Кампания "Ние чакаме бебе" - митове, легенди и вярвания за бременността

  • 21 248
  • 102
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 136
Нищо не съм спазвала и яйца си бойдисвах и на всички казах че съм бременна веднага толко дълго го чаках че исках веднага всички да научат и дрешките ми стоят до късно на балкона


  И аз бях така. Мисля, че тези които вярват в тези щуротии живеят доста по неспокойно. Тревожат за няма нищо.

# 46
  • София
  • Мнения: 2 430
аз пък съм чувала,че по време на бременност като се уплашиш и не трябва да се пипаш,защото на същото място бебето ще има белег!Много са забавни тези митове,ама аз за всеки скучай съм си малко суеверна Praynig

# 47
  • Мнения: 2 802
Това да не знае майка ти че ще раждаш... Ми мойта майка беше в залата - "раждаше" с мен Simple Smile /просто е ...лекар/. Родих си без усложнения.
Отказвала съм храна многократно - ми сега дребната ми отказва, само когато й заизлиза зъбче.
Не съм пазила тайна до 3 месец - веднага разтръбих. Имах най-прекрасната бременност. И незнам някоя бременна, дето поне за нещо не й се наложило я да полежи малко,я инжекция да отнесе или нещо друго - все пак това е колкото естествен процес,толкова и нетипичен за тялото на майката и се налага то да се адаптира.
Но не мисля, че трябва да се обяснява всички по-кофти моменти със суеверията - "Ето не направих това и стана така."
За пазаруването - всичко си бях купила, леглото сглобено, дрешките изпрани и изгладени и си чакаха малката фея.
Рязах нокти още в родилния дом, че си ги и пазя - това с гризането на бебешки нокти след 40 ден страхотно ме развесели.
Не ми замръкват дрехи, защото съхнат в сушилнята - чудя се кога ли ще излезе суеверие и за това. newsm78
Сигурно ще започнем да чуваме и че по GSM не трябва да се говори или пред компютър да не сядаме, докато бременеем.
Хайде лека бременност на всички очакващи майчета и не се затормозявайте. Но пък ако вярвате, това било просто енергия и от вас зависи дали ще я приемете и ще й се поддадете- колкото по-малко го мислите, толкова повече се отслабвала силата й.  Peace

# 48
  • Мнения: 518
Лееелеее толкова много суеверия!!! Thinking newsm78 Аз спазих само това с червения конец,вързах си го веднага след като разбрах, че съм бременна. Иначе възможно е да съм прескачала кабели, но изобщо да не съм ги отразила. Thinking При нас стана малко проблем за креватчето, което днес си купихме и не ни даваха да си го приберем на мястото му,защото бебето още не се е родило, но всичко вече е наред - сега е пред погледа ми Hug

# 49
  • Варна
  • Мнения: 40
Здр.,момичета извинявайте че пиша тук,но форума е толкова голям 4е не мога дас еориентирам.Аз съм бременна в 7-та седмица,но докторката не ми каза какво да ям или да не ям и въобще от какво да се пазя.Имам и друг проблем незнам при кого да се ориентирам за консултации.Аз съм от Варна и ще ви бъда много благодарна ако ме насочите към някого.Първа бременост ми е и съм доста притеснена.Благодаря ви предварително.

# 50
  • Мнения: 3 016
Аничка ,чудесна новина .Поздравявам те и ти желая нормална бременност и едно живо и здраво бебе на финала . Това което аз зная е ,че трябва да ядеш мн. сирене кис. мляко и въобще млечни продукти особено до 3 -тия мес  .Тогава се изгражда костната с -ма на бебечето и е добре да си набяваш калция именно така.  Също и за теб има значение . За зъбите най -вече . Ако не си ги набяваш така плода ще черпи от теб. Друго много  плодове и зеленчуци с една дума здравословна храна. За лекар немога да ти препоръчам , но горещо ти препоръчвам да си направиш всички по- специални изследвания  .Успех!

# 51
  • Мнения: 641
Аничка, честито!
Пусни нова тема в този подфорум /майки,бъдещи и настоящи/ защото тази тема е за друго и ще спамим, ако ти отговорим  Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 17 592
Аз като бях бременна и като родих ,единственото нещо , което съм спазвала от тези митове и легенди , е да не ходя на погребения . Знам от баба ми , че това се налага , за да не се надигнел мъртвия от гроба и да "не вземе душата на бебето" .

 Crazy

Това се налага, за да не залееш бебето в утробата си с адреналин и да не го изгубиш поради емоционалния шок...

# 53
  • Мнения: 3 016
Добре де.. Ако забременея отново  не трябва ли да ходя на гроба на малкото ми момченце  ?9 месеца е твърде голям период   .Все пак и той е част от мен . Ще се чувствам виновна .

# 54
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
И аз ще взема да напиша туй-онуй:
1. Да не се казва, че си бременна до третия месец.-(това ми го каза свеки при първата бременност, за да не пометна-от Петрич)
2. Да не се крие, че си бременна, така детето ще проговори по-рано.+(баба ми от шопско)
3. Червен конец за бепчо и мама------(твърдо не вярвам! Принудиха ме да сложа в 7месец и започнаха проблеми, а на детето вързах и първите три дена падна може би 20пъти и се отказах)
4. При новородено да не се ходи преди 40ден.-
5. Да не се ходи ако си в мeнзис.+
6. Ако бременна открадне нещо за хапване и се пипне някъде на бебето ще излезе петно.+(майка ми когато е била бременна с кака е откъснала ягода от чужд двор и се е пипнала по бедрото. Сега кака има белег на бедрото с форма и цвят на ягода, а пък аз имам бенка със същата форма.)
има и други ама трябва да тръгвам.....

# 55
Здравейте, мили мамчета. Това е много интересна тема. Повечето от суеверията съм ги чувала, други не. Може да се каже, че почти никое не съм спазвала. Единствено, когато ми се прияде нещо, което някой друг яде и ми предложи, естествено, си вземах. И тъй като не бях сигурна, че ми изтича водата, първият човек за който се сетих да питам е моята майка - родих за 2 часа много леко и безпроблемно. Така, че ако ти се случва нещо това не означава, че е защото си правил или не правил това или онова.
За излизането навън до 40 ден - също не съм спазвала - месеца юли, времето прекрасно. Ако чаках 40 дни, какво ли ще е времето - есен, наближаваща зима - пак стоене вкъщи. Неееее. А и ме извикаха на пробно кърмене на 8 ден.
Всичко си купих предварително кошара, дрешки, количката, даже и дрехите за изписването си ги "харесах" заедно със свекървата.
Надявам се и при втората бременност всичко да е наред, защото я чакам с нетърпение.  bouquet

# 56
  • Мнения: 616
1. Да не се казва, че си бременна ...
2. Да не се крие, че си бременна, ...
newsm78 Ами те самите поверия си противоречат по между си... Кое е по-вярно?  Mr. Green
Което за пореден път доказва как тези твърдения са бабини деветини  Peace

# 57
  • Мнения: 604
Здравейте мили4ки!
Аз съм 4увала 4е не трябва да казвам на майка си когато отивам да раждам,така 6те родя по лесно.
Ами майка ми не разбра и двата пъти когато раждах и аз родих супер лесно.
Бебе6ките дре6ки да се простират по светло.
Не ми даваха да излизам след раждане до 40 дена.

# 58
  • Мнения: 604
Ами бяха ми казали 4е не трябва да казвам на майка ми когато отивам да раждам.Така раждането било по леко.Майка ми не разбра и за двете ми раждания и те наистина протекоха много лесно и бързо.

# 59
  • Мнения: 19
Да не се подстригвам, да не ходя на църква, докано не станат 40 дена след като съм родила и да ми се чете молитва/ така и стана на кръщенето на сина ми не ходих, защото нямаше 40 дена, а аз бързах да го кръстим заради тези бабини деветини/; нетрябвало да сме на вън след залез слънце и още много глупости, които вече някои мами са написали по горе. На някои неща вярвам, но други са просто  Joy

Общи условия

Активация на акаунт