Какво да правя със сватбения букет?

  • 25 941
  • 81
  •   1
Отговори
# 60
Здравейте, аз пък хванах два букета.. Единия вися у дома с години и на края го изхвърлих в р. Дунав - късно разбрах за традицията. Втория букет хванах преди два дена.. ясно е, че няма изгледи да се омъжа до 40 дни.. никой не се и натиска.. но кажете ми, моля ви.. какво да направя с този букет.. Съществуват множество от суеверия, но кое е правилното  Thinking

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711


Моя букет седя един месец и го хвърлих на боклука, не знаех , че трябва да го пазя.Знам , че булчинската рокля не се пере през първата година

# 62
  • Мнения: 2 803
Ами той увяхна и го хвърлих. Идеята за хербарийй не е лоша.  bouquet

# 63
  • гр.Добрич
  • Мнения: 92
Изхвърлих го на боклука, не бях го чувала това за течащатата вода.

# 64
Аз пък си хвърлих моя и мацката каза че го е занесла в цветарски магазин за да и го съхранят или вакумират беше правилната думичка?!? както и да е... та тя иска да си го запази до нейната сватба и ще си е ефстефстфен ! Та напред сме с технологиите МН Wink

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моят си стои в нас като хербарий.

# 66
  • Мнения: 3 550
Аз го изсуших и сега стои в една ваза за спомен.

# 67
  • Мнения: 3 674
Моя го хвърлих  още на сватбата , зад гърба си. Бяха дошли колеги. Улови го една колежка на съпруга ми. Laughing

# 68
  • Мнения: 2 617
Аз специално си го избирах по-малък, за да мога да го хвърля, макар че и моят беше на "микрофон". Исках да избегна чуденето после какво да го правя, а и много мразя да гледам как увяхват живите цветя (достатъчно неприятно ми беше да изхвърля купищата букети, които получих от гостите си, но поне си ги наснимах едно хубаво за спомен Simple Smile). А и нека се радва момата, дето го хвана, пък и да хване дикиш, както се казва! Аз два пъти съм хващала букет на сватби, но единия път беше букет-заместител, а другия път булката просто си го взе обратно. Laughing

# 69
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз си го пазя. И майка ми си го пази нейния. Не знам защо, но явно имаме някаква сантиментална черта в семейството.

# 70
  • Мнения: 318
Моят е от изкуствени рози и си го пазя,още е свеж  Mr. Green

# 71
  • Варна
  • Мнения: 1 744
И моят е от копринени цветя и паунови пера. Стои завит в килера. Искам да го изхвърля, ама пуста сантименталност...

# 72
  • Мнения: 186
И аз съм чувала,че трябва да се пусне в река.

# 73
Здравейте!
Преди 2 дни бях кума и хванах букета  bouquet. Сега незнам каква е традицията....трябва ли да го пазя или да го върна newsm78. Изчетох много форуми, но всички мнения са противоречиви....някъде пише, че трябва да си го пазя, защото това ми е късмета и пожеланието да последвам булката, а другаде срещам отговори, че на 40-я ден младоженците трябва да ми дойдат на гости вкъщи и да си го вземат. Вчера бяхме на гости на младото семейство и те казаха, че на 40-я ден ще дойдат да си го вземат, а аз не искам да го връщам Naughty. Това хем си ми е спомен от сватбата, хем аз съм си го хванала - късмет. Незнам какво да правя?!? И ако го върна и това се окаже лош знак?!? Пък искам и спомен да си имам, не съм всеки ден кума и не хващам на всяка сватба букет. Имам дългогодишна връзка, която напоследък малко не върви и се опасявам това връщане на букета на 40-я ден да не се окаже лош предвестник на раздяла. Четох, че букета се хвърля и така булката пожелава на момичето, което го хване да я последва и да има същия късмет като нея и да се омъжи до една година. Незнам какво да правя?!? Моля Ви, дайте съвет или кажете какви са традициите....прочела съм какви ли не версии и незнам кое е правилно?!? Да го върна ли?!? Да го задържа ли и например да го върна, когато реша да се омъжвам (и такова нещо прочетох)?!? Да го пазя?!? Или да го хвърля в течаща вода?!? Букетът е от изкуствени цветя, приготвен специално за хвърляне, булката иначе беше с друг букет от естествени цветя на сватбата, който незнам дали ще пази. Чувала съм, че се изсушава истинския булчински букет, пази се една година и се хвърля в течаща и чиста вода. И това незнам дали е така?!? С две думи, помогнете ми какво да правим и с двата букета: истинския, който си е при булката и изкуствения, който аз си хванах в ресторанта.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 762
 Bouquet , това с хвърлянето на букета, ловенето с цел последване на ритуала , въобще не е българска традиция. Когато аз се омъжвах нямаше такава мода. Доста години по- късно се появи, като част от празненството. Така, че не смятам, че трябва да вярваш и да се притесняваш от такива знаци и поличби. Едва ли твоята връзка може да бъде повлияна от един букет  Peace От друга страна младото семейство иска своите си правила да бъдат спазени. Щом го искат върни им го. Това е просто един хвърлен букет. Не той ще определи съдбата ти  Peace Ето ти един виртуален   bouquet с пожелание за много усмивки.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт