За или против униформите в училище?

  • 19 674
  • 367
  •   1
Отговори
# 315
  • в реалността
  • Мнения: 73
Аз съм ЗА униформите!

Но имам чувството, че не само идеята ще се изкриви през погледа/пръстите на българските управници и училищните настоятелства, но и че доста от хората, участвали в дискусията дотук, имат странни идеи относно това какво трябва да представляват униформите.

Лично аз си представям униформи като тези показани на снимката от Milla. В същото време смятам, че да се носи например само вратовръзката или само емблемата, или само тениската (скрита под връхните дрехи) обезсмисля напълно идеята на униформите. Освен това джинси, поларни анцузи, тениски и тем подобни според мен не са подходяща униформа (но се опасявам, че точно този тип вече е започнал да заляга в българския модел - съдейки по снимка показана още на първа страница).

# 316
  • Мнения: 2 229
Aз съм против униформите. Най-малкото съм убедена, че в Бг ще ги направят противно грозни и неоснователно скъпи! Ако става въпрос да се ходи с "прилично облекло" на училище, много по-лесно и елементарно е да се въведе "дрес код", например, че полите трябва да са еди колко си дълги, не може да се ходи с гол корем и т.н. и т.н, както в други страни.

Аз говоря за директна консумация в заведение, с униформа ще бие на очи, самите собственици на заведения ще се замислят, дали ще сипят алкохол на дете в униформа.


Съмнявам се! То като видиш 12 годишно, не трябва много аскъл да се сетиш, че е ученик.

ще им го сипят в чаша от кафе или чаена чаша...

Абсолютно, това ми напомня как в изборен ден една приятелка ми разказва, че искала да си купи бира, и не само не й отказали в магазина, а продавачката й казала, че ако иска по-твърд алкохол, ще й го сложи в черно пликче. Crazy

# 317
  • Мнения: 3 886
Аз съм за униформите.
1.икономическа гледна точка: не е по силите на всички родители да си позволят дрешките за децата си /за всеки ден различна/.Много по - лесно е да се закупят 2 униформи за училище /все пак това не е моден подиум/.
2. С униформите ще се намали натоварването върху децата /в смисъл такъв ,че децата няма да се притесняват от това ,че "другарчето" му е по добре облечено от него , което не е много приятно/
3. Учителите малко или много се влиаят от това кое дете как изглежда /мое мнение/.Та това прави отценяването по скоро субективно отколкото обективно.
4. Винаги може да се разжере на улицата /през учебно време/ кое дете от кое училище е.
5.Не е задължително да са точно униформите ,които си представяме /соц. униформите/ , може да се направи прави проект с учстието на ученици за униформи ,които те ще харесат.
ЗНАЕШ ЛИ ОБАЧЕ МНОГО СИ ПРАВ за тези неща.Те са си самата истина Blush  bouquet

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 19:18 от DIVA_ORHIDEQ

# 318
  • Мнения: 4 447
За!

А анкетата нещо е бъгната.

# 319
  • Мнения: 17
аз съм ЗА.  newsm10

# 320
  • Мнения: 2
На мен ми се струва ,че май ще е по - добре да се направи отделна тема за образованието.
Все пак вие сте бъдещите и сегашни майки на децата на България!И мисля ,че имате право на глас по проблемите в образованието.

# 321
  • Мнения: 436
Твърдо съм ЗА униформите.

Обаче само ако са наистина хубави и не на космически цени. И съм абсолютно съгласна с изброеното от Vorax. Peace

# 322
  • Мнения: 1 413
Твърдо съм против униформите! В България съм сигурна, че хем ще са грозни, хем ще са на космически цени! А и по-заможните ще намерят начин да си демонстрират възможностите - мобилни телефони, чанти  и обувки...униформата е схема, срещу която всеки ще се бунтува, не искам децата ми да влизат в калъп! Ако са добре възпитани няма да си веят организмите по улиците!

# 323
  • Варна
  • Мнения: 1 618
Като бях ученичка не и Grinningсках и да чуя за това, сега съм по склонна обаче

# 324
# 325
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
На мен ми се струва ,че май ще е по - добре да се направи отделна тема за образованието.
Все пак вие сте бъдещите и сегашни майки на децата на България!И мисля ,че имате право на глас по проблемите в образованието.


http://www.bg-mamma.com/index.php?board=66.0

# 326
  • Мнения: 2
Reza съжалявам от скоро съм във форума и не съм разгледал на 100% форума все още .
Мерси за линка.

# 327
Твърдо ДА за униформите. Погледнете сега какво е - не можеш да разбереш къде се намираш в училище или на улицата.

# 328
  • varna
  • Мнения: 676
Твърдо съм против униформите! В България съм сигурна, че хем ще са грозни, хем ще са на космически цени! А и по-заможните ще намерят начин да си демонстрират възможностите - мобилни телефони, чанти  и обувки...униформата е схема, срещу която всеки ще се бунтува, не искам децата ми да влизат в калъп! Ако са добре възпитани няма да си веят организмите по улиците!


Напълно съм съгласна и съм ПРОТИВ!


# 329
  • Мнения: 2
Ако министрите на образованието за последните 15 години бяха малко по решителни щяхме да носим униформи и ушите ни щяха да пукат.
За тези които не искат да носят униформи винаги има частни училища.
И все пак пресметнете колко пари давате за дрехи и колко бихте дали за 2-3 униформи ?
Както всяко едно нещо униформите си имат свои положителни страни и  отрицателни такива.
На мен ми е супер неприятно ,когато видя момиче да се разхожда около училището си с бял полупрозрачен панталон и черни прашки

Общи условия

Активация на акаунт