Секцио или нормално

  • 6 397
  • 159
  •   1
Отговори
# 105
  • гр.София
  • Мнения: 250
Ако всичко е наред предпочитам нормално. От секциото по ме е страх защото си е операция, а при нормалното болката ще отмине в мига в който си гушнеш бебчето Hug

# 106
  • Мнения: 864
Първите ми две раждания са нормални,третото е секцио по медицински причини.
Аз съм ЗА нормалното раждане-много по бързо се възстановяваш!  Peace

# 107
  • Мнения: 1 674
И двата пъти родих нормално,ако има трети пак ще е нормално /ако няма медицински показания за секцио/

# 108
  • Мнения: 149
Вече съм родила. Но съм за секциото.

# 109
  • Мнения: 1 006
Раждах нормално.Живот и здраве,ако имам второ раждане ще искам пак да е нормално,освен ако няма медицински причини за секцио.

# 110
  • Мнения: 2 005
Ако имах право да избирам - секцио разбира се  Peace

# 111
  • Мнения: 994
...
Имам 2 секцио и 1 вагинално.
В този ред ли, както си написала?

Не секцио - нормално - секцио. По медицински причини са операциите.

Тъй като съм раждала и по 2та начина и мога да сравнявам,  казах че предпочитам да раждам нормално.

# 112
  • Мнения: 5 103
Секцио избрах, ако имам 2-ро дете пак ще е секцио.

# 113
  • Мнения: 1 103
Аз съм за нормалното раждане и двата пъти родих така

# 114
Първия път родих с операция,а за втория ми се иска да е нормално,но много странно когато споделих с лекаря каза,че нямало кой да ми води нормално раждане newsm78

# 115
  • Мнения: 5 577
първия път нормално, сега ми се иска секцио - за да мога да ги сравня и да съм компетентна по тези теми с опит  bowuu

това е шега, не мога да кажа - но май тайно ми се иска секцио

# 116
  • Мнения: 2 131
На мен пък много са ми странни изказвания от рода: Родих нормално(1, или 2-ва пъти) и съм за нормалното раждане. Как може да си за нормалното раждане, като не си пробвал и другия начин? Аз имах шанса да опитам и по двата начина и при мен секциото мина доста по-леко от нормалното, но само когато си опитал можеш да даваш такива мнения.
Не съм съвсем съгласна. Аз родих нормално - много бързо - за 2 часа, и болката не беше нищо особено. Нямам база за сравнение със секциото, но като се има предвид че това е все пак операция и сравнено с преминалото при мен раждане, със сигурност мога да кажа, че съм избрала по-добрия вариант. Е,стествено, няма гаранция как ще протече раждането. Усложнения може да възникнат и при двата варианта. 

# 117
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Някой "изрови" вечната тема  Mr. Green

# 118
  • Мнения: 1 477
Някой "изрови" вечната тема  Mr. Green
smile3521
 villiana това е било по-доброто за теб.Но да обобщаваш, че е най-добро по принцип... Rolling EyesВсеки си мисли, че е взел най-правилното решение все пак  Rolling Eyes

# 119
  • Мнения: 135
Първия път родих със секцио по мед.пепоръка,и втория път ще ми е така,но вече по мое желание,ако има и трети,пак ще е със секцио.Предпочитам така ,защото ми се  струва че е по- лесно и по безболезнено-като се сетя в родилното какви писъци се чуваха при раждащите вагинално......знам че се поставя епидурална  упойка и при ваг. раждане ако иска родилката ,но и за поставянето на тази упойка има опрпеделени изисквания,т.е слага се при определени условия.

Последна редакция: пт, 02 май 2008, 18:58 от dendini

Общи условия

Активация на акаунт