Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 884
Когато е болно, моето дете може да хапне евентуално малко бульон от пилешка супа ( 2-3 лъжички) или да изпие половин чашка мляко.
Хич и не го насилвам за каквото и да било.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 123
Аз също не настоявам за храна когато са болни.
При баткото всяко разболяване е съпроводено и с повръщане Tired, така че не предлагам докато сам не пожелае. Започва с обикновени бисквити или солети, понататък варени/печени картофи или пилешка супа.
Малката по принцип не спира да си хапва, само намаля количествата Wink, но предпочита повече ябълки, краставици, кисело мляко. Сещам се обаче,че при единственото и по-сериозно разболяване - гнойна ангина, не хапна нищо цели три дни Tired. После естествено си навакса Simple Smile.
 

# 32
  • Мнения: 958
Помагайте, дайте списъци с любими храни!!!
Фанита, когато Никол е болна, също отказва всякаква храна, течности пие много. Лекарката казва, не е проблем за един два дена, важното е да не се обезводни. Преди два месеца, детето беше болно от грип, пиеше антибиотик и не ядеше. Първата нощ пищя много, заведохме я в пирогов с много силни колики (не знам точно как се казва). Явно от антибиотика и неяденето му стъжеше на детето. Доста се стреснах и от тогава задължително и давам една две хапчици, ако пие лекарства. Най-обича сирене и хляб. Само че не от паничка, а и чупвам малко хлебче, малко сиренце и ги давам с ръка. Така хапва малко и аз съм по спокойна  Peace
По принцип човек като е болен няма апетит, но поне млекце ако не друго ...

# 33
  • Мнения: 2 439
Никога не съм ги карала да ядат нищо освен зеленчукова супа първия ден и пилешка супа на втория. Обикновено изчаквах вечерта, давах им с лъжичка в устата и обяснявах, че помагат на стомахчето да изгони лошите бактерии. По този начин проверявах и дали им се играе или са отпаднали. Като си поискваха нещо шантаво и необичайно, знае, че вече се оправят.

# 34
  • Мнения: 8 999
Когато са болни, нямат апетит дори и за най-любими лакомства. Не ги насилвам, но ако пият силни лекарства /АБ/, се налага да подложат нещо преди дозата. Прилъгвам ги да сдъвчат поне една коричка хляб или сухарче преди съответната доза.

# 35
  • София
  • Мнения: 7 044
Баница (домашна) и солети.

# 36
  • Мнения: 1 909
Сереали, всякакъв вид макаронени изделия, включително и китайски оризови или соеви, баница със спанак. Големият си умира за ягоди и малини.

Когато са болни, а тук е много разпространен гастроентерита при който не трябва да се поемат никакви млечни произведения, нито зеленчуци - ориз и евентуално соево мляко. Вода със сироп, когато съвсем нищо друго не минава.

# 37
  • Мнения: 3 929
Моят син не яде, само когато е супер болен. Нещо, което рядко му се е случвало досега. Но го кърмя и това е нещото, което спасява положението. Иначе, таратор не би отказал, или някоя хубава супичка.

Общи условия

Активация на акаунт