Ниското майчинство

  • 6 067
  • 170
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 5 577
Иван го гледах без майчинство! - бях безработна тогава, със 100 лв първата година соц.помощи + 18 лв детски + стипендия от университета 80 лв.
втората година със 100 по-малко, защото соц. майчинство е 1 година.

мъжа ми беше държ.служител на ниска заплата, но избра да остане там в началото, за да има време да помага за детето.

е оживя някакси ...

# 166
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Майчинството е ниско и не може да покрие разходите за отглеждане на детето  Peace

# 167
  • Мнения: 1 897
Майчинството е ниско и не може да покрие разходите за отглеждане на детето  Peace
Всъщност не това е предназначението му. Родителите са тези, които трябва да покрият разходите за отглеждането на  собственото си дете.Майчинството е само обещетение, което майката получава, защото ще е затруднена да се върне към работата си, докато детето и е все още малко.
Нали не очаквате да стоите в къщи, гледайки собственото си дете  2 години и да получавате поввече от МРЗ и в същото време да има хора, които работят за тези пари.
За майчинството-незнам, но човешките претенции са наистина безмерни.
'Колкото повече, толкова повече!'- Мечо Пух.

# 168
  • София
  • Мнения: 1 603
Майчинството е ниско и не може да покрие разходите за отглеждане на детето  Peace

Не така де, майчинството няма за цел да покрива разходите по отглеждане на детето.  Това си е отговорност на родителите, не на държавата. 

# 169
  • Мнения: 4 965
azaf,не се заяждай никъде не съм написала че държавата трябва да отглежда детето ми а само актуализирах цените влезли в разчета.   Така написан е доста подвеждащ  и непълен,но  идеята на Ulia  в същност бе да покаже че все пак с тези пари се подпомага родителя.
Вече го написах но ще повторя,че според мен проблема е че ни се налага да издържаме твърде много изоставени деца докато родителите им не спират да се плодят и като пораснат дези деца на свой ред създават и изоставят деца.....и така като аритметична прогресия ...
И другия проблем ни е некадърни и корумпирани оправници дето са за резил на цяла Европа и пак са на наш джоб.



П.П.Не виждам защо с така злонамерено са нападани онези сред нас които откровено споделят че парите недостигат и им е трудно.Не всяка има късмета да не и се налагат  ограничения.
Трябва да има повече разбиране!

Не се заяждам изобщо. Още повече, че разчетът на нуждите на децата е различен във всяко семейство /аз мога да изкарам съвсем различен разчет, понеже съм гледала близнаци - недоносени - с нужда от специално АМ и т.н./. Въпросът е, че всеки сам трябва да помисли за всички плюсове и минуси - още преди да започне с бебеправенето. Нали иначе /т.е. ако не помислим/ ще сме точно толкова родители, колкото и онези, които си захвърлят децата по домовете...
Относно изоставените деца - всеки случай е различен. Разбира се, че в този случай държавата трябва да подпомага отглеждането им - в това отношение трябва много да се работи /да се търсят варианти за приемни семейства, лишаване от родителски права, санкции към "родителите" и т.н./, но тези пари специално нямат нищо общо с майчинството /те идват от друго перо/. Иначе, няма начин да кастрират тези, които си захвърлят децата, нито да убиват децата, че да не утежнямат бюджета. Няма как да стане, но пък точно тези деца трябва да получават помощ и издръжка от държавата - не децата с /уж/ отговорни родители.  Peace
Не смесвай двете неща...
А относно късмета - той е такъв, какъвто си го направиш. Не е въпрос на късмет, а на работа и усилия. Децата не са пречка, а стимул, защото има една поговорка: "Помогни си сам, за да ти помогне и Господ.". И изобщо никого не нападам злонамерено, защото само аз знам колко усилия ми коства въпросният късмет. В този живот няма лесно. Но знам, че го правя за децата си и за семейството си - не за държавата, комшиите или някой друг...

# 170
  • Мнения: 8 769
Поради изчерпване на темата и по желание на автора - заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт