреки че преди няколко дни ми отправи доста остри реплики в една друга тема, която аз бях пуснала пак в този подфорум. От все сърце ти желая нещата да се подредят и още дълго да се радваш на здраво и щастливо семейство. Не оставяй нещата така. Накарай го да разбере как си се почувствала. Ако трябва дори го постави пред избор - вас или родителите му. Успех!

# 61
  • Мнения: 474
Ама предполагам, че не става въпрос да му се метне на врата /за гушкането/ и да му прости за всичко  Naughty ....просто лично аз се надявам нещата да се оправят.....пък и не се разваля така лесно семейство....особено когато човек обича...

# 62
  • София
  • Мнения: 1 352
Да дааа, гушкайте ги. Пък те нека ви шамаросват. Ужасссссс.  Sick
То и с кучетата е така - ти ги риташ пък те ти ближат ръцете.  ooooh!

Аз ще бъда малко по крайна в мнението си.
Тоя мъж не се разкайва. Напротив - горд е от постъпката си.
Няма да се разкае нито утре, нито в други ден.
Много вероятно е да повтори. Такова му е възпитанието.
И манталитета му е такъв - на него и на цялото му семейство.
Той се чуства силен. Родителите му го подкрепят, дори го аплодират
за постъпката му.
Грудка Калудова, човек има нещо, което никой не може да му отнеме.
И това е достойноството. Не се оставяй по-недостойни хора да ти го  отнемат.

 

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Да дааа, гушкайте ги. Пък те нека ви шамаросват. Ужасссссс.  Sick
То и с кучетата е така - ти ги риташ пък те ти ближат ръцете.  ooooh!

Аз ще бъда малко по крайна в мнението си.
Тоя мъж не се разкайва. Напротив - горд е от постъпката си.
Няма да се разкае нито утре, нито в други ден.
Много вероятно е да повтори. Такова му е възпитанието.
И манталитета му е такъв - на него и на цялото му семейство.
Той се чуства силен. Родителите му го подкрепят, дори го аплодират
за постъпката му.
Грудка Калудова, човек има нещо, което никой не може да му отнеме.
И това е достойноството. Не се оставяй по-недостойни хора да ти го  отнемат

 
Сигурно си права за манталитета му. И за останалите неща. Обаче.... какво сега, тя да си стегне багажа и да се върне при техните и да му тегли една ма...?
Той греши, ясно е. Прекалил е, да. В този конкретен случай според мен, нейната роля е решаваща за запазването на семейството. Да открие причината за постъпката му, да го накара да види вината си и защо пък не, да си я изкупи в бъдеще. Намесата на родителското тяло може да нанесе огромни вреди на една връзка, на всички ни е ясно.

# 64
  • София
  • Мнения: 62 595
Ама предполагам, че не става въпрос да му се метне на врата /за гушкането/ и да му прости за всичко  Naughty ....просто лично аз се надявам нещата да се оправят.....пък и не се разваля така лесно семейство....особено когато човек обича...

За да се даде прошка някой трябва да си я поиска. А право на потърпевшия е да прости или не.

# 65
  • Мнения: 474
Ама предполагам, че не става въпрос да му се метне на врата /за гушкането/ и да му прости за всичко  Naughty ....просто лично аз се надявам нещата да се оправят.....пък и не се разваля така лесно семейство....особено когато човек обича...

За да се даде прошка някой трябва да си я поиска. А право на потърпевшия е да прости или не.

Е, надявам се нещата да стигнат до там...

# 66
  • София
  • Мнения: 1 352
За да се даде прошка някой трябва да си я поиска. А право на потърпевшия е да прости или не.

Северина, ей това е и моя отговора на твоя въпрос.

Какво ще направи Грудка ще си реши единствено тя. Както виждаш не съм си позволила да давам съвети,
правя единствено коментари. НО моето мнение е, че този човек няма да спре до тук, освен ако по някакъв
изключително категоричен начин не му се каже/покаже че втора такава постъпка ще бъде и последна.

# 67
  • Мнения: 2 220
Много мъчно ми стана...  Cry Не знам какво да ти кажа, момичетата са ти дали добри съвети. Просто ти подавам ръка, ако мога с нещо да помогна, каквото и да е, ще го направя! Предполагам колко унизена и нещастна се чувстваш, дано нещата се оправят по най-добрия за теб начин! Не си сама!   bouquet

# 68
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Никой не е казал да си разбие семейството.....,но пък и тези хора трябва да си знаят до къде им стигат правомощията....Първа стъпка -иска да я изолира,отчужди от най близките и хора,родителите,защо?За да си правят с нея каквото искат....,е не вярвам да е толкова глупава.... Close Ако неговите родители нямаха пръст в тази история ,нямаше изобщо да се провежда този разговор,нито пък да позволят да се раздават шамари.....,до като той позволява на майка си и баща си да му трият сол за това ,онова.....,няма да види грешката си, а тя сама с думи в случая няма как да го убеди ,колко е неправилно подобно отношение..... най много да си отнесе още обиди и унижения....

# 69
  • Мнения: 649
Тези родители!!!! Защо във всяко семейство има проблем заради тях. Не могат ли да престанат да бъдат толкова властни. Най вече се дразня на майки дето, сина им е вече мъж на 25 примерно, а те го третират ,като на 15. После няма да има проблеми друг път. Мила, сладка знам, че ти е трудно и те прегръщам и ти пожелавам всичко да се оправи.

# 70
  • София
  • Мнения: 18 679
Чудя се някои хора прекалено толерантни ли са...или овчедушни...или просто не биха се справили сами Rolling Eyes Не знам, изненадвате ми с писанията си, честно! Аз не съм лош човек, поне така си мисля, че шамар не бих простила, а пък в описаната ситуация, направо бих го изритала, барабар с побърканото му семейство Close  В карен случай бих се изнесла аз. Но не бих стояла при такъв човек и 5 минути. Вие какви ги говорите за разбиране, за влизане в положение, за прошка ooooh!
Започвам лека полека да разбирам защо домашното насилие има такова широко приложение Confused Потресена съм.

# 71
  • Мнения: 3 674
Мила,съжалявам , но моето мнение се различава от общия тон в темата.
Мисля си ,че мъжът ти е още по-объркан,изплашен и наранен от теб.
Опитал се да се прави на мачо,добре, но не мислиш ли ,че сега го е страх да не изгуби и теб, както бившата си жена?
Ако аз бях на твое място ,щях да го гушна ,да му покажа по всички възможни начини,че го разбирам.Нека човекът осъзнае,че ти не си като бившата и не бива да си позволява такова отношение с теб,че не го заслужаваш.
Все пак той е човекът ,когото обичаш,не някой случаен.Преглътни гордостта си и опитай да простиш-не всяка жена би могла да го направи.Преживявате тежък период, дръжте се един за друг, не го оставяй да търси подкрепа при мама и тате.
Успех, мила! Hug

какви са тия глупости???  Shocked Shocked Shocked
ще го гушка, разбирала го... майкоуууууу на къде върви тоя свят!  ooooh!



GeoNadin...Този подход за който говориш работи наистина, НО евентуално  в други ситуации.

Случая е друг, мъжа и е посегнал  ...плюс обиди и унжения пред други хора. Дори няма значение, че са родителите му, въпроса че го е направил. Утре може да я злепостваи така и пред семейни приятели. Confused

Мъжа и в случая не се е държал като объркан човечец, той е знаел какво прави и го е направил с цел да се издигне в очите на веоите родители.

Той  трбява да осъзнае какво е напарвил, че е ранил човешкото и  достоинство.

Мъжа и  трябва да и се ИЗВИНИ на нея. Да и поиска прошка и да даде мъжката си дума , че това никога повече няма да се повтори.

И след това той да я гушка...а не тя него.

Грудке, ти казвалал ли си му, че си говорила с бившата и тя те е предупредила?  newsm78








# 72
  • София
  • Мнения: 1 352
Започвам лека полека да разбирам защо домашното насилие има такова широко приложение Confused
Peace И аз точно това си помислих четейки тази тема.

# 73
  • Мнения: 54
По принцип нали знаете какво казват хората,че един мъж посегне ли веднъж той ще го повтори с извинения или не,с обещания ако ще на колене да пада направил ли го е няма да остане с единия път,ако тя отиде и го гушне и му се извини то този шамар ще се повтори.Той ще се почувства  още по силен.

# 74
  • Мнения: 1 841
Ама предполагам, че не става въпрос да му се метне на врата /за гушкането/ и да му прости за всичко  Naughty ....просто лично аз се надявам нещата да се оправят.....пък и не се разваля така лесно семейство....особено когато човек обича...

За да се даде прошка някой трябва да си я поиска. А право на потърпевшия е да прости или не.

Абсолютно подкрепям!
Моментът е мноооого деликатен. Трябва да се подходи изключително внимателно и добре обмислено. Защото ако му дадеш прошка, без да я е искал, той ще остане с впечатлението, че такова поведение е приемливо и може да си го позволява чат-пат - нали ще му простят. А най-вероятно и ще си помисли, че е бил прав, а ти си била виновна. Което е много опасно - много лесно може изключението да се превърне в правило. Когато човек е ядосан, разумът е на заден план и обикновено смята себе си за прав, а всички останали - виновни и ядът му дава сила да раздава правосъдие и да наказва. Според мен трябва ясно и категорично да му покажеш, че такова поведение от негова страна е напълно недопустимо и неприемливо, независимо какво си направила. Дори и да си много виновна, боят не е оправдан. Изчакай да мине бурята, сега не е моментът да говорите - още е афектиран и не мисли разумно. Нека си намести мислите, дай му време да си поуталожи емоциите и чак тогава говори с него. И непременно трябва да му кажеш, че няма да търпиш такова отношение и че следващия път ще има "червен картон". В противен случай вероятността пак да ти посегне, когато е ядосан и разстроен, е много голяма.
Съжалявам за това, което преживяваш в момента - сигурно много ти е тежко. Прегръщам те от сърце!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт