Ниското майчинство

  • 6 085
  • 170
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 820
Истина е - че човек трябва малко да помисли преди да роди дете, но не може и да се чака безкрайно! Аз работих и преди първото и преди второто ми дете. Сега се осигурявах на по-висока заплата, макар и работодателят ми да не беше на това мнение - за да мога да получавам прилично майчинство поне първите 9 м. ми се наложи да си плащам от собствения джоб осигуровките върху реалната заплата (имам предвид + частта на работодателя  Sick защото той няма никакво намерение да я плати!). Тъй че не навсякъде зависи само от човека да се осигурява реално.  Wink
  Съгласна съм,че моето дете си е моя отговорност ама защо с моите удръжки да издържам и многобройната челяд на ''братовчедите''?!!!Нека щом оставиш дете в държавен дом да ти прилагат принудителна кастрация .Така де щом създаваш а не поемаш отговорност значи не заслужаваш да имаш дете.
    И още нещо ....''социалноангажираните ни управляващи ''да престанат да се излагат че станаха нарицателно по цял свят за корумпираност и некадърност.
Най накрая!Ей затова говоря от началото,но никой не може да ме разбере явно!

# 136
  • Попово
  • Мнения: 687
истината в българия е следната- който се реши да има дете и да създава живот ще трябва сам да се погрижи и за парите си, управиците разчитат точно на това... за това майчинството е "никакво" и за това го превеждат когато си искат, защото никой не чака и не разчита на тези пари да си гледа детето

# 137
  • Мнения: 1 820
истината в България е следната- който се реши да има дете и да създава живот ще трябва сам да се погрижи и за парите си, управниците разчитат точно на това... за това майчинството е "никакво" и за това го превеждат когато си искат, защото никой не чака и не разчита на тези пари да си гледа детето
Точно така!Браво!За това става дума!Аз не си бях теглила една година детските от картата и когато един ден реших да видя просто каква сума се е събрала имаше 0 лева!Когато отидох до социалните,отговорът след седмици мотаене в крайна сметка беше:"Щом цяла година не сте ги теглили,значи вие нямате нужда от тези пари,и НИЕ решихме да си ги вземем!"Къде го има това по света??НИКЪДЕ!!!!Няма да говоря че са мизерни парите и детските.Но не стига че са такива те решават дали на мен ми трябват!Или че мизерното ми майчинство не го превеждат 2 или 3 мес и никой не ме пита имам ли нямам ли!Че ако не беше мъжа ми гладни да сме умряли!За това не разчитаме на парите им.Но са мизерни,това е!Както и всичко останало в БГ!Било 3год майч вече,никъде по света го нямало такова дълго.Ха и какво,ми да им...на маич.Има ли някой който да си го ползва до край?Ако има то са много малко такива който ще си вземат и третата год.Айде стига вече само сте се правили на много отговорни и добре направили сметката си за  да имате дете!Всеки си я прави,не включвам малцинствата!Даваха предаване по BTV как се гледа дете с 180 лв майч и с 18лв детски!Тогава беше толкова!Отговора на вс беше никак!Че една кутия АМ ти е от 8 лв нагоре.Ако разчиташ на майч си детето ти няма да познава вкуса на такова нещо.А има и такива деца,да не забравяме!Слава богу моето не е от тях!Но нашите управляващи не го мислят това!Те не мислят и как живее един пенсионер с 80 лв пенсия!Той как да си направи сметката? newsm78Не мислят за нищо освен за тях си!А струва ми се не трябва да е така!Ами след като няма да поемат отговорнст ми да го махнат това майч тогава.Поне хората да знаят че разчитат само на себе си!И дай малко по полека pita4!За боклуците имам в предвид!Не значи само че като носиш пари и не си боклук!Изцяло си отговорен?Нима тези който са на различно мнение от твоето не са отговорни към децата си?

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 14:50 от paneva_82

# 138
  • Мнения: 2 131
истината в България е следната- който се реши да има дете и да създава живот ще трябва сам да се погрижи и за парите си, управниците разчитат точно на това... за това майчинството е "никакво" и за това го превеждат когато си искат, защото никой не чака и не разчита на тези пари да си гледа детето
Точно така!Браво!За това става дума!Аз не си бях теглила една година детските от картата и когато един ден реших да видя просто каква сума се е събрала имаше 0 лева!Когато отидох до социалните,отговорът след седмици мотаене в крайна сметка беше:"Щом цяла година не сте ги теглили,значи вие нямате нужда от тези пари,и НОИ реши да си ги вземе!"Та за това и ще се съдим сега но това е друга тема!
Ти сериозно ли?!?! Или това е първоаприлска шега  newsm78! Направо не мога да повярвам, че се е случило подобно нещо...  Споредс мен е абсурд някой да си вземе нещо от твоята сметка #Crazy #Crazy #CrazyАма как така от НОИ са си взели детските, доколкото знам, не ги превеждат те.

# 139
  • Мнения: 4 443
....Ами след като няма да поемат отговорнст ми да го махнат това майч тогава.Поне хората да знаят че разчитат само на себе си!
Виж тук не съм напълно съгласна с теб защото като се отмени и майчинството как ще ни убедят такива като мен да  не скрием дохода и удръжки нъц.Ето аз работя в частна фирма не смея да се разболея/ходя си болна/ ,вземам отпуск когато ми кажат и колкото ми кажат и се сдухвам яко .Добре плащат но с това темпо на дали ще доживея за пенсия.И като сложим това че си чупя колата по дупките и си плащам при лекаря и зъболекаря ха кажи защо да им подарявам всеки месец така наречените ''удръжки''?

# 140
  • Мнения: 641
Детските се превеждат от Дирекция Социално Подпомагане.
Болничните- от РУСО или НОИ. И аз не съм сигурна от кой. Май се представят в НОИ, а се изплащат от РУСО.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 14:35 от Рамбо Силек

# 141
  • Мнения: 2 131
Извинявам се направената правописна грешка,искаш да напиша НИЕ а не НОИ.Поправих я
newsm78
И въпреки това ми се струва супер странно. Аз не получавам детски, но имам колеги, които получават, и знам от тях, че също ги теглят накуп. Не съм чула досега на някого да са му изчезнали. Не съм много сигурна, но при веднъж преведени пари по твоята сметка, ми се струва адски невъзможно някой да има право да ги изтегли отново. Плюс това какво означава - видели са, че не ги ползваш? Следят ти сметката, за да са наясно дали ги харчиш или не?!?!

# 142
  • София
  • Мнения: 3 064

Точно така!Браво!За това става дума!Аз не си бях теглила една година детските от картата и когато един ден реших да видя просто каква сума се е събрала имаше 0 лева!Когато отидох до социалните,отговорът след седмици мотаене в крайна сметка беше:"Щом цяла година не сте ги теглили,значи вие нямате нужда от тези пари,и НИЕ решихме да си ги вземем!"

Eeeee,  вече прекалихте. Кой ще ти гледа дали си теглиш нещо от картата?! Още повече да тегли от твоята сметка. Пълни глупости Outta Joint

# 143
  • Мнения: 641
Да. Вилиана е права.Работила съм в банка и никой освен титуляра не може да тегли /освен с пълномощно/. Банката няма право да дава информация за състояните  на сметката освен на титуляра.
Връщане на превод става с писмо от наредителя, в което се посочват причините.завежда се в банката с входящ номер.
Така,че отиваш в банката и искаш извлечение от сметката ти.Възможно е парите да не са постъпвали по твоята, а по грешна сметка.В такъв случай банката е длъжна да оправи грешката, а грешния получател да ги върне, ако ги е изхарчил.

Ако няма преводи , отиваш в ДСП и поглеждаш коя сметка си написала в декларацията за превеждане на парите. И ако и това е наред тогава търсиш проблема в ДСП.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 15:11 от Рамбо Силек

# 144
  • Мнения: 4 965
Извинявам се направената правописна грешка,искаш да напиша НИЕ а не НОИ.Поправих я
newsm78
И въпреки това ми се струва супер странно. Аз не получавам детски, но имам колеги, които получават, и знам от тях, че също ги теглят накуп. Не съм чула досега на някого да са му изчезнали. Не съм много сигурна, но при веднъж преведени пари по твоята сметка, ми се струва адски невъзможно някой да има право да ги изтегли отново. Плюс това какво означава - видели са, че не ги ползваш? Следят ти сметката, за да са наясно дали ги харчиш или не?!?!

Сметката е лична - нищо в нея не може да бъде изтеглено, ако вече веднъж е постъпило /без съгласие на собственика на сметката/. Как си представяш, че следят точно по тази сметка как се движат паричните потоци /ами ако си теглиш парите, а от някъде другаде ти превеждат и сумата остава същата/. Хайде, стига глупости.
Имам приятелка, която си държи в една и съща сметка и първото майчинство, и второто, и детските... Стоят си там /проверява периодично сметката/.
Голяма конспирация... Социалните в БГ бъркат в личните банкови сметки на хората...  Crazy

# 145
  • Мнения: 1 820
Странно не странно това е положението!Накрая след дълго мотаене си ми ги върнаха с предтекста че е станала грешка.Каква и аз не разбрах.Може и да е била на банката.Не отирчам.Това им беше отговора на служителките и това пиша.Няма да си измислям.Но няма и да се съгласявам че не е възможно.Вече си ги тегля за да съм по сигурна.Не една позната имаше същия проблем незнам в крайна сметка какво стана.Незнам дали следят,или не,но тази позната взе да си ги прехвърля в друга карта просто.А аз просто си ги тегля

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 15:14 от paneva

# 146
  • Мнения: 4 965
Да. Вилиана е права.Работил съм в банка и никой освен титуляра не може да тегли /освен с пълномощно/. Банката няма право да дава информация за състояните  на сметката освен на титуляра.
Връщане на превод става с писмо от наредителя, в което се посочват причините.завежда се в банката с входящ номер.
Така,че отиваш в банката и искаш извлечение от сметката ти.Възможно е парите да не са постъпвали по твоята, а по грешна сметка.В такъв случай банката е длъжна да оправи грешката, а грешния получател да ги върне, ако ги е изхарчил.

Правилно.
Та, дори от сметката на мъжа си да теглиш, ти трябва подписа му. А на децата си - съдебно решение и бележка от Закрила на детето...
Какво остава наредителят по някое плащане да иде и да си вземе обратно парите...
Готови сте от 100 кладенеца да донесете вода, само да изкарате как държавата ви ограбва. hahaha

# 147
  • Мнения: 1 898
Било 3год майч вече,никъде по света го нямало такова дълго.Ха и какво,ми да им...на маич.Има ли някой който да си го ползва до край?Ако има то са много малко такива който ще си вземат и третата год.Айде стига вече само сте се правили на много отговорни и добре направили сметката си за  да имате дете!Всеки си я прави,не включвам малцинствата!Даваха предаване по BTV как се гледа дете с 180 лв майч и с 18лв детски!Тогава беше толкова!Отговора на вс беше никак!Че една кутия АМ ти е от 8 лв нагоре.Ако разчиташ на майч си детето ти няма да познава вкуса на такова нещо.А има и такива деца,да не забравяме!Слава богу моето не е от тях!Но нашите управляващи не го мислят това!Те не мислят и как живее един пенсионер с 80 лв пенсия!Той как да си направи сметката? newsm78Не мислят за нищо освен за тях си!А струва ми се не трябва да е така!Ами след като няма да поемат отговорнст ми да го махнат това майч тогава.Поне хората да знаят че разчитат само на себе си!?
Да си дойдем на думата, а...  Wink
Въртим-сучем и все едно и също предъвкваме. Все не ни стига това майчинство и това си е. Все то ни е трън в очите.Все на него разчитаме да си гледаме децата.
Вярно, за много неща не мислят управляващите ни, ама хайде поне това,  за което са се погрижили и уредили добре да не отричаме, а? И без друго не са много нещата за които можем да ги похвалим.
П.П. След малко ще пиша пак в темата. Правя количествено-стойностна сметка в момента под надслов 'за какво стига едно майчинство'.
Нека не намесваме  и пенсионерите в темата за майчинството, че по Коледа такива теми имаше напускани във форума, че ме е срам като си помисля какви безумия се пишеха там.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 15:58 от Ulia

# 148
  • Мнения: 2 131
Ulia, и аз съм правила. Сега обаче нямам време да опиша точно - по бройки, кг и цени. Интересно ще ми бъде да видя твоята "сметка"  Peace.

# 149
  • Мнения: 1 898
Ето я. Публикувам  със следните уточнения:
1.Майчинството е обезщетение,  което се отпуска на майката заради временната и невъзможност да работи, докато детето и е малко и няма за цел да поеме неговата или нейната издръжка изцяло.
2.Приемаме, че детето е навършило 9 месеца и майката вече получава обещетение, равно на МРЗ, а не 90% от заплатата си
3.Опростила съм максимално нещата и съм включила само най-основните и необходими неща и то при предпоставката, че майката няма да купува от най-скъпите и маркови продукти.

Та така:220лв. майчинство+25 лв. детски надбавки=245 лв.

памперси 5бр. за ден *30 дни* 0,30 ст=45лв.
кутии АМ 4 бр. за месеца *8,00 лв.      = 32лв.
пюрета 2бр. за ден *30 дни*2,00лв.  =120лв.
2 кутии с каша *4,00 лв.                        =8лв.
Дотук:                                                 205лв.
Остават около 40 лв. с които биха могли да се купят поне 2 комплектчета с дрешки за детето.
И това, ако детето кара на купени пюрета. Детската кухня в града в който живея е 16лв. на месец и се налага да приготвям за сина си допълнително само закуска.Така, че тези 120 лв. на месец за пюрета биха могли да се редуцират значително като разход, ако майката готви в къщи за детето си или го запише на кухня.
П.П. Не претендирам за абсолютна точност при цените, ама в този порядък са някъде.Ха сега ми докажете, че майчинството не стига да покриете основните нужди на детето си.
От Коледа насам (покрай многото теми за майчинството) си водя сметка какви точно разходи правим за сина ни ежемесечно. Оказа се, че  дори и в месеците в които сме дали сума пари за лекарства не сме надвишили 200лв.

Последна редакция: вт, 01 апр 2008, 16:31 от Ulia

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт