Хъркане

  • 31 065
  • 50
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 15 379
рекламират някакви лепенки за хъркане,слагат се на носа през ноща..някой да ги е пробвал вече?
В една друга тема ги оплюха, никаква работа не вършели...

# 46
  • Мнения: 3 830
рекламират някакви лепенки за хъркане,слагат се на носа през ноща..някой да ги е пробвал вече?
В една друга тема ги оплюха, никаква работа не вършели...

И на мен ми се струват някаква безполезна измишльотина. Peace
Причините за хъркането може да са най-различни, затова е добре специалист да каже какво да се предприеме. Знам, че се правят операции на свода на гърлото, където някаква маса плът спада надолу  с годините и заради това се появява хъркането. Причината обаче може и да е друга.

# 47
тази нощ беше кошмарна! По повод  3 март в главата ми се въртяха все революционни мисли-да хвана пушката или да хващам гората! #Crazy
нашият проблем е от около 2-3 месеца. Мъжът ми и преди това хъркаше, но целта ми беше да заспя преди него и така изкарвах горе-долу нормална нощ. Напоследък не се търпи! Разберете ме аз съм с тапи, той е с "Дишай спокойно" не става и не става. тази сутрин стигнахме до кавга! Аз разбирам, че той не е виновен, но аз какво съм виновна да не спя, а той да си спи здрав 12 часов сън!!!!! Не е честно!!! много моля дайте съвет! Живеем в гарсониера и няма къде да избягам, а разбирам че най-добрият лек е в другата стая!

Друго, което искам да споделя: той спи обикновено на една страна - на ляво или на дясно си хъка еднакво силно! като го побутна спира да хърка точно три вдишвания и пак започва! Тъй като не спя по цяла нощ го наблюдавам - не диша през устата, а през носа и как издава този ужасен звук главата ми не го побира! newsm78
поне се успокоявам, че не спира да диша!
Моля споделяйте опит, защото нещата излизат от контрол!!!
PS. моя колежка каза, че тези лепенки "Дишай свободно" са много добри когато си болен със запушен нос, дишала наистина спокойно, но при хъркане не помагат!

# 48
  • Мнения: 2 653

Причините за хъркането може да са най-различни, затова е добре специалист да каже какво да се предприеме. Знам, че се правят операции на свода на гърлото, където някаква маса плът спада надолу  с годините и заради това се появява хъркането. Причината обаче може и да е друга.[/color]
Наистина трябва да се останови причината за хъркането първо.
Ако се окаже тази причината, съм чувала от една жена, която се е занимавала с оперно пеене и не би се подложила на подобна операция, че вечер преди да легне пие чаша сок от касис, за да не хърка.Сокът стягал лигавицата и не хъркала.

# 49
  • Мнения: 15 379
той спи обикновено на една страна - на ляво или на дясно си хъка еднакво силно! като го побутна спира да хърка точно три вдишвания и пак започва! Тъй като не спя по цяла нощ го наблюдавам - не диша през устата, а през носа и как издава този ужасен звук главата ми не го побира!
Това сякаш аз съм го писала, при нас нищичко не помогна. Единственото, за което се сещам е да отиде на лекар (на нас и това не ни помогна). Другият вариант е да намериш начин да спиш другаде, макар и в кухнята.
Повярвай ми, знам ужасния терор, на който си подложена нощем и никой, който не го е изпитал не знае що за АД имаме в спалните си!!!
Пробвахме всичко, което се предлага на пазара, правиха му и операция на мъжеца, защото вероятно при съпругът ми проблемът идва от там, но нищичко не успя да реши проблема...
Решението е отделна стая, поне аз така се спасих.
Желая ти успех и дано намерите начин да се справите! Hug

П.П. Наблюдавай го дали си поема въздух, докато спи или прави паузи от по няколко секунди, докато поеме. Важно е, защото може да се касае и за сънна апнея, а това вече е опасно и за него.

# 50
  • Мнения: 4
Здравейте моят съпруг не хърка и двамата спим като бебета, но нито пуши нито прекалява с алкохола това са двете неща които отпущат мускулите на фарингса и се появява хъркането. А ако има доказано заболяване СЪННА АПНЕЯ тогава единственото спасение е да закупите апаратура. И не се скъпете защото без апаратура можете да загубите човека до себе си. Краят е фатален. Хъркащият от сънна апнея може да заспи и както си отделяте съпрузите в другата стая сутринта може и да неможете да ги събудите никога вече. Сънната  апнея води до задушаване по време на сън. И ако няма кой да събуди хъркащия и той да поеме въздух може и да си отиде. МАМИ ГЛЕДАЙТЕ МАЛКО ПО-СЕРИОЗНО НА НЕЩАТА. Naughty Naughty

Общи условия

Активация на акаунт