За първокласниците- умеят ли да бъдат самостоятелни?

  • 2 389
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
ДЕ ВАня поздравям те за това оправно дете, чак да се грижи и за сестричката си умее.  bouquet

# 16
  • Мнения: 24 467
На лавката, в стола и на двора в обедната почивка са с учител /учителката от занималнята/. Моето дете не посещава занималня обаче именно защото искам да се подготвя самостоятелно от малък. Даже в нашето училище децата от началната степен І-ІV клас са в отделно крило на училището и междучасията им са във време, което не съвпада с почивката на големите.

# 17
  • Мнения: 485
В училището до нас е пълна анархия-тичат през междучасията,бият се,чантите са хвърлени по земята,учебниците разпилени.......може би за това се притеснявам най-вече. Аз естествено го записах в друго училище, то е ясно иначе ,че децата бързо се приспособяват,но май най-важно е как е организиран учебния процес в самото училище. Стискайте ми палци да съм направила правилния избор!

# 18
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще оцелеят някак. Май ние се притесняваме повече от децата.

# 19
  • Мнения: 4 877
100% - да! (макар че е въз основа на личен опит и наблюдения на приятелчета на детето)

Много готина тема, благодаря!

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Дъщеря ми е в първи клас.
В училище не остават сами, винаги са под надзора на учител: през междучасията класната е с тях, а през обедната почивка - учителката от занималнята. Междучасията им не съвпадат с тези на големите, т.е. няма проблем с лавката. Имат място за игра при хубаво време. Успява да си напише домашните по време на занималня и вкъщи не се налага да пише. Според мен, ходенето на занималня я направи по опитна и самостоятелна. Прибира си сама учебниците за другия ден и винаги си е написала домашните.  Peace
Има тел., мой стар, дори да го изгуби са й го връщали, не е атрактивен, но върши работа, търси ме само при нужда, не обича да й се звъни в училище. Има ключове и сама ходи и се връща от училище, но не смея още да я пусна да заведе брат си на ДГ.  Wink

# 21
  • Мнения: 315
не, не умее!
може и аз да имам вина - все му вися на главата , но според мен момчетата са по-неорганизирани в тази възраст.по отношение на занималните-по-добре е някой да го взима, но няма кой!
в началото носеше телефон, но му спираше звука за да не звънне в час и съответно никога не вдига ,когато го търся Twisted Evil
после с госпожата решихме никой да не носи телефон, защото те повече играят с тях, отколкото говорят.
притесненията ми бяха огромни, но явно с всички е така.
успех на бъдещите първокласници.

Общи условия

Активация на акаунт