Мами в Италия 79

  • 21 907
  • 285
  •   1
Отговори
# 270
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ов4ева,кофти тръпка  Confused
Вие не може ли да си прибирате градинската мебел кат ви няма домой Щом се правят такива акции във ваШия квартал  newsm78
ЗаЩо мислиШ,4е са цигани  Thinking

# 271
  • Мнения: 359
Стела много ти благодаря.Този определено е по добър от този който ползвам аз. smile3525
Маке как бе жена това беше една от малкото съботи в който не отидохме в Наполи,ами си останахме в къщи.Срам ,срам додето спяхме.Айде на нас е позволено ама кучето пазач така хъркаше нея нощ....Аз не знам дали са циганите,албанците или италианците,но маршала каза ,че такива градински акции се извършват от циганите,защото те държат пазара на гр мебели в меркато ди пучи.И също така,че на сутринта хванали няколко румънски цигани,който направили рапина(за 25 000 евро) на някакъв бар.Поне така предполагат карабинерите.А да прибирам столове и маси вечер направо не ми се робува така.На комшията изтръгнали и един голям чикас.Абе какво да ти кажа.Освен,че сега при всяко излизане трябва да заключвам и железните врати,защото ги отваряли с някаква карта.Освен лъв да започна да отглеждам друго не ми идва на ум

# 272
  • Italia
  • Мнения: 4 492
 Божкеееее ,аз пък си рекох ,4е сте били нейде за уикенда и е станало без ваШето присъствие[smilie=smile3506.gif]
Но комент.  ooooh!
Като е такава работата верно маспласови стол4ета или бетонни пейки като по парковете та да им е трудни4ко да ги вдигнат  #2gunfire
'Бах и държавата,не съм расистка,нит фаШистка ама да беШе жив ИтлЕр4о ( както го нари4а свекър ми ) да им види сметката на мангите и да про4исти света от паразити  #Cussing out

# 273
  • Мнения: 2 528
Казаха ми да попитам тук. Ето и въпроса ми:
Много се извинявам, но искам да попитам /предварително се извинявам за глупостта на въпроса Grinning/ : Вярно ли е, че Миликон /детските капки против колики/ се изтегля от италианския пазар и се замества със някакви инжекции? Такова обяснение ми даде човека, на който ги поръчах /не за мен, а за една многооо многоо близка приятелка, срещу заплащане разбира се/, та искам да попитам дали някой има инфо по въпроса. Или е е поредното биене в гърдите и поредното извинение.
Благодаря за отговорите предварително.

# 274
  • Мнения: 1 100
Казаха ми да попитам тук. Ето и въпроса ми:
Много се извинявам, но искам да попитам /предварително се извинявам за глупостта на въпроса Grinning/ : Вярно ли е, че Миликон /детските капки против колики/ се изтегля от италианския пазар и се замества със някакви инжекции? Такова обяснение ми даде човека, на който ги поръчах /не за мен, а за една многооо многоо близка приятелка, срещу заплащане разбира се/, та искам да попитам дали някой има инфо по въпроса. Или е е поредното биене в гърдите и поредното извинение.
Благодаря за отговорите предварително.


 Rolling Eyes Ъъъх, такова неЩо за първи път 4увам. тези капки масово се употребяват и в Италия, и по света. Пък и "заменянето" им с инжекции ми зву4и абсурдно. Могат да се закупят от коя и да е аптека, позлват се и от възрастни Peace


Ов4и, въх, много гадно Confused Оф, аз съЩо се замислих за градинската мебел..ку4е нямам, ма като слуШам теб и файда няма Simple Smile Много неприятно.

Ха лека ви ноЩ

  bouquet

П.П.за снимките 4акам да ме оторизират другите дами, преди да ги изтипосам във форума Hug ако ли не, на ли4ни Simple Smile

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 11:45 от dune

# 275
  • Мнения: 750
Стела много ти благодаря.Този определено е по добър от този който ползвам аз. smile3525
Маке как бе жена това беше една от малкото съботи в който не отидохме в Наполи,ами си останахме в къщи.Срам ,срам додето спяхме.Айде на нас е позволено ама кучето пазач така хъркаше нея нощ....Аз не знам дали са циганите,албанците или италианците,но маршала каза ,че такива градински акции се извършват от циганите,защото те държат пазара на гр мебели в меркато ди пучи.И също така,че на сутринта хванали няколко румънски цигани,който направили рапина(за 25 000 евро) на някакъв бар.Поне така предполагат карабинерите.А да прибирам столове и маси вечер направо не ми се робува така.На комшията изтръгнали и един голям чикас.Абе какво да ти кажа.Освен,че сега при всяко излизане трябва да заключвам и железните врати,защото ги отваряли с някаква карта.Освен лъв да започна да отглеждам друго не ми идва на ум
#Crazy #Crazy #Crazy #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ов4ева тия разбойници да не са ти упоили ку4ето с нещо бе,щом и то не ги е 4уло Shocked
Нищо, нали вие сте живи и здрави,защото щом са такива спецове е можело и в къщата ви да влезат #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 276
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен  Crazy

Овчева, давай смело с пластмасата....въобще не се кахъри,че не слагаш друго....това е една от причините вече нит ме интересуват марки,нит луксозни неща...просто нЕма да робувам на предмети...за да ми е мирно на душата,а и да не се кахъря ако се случи нещо   Peace

И аз уж не съм разсистка,но имам чувството,че има нужда от малко чистка  newsm78

Сторм, силно се съмнявам,но ще попитам следобед като мина покрай аптеката  Peace и утре ще ти пиша  Peace

Дюн, с извинение,но аз не те оторизирам....моля на лични да си ги разменяте  Peace

Наоколо съм  Peace

# 277
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ей ме на и мен  Crazy

Овчева, давай смело с пластмасата....въобще не се кахъри,че не слагаш друго....това е една от причините вече нит ме интересуват марки,нит луксозни неща...просто нЕма да робувам на предмети...за да ми е мирно на душата,а и да не се кахъря ако се случи нещо   Peace

И аз уж не съм разсистка,но имам чувството,че има нужда от малко чистка  newsm78

Сторм, силно се съмнявам,но ще попитам следобед като мина покрай аптеката  Peace и утре ще ти пиша  Peace

Дюн, с извинение,но аз не те оторизирам....моля на лични да си ги разменяте  Peace

Наоколо съм  Peace



Ми давайте на ли4ни тогава  Sunglasses

# 278
Имам само бг паспорт и фискален код. Резиденца нямам,защото не работя.

Похвалете се с яйца и козунаци де. Моите са готови.. Party

Не е нужно да работиШ за да имаШ резиденца.
Дирокче, нужно е. Twisted Evil За българи и румънци е нужно. Twisted Evil Twisted Evil
В дебелите книги в комунето има специална страница за нас и там пише:
Българи и румънци получават резиденца, ако:
- имат сключен брак с местен (това е ясно...);
- имат трудов договор;
- студенти са;
- могат да докажат, че са финансово обезпечени (това ще рече поне 5 000 и нещо евро в банкова сметка на името на съответния българин или румънец).
И аз понеже нито съм омъжена, нито работя, нито уча в Италия Crazy доказвах, че съм имотна и богата, за да мога да резидентствам легално!
Това, че имам син, който е италиански гражданин си е мой проблем, така да се каже, и не е уважително за пред комунето. Laughing
странно!!!! и аз съм като теб(от 1 год. сам тук) ,само че чакам бебето края на юни,следователно ще е италиански гражданин и  като се родяло новото обещание на тъпачките от комунито е,че ще ми дадат резиденца.....паgивиом а видем!!!иначе инфото е точно и аз го знам,но за тея при мен нищо не ваги-\"те си определяли какво им трябва\" и вече и не ходя да си късам нервите(след като правих един куп ненужни документи с пълномощно в Бг с обещанието ,че поредния като го занеса ще ми я дадат.......таратанци,аз не че съм им вярвала .Акт за раждане ,цертификът за семейно положение,от уффицио cоллегаменто ,документи за къщата ,че е собственост на италианеца ,с които живея ,той писа един куп глупости там,даже ,че чака новородено...смях беше голям ,и т.к. че съм бременна не е достатъчна причина за тях,че не работя  и още не сме омажени-всеки път нов документ или вид застраховка си измислят-което разбира се несъответства със закона,които го знам по-добре от тях........и смях голям с моя тук .той като италианец повече не ги понася и от мен.и така не ми пука изобщо за тапата резиденция ,като имам време се забавляваме малко с тях ,а банкова сметка си направих само с cоди4е фискале и лична карта.Така,че ми е странно и ще видим като се роди бебчо(много съм щастлива и се вълнувам-как да ми пука за някаква си тапа резиденца) кога и дали ще ми я дадат след цялата комедия ,защото предполагам пак нарочно ще го запишат на бащата (вече се нагласиха) и като се огеним след година,2 може и да получа резиденца.Ама е абсурд-трябва да я дадат  веднага,след като сина ти е италиански гражданин???? аз май от много четене или се обърквам или се оставям да ме объркат,но нали сме щастливи с полвинките си и бебчетата........какво тук значи някаква си резиденца!!!!! ха-ха

# 279
  • Мнения: 1 545
ggeriii, добре дошла сред нас! Лека бременност!
За резиденцата си представям колко главоболия си имала, но накрая не би трябвало съвсем да не ти пука. Ако все още има някаква възможност, направи си я сега, докато не се е родило бебчето. Просто при раждането ако нямаш резиденца ще ти е по-сложно да го регистрираш. В смисъл, че трябва лично да отидеш в общината и да си регистрираш детето, което няколко дни след раждането не е особено удобно. Докато ако си имаш редовна резиденца, регистрацията се прави още в болницата, където раждаш, и е доста по-просто. Аз съм минала по тоя път преди 4 години. Тогава бяхме екстракомунитари, а аз нямах резиденца, просто щото не знаех, че ми трябва (имах пермессо, договор за работа и прочие). Когато родих, бяха тичания по общини за регистрацията на детето..... #Cussing out Та веднага след това си извадих и резиденца.

# 280
ggeriii, добре дошла сред нас! Лека бременност!
За резиденцата си представям колко главоболия си имала, но накрая не би трябвало съвсем да не ти пука. Ако все още има някаква възможност, направи си я сега, докато не се е родило бебчето. Просто при раждането ако нямаш резиденца ще ти е по-сложно да го регистрираш. В смисъл, че трябва лично да отидеш в общината и да си регистрираш детето, което няколко дни след раждането не е особено удобно. Докато ако си имаш редовна резиденца, регистрацията се прави още в болницата, където раждаш, и е доста по-просто. Аз съм минала по тоя път преди 4 години. Тогава бяхме екстракомунитари, а аз нямах резиденца, просто щото не знаех, че ми трябва (имах пермессо, договор за работа и прочие). Когато родих, бяха тичания по общини за регистрацията на детето..... #Cussing out Та веднага след това си извадих и резиденца.
много мерси за поздравите!!! newsm51 всичко е вярно,но избрах да не ми пука,защото не зависи от мен - неискат,злобни са мнооооого.друга причина е ,че нямам шофьорска книжка(и за това ще ми трябва резиденца по-късно) а градът  е от тези алта и баса част,а тези долу,където съм аз са много неграмотни и те пращат горе-там със голям корем и подчти на легло баири не качвам,пак и си късам нерви с наглоста им...не е добре за бебчо,затова,избрах,че е по-мъдро вече да не ходя и да сам спокойна ,да се роди здраво дай Боже ,а после ще мина по твоя път-няма как ! това,което не можем да променим,можем само да приемем .Половинката почива само събота и неделя и не може да ме разхожда,а и когато почива отиваме и е същото театро и той само се кара с тях-а те повече се инатят и го правят вече напук.Мога да си представя какво ти е било .е ,ще видим....каквото дойде,живот и здраве-бюрокрацията е ад.всъщност италианци също тук за смяна чакат повече от 7 месеца и се карат с тях,така че ......голям срам за Италия ,но пак никъде не е идеално-късмет е.някои  нямат проблеми(единици) и си мислят,че тук всичко е добре организирано и работи,но уви.....повечето сме жертви на тея неграмотните.е имам още 1 m. и половина до термина както казват някои \"Да видим\".да се обжалогим,че ще мина по твоя път обаче????  bouquet

# 281
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Брей,тая тема най_накрая се дотътри до 15та страница  Mr. Green
Кой Ще се пожертва да отвори нова?  Wink

# 282
  • Мнения: 2 617
Ggeriii, добре дошла в темата  Hug
Леки бременност и раждане  Peace
Не се нервирай, сега не е моментът, след това ще се уреди всичко Peace

Последна редакция: чт, 15 май 2008, 22:01 от Tsugumi

# 283
  • Мнения: 2 379
Брей,тая тема най_накрая се дотътри до 15та страница  Mr. Green
Кой Ще се пожертва да отвори нова?  Wink
Аз. Grinning

НОВА ТЕМА Wink

# 284
  • Мнения: 402
Благодаря ти ffr няма да го сменям не искам главоболия после     smile3538добре дошла Hug
благодаря на всички ,които ме поздравиха с добре дошла.АЗ отдавна следя форума,но тайно Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт