Да ми препоръчате наистина добър специалист-ортопед заради болки в колената!!

  • 17 031
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 475
ЗДравейте,

От няколко години, след прекарана тежка гнойна ангина получавах периодически болки в коленете, както и да е, ходих при много ортопеди, правих изследвания, снимки - няма никакви проблеми и ме изпращаха по-живо по здраво, а с всеки изминал път болката в коленете се усилва, преди около 2 часа, както си седях, се изправих и стъпих при което изпитах адска болка в едното коляно все едно ми се отчупи нещо, сего болката отшумя като че ли, но при опъване и разгъване на крака пак ме боли! Искам в крайна сметка накой да ми каже, какво им е на тези мои колена, а не само да ме отпращат, защото за мен е ясно, че има някакъв проблем, но никой не си прави труда да разбере какъв е- това са вече 5 год с болки в колената и 4-ма ортопеди и никой не постави някаква диагноза, защото изследванията и снимките са ок- не индикират какъвто и да е проблем!!
Затова моля, ако Ви е известно за някой наистина разбиращ си от работата ортопед да ми кажете!!Много ще съм ви благодарна!!

# 1
  • Мнения: 1 347
Клиниката на Шойлев в Дианабад (д-р Хубенов) или Ортопедията в Горна баня
Поздрави и успех!

# 2
  • Мнения: 1 475
Много благодаря за отговора! А клиниката на Шойлев може ли по здравна каса или е само платено там??

# 3
  • Мнения: 2 092
Обърни се към ревмокардиолог, след като всичко е започнало след ангина !

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
и аз мисля, че е по-добре да отидеш на ревматолог, щом на снимките всичко е ок, значи проблема е от друго естество.

# 5
  • Мнения: 1 347
Много благодаря за отговора! А клиниката на Шойлев може ли по здравна каса или е само платено там??

По принцип е по здравна каса, но не съм сигурна дали за всичко. (напр. ако се налага операция, е по ЗК, но "частите" не са, за прегледите не съм сигурна). А вече дали е нужен ортопед или друг специалист, не знам - може  наистина проблемът да е по-скоро за ревматолог . Желая ти успешно възстановяване!!!  Hug

# 6
  • Мнения: 1 475
и аз мисля, че е по-добре да отидеш на ревматолог, щом на снимките всичко е ок, значи проблема е от друго естество.

Правила съм всички изследвания преди 8месеца, които изключиха да е от ангината, включително и Антистрептолизинов титър, С-реактивен протеин и други със сложни имена ,които вече не си спомням, които категорично отхвърлят да е в резултат на ангината или да индикират някакъв проблем! Аз спортувах активно около 12 год лека атлетика-(100 и 200м плюс щафети), единия лекар ми каза, че може да е от това,някакво претриване на хрущяла, но аз не си спомням да съм имала, каквито и да е травми тогава!
А вчера въпросното коляно така ме боля, както никога да моментащом куцах близо 5-6 часа, досега като са ме боляли никога не съм куцала, но в момента,в който влязох да се къпя с много топла вода, и болката просто изчезна, като излязах от банята, явно топлата вода е повлияла и все едно не ме е болял ужасно през деня!!
Но определено ще посетя клиниката на Шойлев, за съжаление, не успях да намеря никаде телефон!!

# 7
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Здравей, Марсияна! Моя съпруг има същия като твоя проблем най-вече с дясното коляно. Първо почнахме да ходим по доктори в Сливен, биха му инжекции,резултат никакъв.След това ни препоръчаха доц.Златев от ВМА  София и отидохме при него,след провеждане на лекарствена терапия нещата се пооправиха, но при мъжа ми се установи,че има омекване на хрущяла.Той също дълги години е бил активен спортист.Желая ти успех и дано скоро намериш адекватно лечение за теб Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 2 658
ами щом си била активен спортист е напълно възможно да имаш износване на хрущяла. Особено ако имаш болки при промяна на времето, при качване и слизане на стълби. Аз имам такъв проблем на едното коляно и много добре се повлиявам от Артростоп сиропа или на прах, не таблетките. Можеш веднага да го започнеш, той е хранителна добавка и няма да ти навреди, а само да ти помогне. Ако е много тежко износването на хрущяла, се правят инжекции по 100 и няколко лева бяха, за да се натрупа нов такъв. Знам, колко болезнено може да е и затова ти препоръчвам да запознеш да взимаш нещо час по-скоро. И на мен трудно ми поставиха диагнозата и пих противовъзпалителни и какво ли още не, но докато не започнах т.н хондропротектори, не ми мина.

# 9
  • Мнения: 1 475
ами щом си била активен спортист е напълно възможно да имаш износване на хрущяла. Особено ако имаш болки при промяна на времето, при качване и слизане на стълби. Аз имам такъв проблем на едното коляно и много добре се повлиявам от Артростоп сиропа или на прах, не таблетките. Можеш веднага да го започнеш, той е хранителна добавка и няма да ти навреди, а само да ти помогне. Ако е много тежко износването на хрущяла, се правят инжекции по 100 и няколко лева бяха, за да се натрупа нов такъв. Знам, колко болезнено може да е и затова ти препоръчвам да запознеш да взимаш нещо час по-скоро. И на мен трудно ми поставиха диагнозата и пих противовъзпалителни и какво ли още не, но докато не започнах т.н хондропротектори, не ми мина.

Извинявай за любопитството, но на теб как ти поставиха диагнозата и как се определя какво е износването на хрущяла?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 658
ами най-добре се вижда на ядреномагнитен резонанс. И колкото е по-голямо износването е по-лошо, защото костите започват да се търкат една в друга, може и вода да започне на се натрупва, както и да се скъсат ставните връзки.

# 11
  • Мнения: 1 347
В такъв случай наистина сигурно ще е добре да се консултираш в клиниката в Дианабад, а д-р Хубенов е точно по колената. Аз открих техен сайт, има и телефони, дано да ти бъде от полза:
http://www.sport-med.dir.bg/index.htm
Поздрави и успех!

# 12
  • Мнения: 1 254
виждам че си от софия, но аз съм много доволна от лекар във варна. Имах ужасни болки в колената заради износване на ставния хрущял и ми изписаха хранителна добавка със съдържание на масло от киви и авокадо, пих ги два месеца и оттогава почти нямам болки. Много съм доволна. не се сещам в момента за името на лекарството но ако искаш ще проверя  Peace

# 13
  • Мнения: 1 475
В такъв случай наистина сигурно ще е добре да се консултираш в клиниката в Дианабад, а д-р Хубенов е точно по колената. Аз открих техен сайт, има и телефони, дано да ти бъде от полза:
http://www.sport-med.dir.bg/index.htm
Поздрави и успех!

Много ти благодаря!!  bouquet

виждам че си от софия, но аз съм много доволна от лекар във варна. Имах ужасни болки в колената заради износване на ставния хрущял и ми изписаха хранителна добавка със съдържание на масло от киви и авокадо, пих ги два месеца и оттогава почти нямам болки. Много съм доволна. не се сещам в момента за името на лекарството но ако искаш ще проверя  Peace

Да ще се радвам, ако успееш да си спомниш името!!

Много сте мили, всички момичета, затова толкова си го обичам този форум!! smile3525 newsm51 smile3525

# 14
  • Мнения: 146
Ако не е нещо от сорта на ревматоидния артрит, то може да се лекува и с акупунктура. Спирането на износването на ставния хрущял и възстановяването му е бавен процес, важно е и да се лекуваш, и да спазваш подходящ хранителен режим.

Общи условия

Активация на акаунт