Кафето- факти и легенди

  • 8 361
  • 80
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 388
Аз най-малко търся точно този ефект -разхлабване, никога не съм пила такъв чай, защото нямам нужда, но си мисля че този на биопрограма е бълг. а в България никъде не се отглежда зелен чай...
Този който пия аз (но не е редовно и ще дам отзиви след месеци) е на Биле и ми допада много на вкус. Просто въпросите са ми породени от това че има разлика във вкусовете...
Simple Smile Simple SmileИ моите въпроси са породени от това, но пък не мога да кажа за разлика във вкусовете защото не съм пила друг. Стомахът ми по принцип е много чувствителен, ако имаше разхлабващ ефект щях да го усетя веднага, а нямам такъв проблем.
Докато една приятелка пие някакъв, който е китайски зелен чай и каза, че има такъв ефект.
Затова събирам мнения. Simple Smile

# 46
  • Мнения: 3 050
http://www.lechitel.bg/product.php?p=8
Аз се чудя на този... ако го пробвам ще дам отзиви, но първо да свърша Биле-то Flutter

# 47
  • Мнения: 2 388
http://www.lechitel.bg/product.php?p=8
Аз се чудя на този... ако го пробвам ще дам отзиви, но първо да свърша Биле-то Flutter
Задължително, че незнам защо като чуя китайски и винаги го свързвам с разхлабване. Simple Smile

# 48
  • Мнения: 572
http://www.lechitel.bg/product.php?p=8
Аз се чудя на този... ако го пробвам ще дам отзиви, но първо да свърша Биле-то Flutter

аз пия този.
вече втора кутия и си го взех защото съм доволна от продуктите им.
не разхлабва.
аз го пия за намаляване нивото на холестерола, защото понякога се плаша колко много млечни продукти изяждам.
горчивината на зеления чай доколкото аз съм чела, зависи от времето за което го запарваш - колкото по-дълго, толкова по-горчив.

# 49
  • Мнения: 3 050
iletovp а как е на вкус? Без нищо ли го пиеш? Аз го пия с мед.На Биле като го запаря за 5 мин си е пак приятен вкуса... но е на пакетче, този китайския сигурно е различно.

# 50
  • Мнения: 2 388
http://www.lechitel.bg/product.php?p=8
Аз се чудя на този... ако го пробвам ще дам отзиви, но първо да свърша Биле-то Flutter

аз пия този.
вече втора кутия и си го взех защото съм доволна от продуктите им.
не разхлабва.
аз го пия за намаляване нивото на холестерола, защото понякога се плаша колко много млечни продукти изяждам.
горчивината на зеления чай доколкото аз съм чела, зависи от времето за което го запарваш - колкото по-дълго, толкова по-горчив.
Би ли споделила ефекта или ефектите, които наблюдаваш след приема му. Втора кутия колко време значи? Simple Smile

# 51
  • Мнения: 572
аз не съм редовна особено.
действа ми ободряващо, дано помага и за холестерола така както си мисля.
чак ефект не забелязвам или поне не знам от какво е, ама ако имате предвид дали слабея - не знам, аз спазвам и друг режим на хранене.
не го пия с нищо - нито кафе, нито чай пия с квото и да било.
ако го запаря повече от 5 мин. нагарча, даже понякога несъзнателно се гърча, ама съм му свикнала вече.
този чай не е на филтър, а листенца...
не горчи толкова като този на Биопрограма, много по-слаб е

# 52
  • Мнения: 2 631
Нещо, което сте пропуснали да споменете за кафето  Peace :
дългото кафе е вредно за костите на човек. Ако имате проблеми с костната система (слаби кости, заболявания и заболявания във вашия род) задължително трябва да се избягва приемането на дълго кафе.
Имаше сходна тема за кафето наскоро, в която също беше изписана доста интересна информация!
Зеленият чай е полезен за пиене колкото кафето - 1 - 2 чаши на ден. Той също съдържа кофеин, но почти наполовина по - малко, отколкото в чаша кафе. Зеленият чай е най - добре да се пие с резенче лимон.
И двете напитки са диуретични, затова трябва да се приемат в съотношение 1 към 2 (кафе/вода <=> чай/вода).

# 53
  • София
  • Мнения: 708
А защо точно дългото кафе да е вредно?

# 54
  • Мнения: 2 891
След 60-ия мл. се отделят вредни вещества. Да не говорим, че колкото по-дълго е, толкова по-лоши стават вкусовите му качества - киселее.

# 55
  • Мнения: 2 631
Кофеина се абсорбира по - добре в повече вода. Съответно е грешно мисленето, че дългото кафе е по - леко. Повече вода - повече кофеин!
Кафето и другите напитки, съдържащи кофеин, допринасят за развитието на остеопорозата (увреждане на скелета, което се характеризира с намалена костна маса: “остеон”- кост, “порос” – дупки), за намаляване на съдържанието на калций в организма, увеличавайки риска от фрактури.

# 56
  • Мнения: 2 891
Т.е. никаква кола, така ли?

# 57
  • Мнения: 2 631
Т.е. никаква кола, така ли?

Аз кола не пия! Тя разяжда цели пържоли и парчета от зъб само за една нощ! А, мерси  Stop
 Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 242
Кафе, напълно съм съгласна с теб по въпроса за кафето. Grinning
Подсети ме да спомена, че също така е мит представата за еспресото. Истинското еспресо съдържа повече аромати, отколкото кофеин. За сметка на пареното, дългото или както там искате кафе - в него има повече кофеин и е по-вредно в големи дози.
Турското, вареното и так далее правеното в джезве пък бие всички рекорди.

Изводът. Една хубава еспресо-машина му е майката.

# 59
  • Мнения: 1 679
Т.е. никаква кола, така ли?

Аз кола не пия! Тя разяжда цели пържоли и парчета от зъб само за една нощ! А, мерси  Stop
 Mr. Green


зная, ноооо обичам кола

Общи условия

Активация на акаунт