Някой да се е върнал при бивш/а?

  • 9 418
  • 86
  •   1
Отговори
# 60
Чудесна тема!Аз го правих!Връщах се няколко пъти ...прощавах,самоизмъчвах се,оправдавах се ,че го правя заради детето...такива неща,но това беше отдавна...намерих покой ,когато се разведох и хванах живота си в ръце,отгледах сина си,борих се изчистих се от стари чувства и болка ,и срещнах човека ,който е моята половинка...Мисля,че когато се скъса конеца после и да се върже остава възела

# 61
  • Мнения: 446
Браво на теб Данита  bouquet И на себе си го пожелавам това Heart Eyes

# 62
  • Мнения: 93
Доскоро се надявах да се съберем но вече не бих го направила поне за сега.Научих се да не правя планове защото незнаеш кокво ще ти се случи.Та знам ли колкото и да не искам какво ще ми поднесе живота. Tired

# 63
  • Мнения: 4 458
Danita, радвам се за тебе.
А, опита ли да се върнеш да речем година, две, три.. след като сте се разделили и без да сте се виждали? В смисъл, че БНД вече е в ролята на почти непознат влизащ в живота ти.

Аз лично съм на мнение, че БНД не трябва да е се ползва с преференции и поне при мен  не важи този принцип : вече съм бил там и ще ми е по-лесно да се върна  Naughty

# 64
  • София
  • Мнения: 589
Ето ме и мен.Интересна тема.Мн.....................да,дали съм се върнала.Не-знам   newsm78 .тялом съм там ,духам някъде в пространството  Peace.Само знам 4е живота е прекалено хубав и няма време човек да си прави експериментиbouquet

Последна редакция: вт, 08 апр 2008, 18:08 от Бамби03

# 65
Ние се преоткрихме отново,вече истински,изгладихме старите си грешки,разбра си реално вината и отново се обичаме... Айде стига толкова,да не кажете сега ,че никой не се променя...

# 66
  • Мнения: 2 723
Променят се хората, които наистина ИСКАТ да се променят.

# 67
  • София
  • Мнения: 17 301
Абе и това не е баш така, Ники.
Аз много искам да променя някои неща в себе си и не успявам.
Не е и само до желание, за жалост.

# 68
  • Мнения: 446
И аз очаквах промяна от БНД-то , ама от дадения му от мен шанс той не се възползва, а напротив реши че няма къде да ходя и си караше по старому.Всъшност това ме убеди, че на този човек не може да се има НИКАКВО доверие и вече бях сигурна, че трябва да си събера багажа в едно сакче и да изчезна Mr. Green Е, точно затова не мога да повярвам как някой се осъзнал и променил Rolling Eyes За да го направи трябва да е имал голямо желание, самоконтрол и не знам още какво newsm78

# 69
  • Мнения: 903
Абе и това не е баш така, Ники.
Аз много искам да променя някои неща в себе си и не успявам.
Не е и само до желание, за жалост.

Напълно съм съгласно с това. Ако мога да систематизирам предпоставките за промяна, то те ще изглеждат така:

1. внимателно вглеждане в себе си и осъзнаване на допуснатите грешки;
2. осъзнаване на факта, че тъкмо тези грешки са били деструктивни за връзката и са довели до нейното разпадане;
3. честен отговор на следните въпроси:
     А) е ли достатъчно много значима тази връзка за мен
     Б) наистина ли обичам толкова силно партньора си, че да съм склонен да пожертвам част от егото си, в името на това да бъдем заедно
     В) искам ли и способен ли съм действително да се променя
Ако отговорите на А), Б) и В) са "ДА" =>
4. вземане на решение за съответните промени и...
5. полагане на ежедневни усилия в посока на тези промени /което е и най-трудното, защото едно е да осъзнаеш грашките си и да поискаш да се поправиш, а съвсем друго е да успееш да се преодолееш сам - себе си -> една вече изградена личност, в зряла възраст, с отдавна формиран характер и т.н./
6. в крайна сметка човекът трябва да е реално способен на промяна, защото дори всичките усилия на този свят биха били безполезни, ако в характера има трайно закостенели негативи /напр. някои характеропатии/ - те правят промяната обективно невъзможна
И накрая, но което е най-важно...
7. всичките тези осъзнавания, решения и усилия към промяна биха били безполезни, ако правят човекът нещастен, ако го карат да се чувства, че върви против самия себе си, против същността си. Как бих могла аз да искам партньорът ми да се промени за да изградим някакви УЖ хармонични отношения и били било възможно една такава промяна да ме направи щастлива, ако прави самия него нещастен?! - НЕ!!! Години ми отне да проумея този факт, че бившият ми може да е ама най-големият темерут, черногледец и на моменти студенокръвен до жестокост, но това е неговият начин да възприема света... и колкото и абсурдно да ми изглежда на мен, той се чувства комфортно в този си свой мазохистичен свят. И да се мъча да го извадя от него - ето това вече би му причинило истински дискомфорт!  #Crazy

Е, след всичко казано, мислите ли, че са много хората, които са действително способни и са постигнали промяна...и в следствие на това са възродили връзката си?! Да, има ги тук-там, но един на колко хиляди...

# 70
  • София
  • Мнения: 17 301
blondy-mamma , браво   bouquet

# 71
  • Мнения: 2 723
Да, има ги тук-там, но един на колко хиляди...

E, aйде сега, аз познавам такива хора. Не е толкова рядко явление.
И говорим за доброволна промяна, която няма нищо, ама нищо общо с факта имаме или нямаме връзка.

# 72
  • Мнения: 671
Аз също мисля,че човек стига да иска,може да промени много неща.
Въпроса е -наистина ли ги иска.

# 73
  • Мнения: 4 458
както казва girl , мъжете просто те приемат като даденост.

Иначе blondy-mamma доста добре си описала цикъла  Peace  Мисля си обаче, че ти по-скоро описваш коренна промяна на дадения човек. Ако искаме такава промяна няма нужда да се връщаме при БНД. Хората не могат тотално да се променят ( с изключение на много малък % ), а дори и да го направят те вече не са това което са били...

Вярвам обаче, че ние всички се променяме. Въпроса е с кой и кога ще намерим допирни точки. Във всеки един момент от живота си имаме нужда от различни неща, които получаваме във връзките си.

Наистина ми е много интересно какво се е променило при завърналите се, но никой от тях не споделя  Sad

По същия начин много съм разпитвала и хора живеещи заедно години наред. Там открих, че са правени много компромиси и нагаждания на характери, навици и желания. На края обаче се стига до един синхрон. Всеки си знае ролята и мястото и двама души съществуват плавно в битието.... Много често обаче, привидно тихото море се оказва с бушуващ в дълбините ураган...

# 74
  • Мнения: 903
Иначе blondy-mamma доста добре си описала цикъла  Peace  Мисля си обаче, че ти по-скоро описваш коренна промяна на дадения човек. Ако искаме такава промяна няма нужда да се връщаме при БНД.

Киара, не мила, нямам предвид коренна промяна, а промяна на онези анти-качества на характера и на онзи поведенчески модел, които са допринесли в най-голяма степен за разрухата на връзката. Но съгласи се, че за да са довели до такъв разрушителен ефект какъвто е раздялата /и то при семейство с деца/, сами по себе си тези характерови и поведенчески негативи са били достатъчно сериозни. Но ето, че Никси твърди че познава хора, които успешно са вдъхнали "втори живот" на връзката си, успявайки да се променят... В крайна сметка всичко опира до конкретния човек... Пък че в моя частен случай за да изградим взаимоотношенията си такива, каквито си ги представях, моят екс трябваше наистина да се промени коренно поне спрямо мен... и че години наред аз се лутах /като една абсолютно типична ГБП newsm57/ между надеждата той да се осъзнае и мъчителните опити аз да се нагодя спрямо него #Crazy ---> дет` се вика "не е луд, който изяжда зелника, а който му го дава" Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт