За или против униформите в училище?

  • 19 645
  • 367
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 62 595
.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 23:50 от RadostinaHZ

# 331
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Твърдо ДА за униформите. Погледнете сега какво е - не можеш да разбереш къде се намираш в училище или на улицата.
Че какво й е на улицата, да не би да е бардак? Ти как ходиш облечена на улицата?

# 332
  • Мнения: 2
Ами това не е проблем само в образованието в цялата ни държава е така .
Но има доста по ефективен  начин /предполагам няма да се съгласите/ ,ако се възложи на училища които се занимават с текстил:
1. Децата ще работят това за което учат.
2. По този начин въпросните училища ,ще могат да инвестират пари в инфраструктурата си от парите ,които могат да вземат от държавата по този проект.А и с един добър мониторинг могат да се постигнат добри  резултати.
И нещо извън темата.
Какво ще кажете за това ,че по всеки предмет има няколко учебника?

# 333
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Vorax, хубаво нещо са мечтите, но реалността е друга. Това, което предлагаш, няма да се приеме, защото директорът и близките му няма да имат никаква изгода от това. Защото още не съм срещнала директор(аз съм имала доста на главата ми), който охотно да прегърне някаква идея без да има лична облага от нея.
С учебниците е същото, избират се издателства, които си плащат, а щом си плащат защо да не са повече от едно. И естествено, когато ни дадат право да избираме, леко ни намекват, че би било добре да се спрем на издателство "Х", предполагам, защото е платило най-много или защото е на нечий брат, сестра, съпруга и т.н.

# 334
  • Мнения: 2
Lilqna за жалост ,ще се съглася с теб.
Има една моя любима песен на Metallica Sad but true /тъжно но истина/.

# 335
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Аз също съм ЗА униформите.

# 336
  • София
  • Мнения: 62 595
.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 23:50 от RadostinaHZ

# 337
  • Мнения: 491
Миналият ден бях на родителска среща по повод униформите.
Първият въпрос беше материята- мислили си нещо от рода на 50% памук, 50% изкуственяк! ooooh!
Заявихме категорично, че ако не е чист памук, особено ризата или тениската, няма смисъл да коментираме повече.
Цветовете- предложението беше тъмно синьо и червено. Sick
Пълна липса на въображение- 7-12 годишни деца да ги облечем в тъмничко, за по-ведро настроение сигурно!
Провряха лекичко идеята за вратовръзка за момчетата- отразяхме ги категорично.
Комплекта се състоял от дънки, риза или тениска и пуловер (плетиво) със свалящи се ръкави.
Ръкавите след третото сваляне/слагане ще станат за боклука.
Не можеш да си купиш само риза и пуловер, трябва и дънки. Sick
Нищо, че твоето дете има 5 чифта дънки, ще му купиш и такива. Пък дали кройката му пасва, не ги интересува.
Заявката за размер се дава август, нищо че един месец си е достатъчно дълъг период, ти трябва да предвидиш колко ще порасне!
Цена- комплектчето ще струва 50- 70 лв.
За тази цена не мисля, че могат да предложат добро качество. Не че ако сметнеш колко ще ти излезнат 2-3 комплекта цената е малка!
Дали ще има опция да си купиш допълнително ризи/блузи, не е много ясно!
Въобще доста неща не са ясни!
Къде ще се преобличат за физическо- в класната стая разбира се, първо момичетата, после момчетата. Нищо, че часът почти ще свърши. И нищо, че нямат шкафчета и дрехите ще стоят по чиновете.
Българска работа!

# 338
  • в реалността
  • Мнения: 73
Що за униформа е дънки и тениска?!

И защо всички така скачат срещу вратовръзката?

А относно цветовете - винаги ще има недоволни. Какво се разбира под свеж цвят - бебешко розово? Все пак извън училище можете да си обличате децата както си искате, нищо няма да им стане ако носят стандартни цветове в класната стая.

# 339
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
За.
Но когато аз учех бях повече от ''против''.

# 340
  • Мнения: 14 654
Що за униформа е дънки и тениска?!
Удобна например.

# 341
  • Мнения: 337
Твърдо ЗА !

# 342
  • Мнения: 210
100 % за  Peace
Все едно от типа, вместо да се надхвърлят с дрехи да залягат над уроците...
На Запад униформите в елитните училища са точно в тъмно синьо или сиво и често се комбинират с червено или светло синьо... Виждала съм и маслено зелено в униформа ... Какво лошо има в това, не разбирам...   Ако един е с дънки Кавали а друг с турски и това е повод за подигравки едва ли е по-добре  Crossing Arms

# 343
  • Мнения: X
Аз съм против. Никога не съм обичала да съм еднаква с останалите, мъжът ми също, предполагам децата ни ще наследят тази наша черта. Като знам колко ми беше кофти с тия мантички и връзки навремето, не искам да причинявам същото нещо на детето си. Още повече, не на всеки му ходи униформа, а то след като е униформа,значи ще е един и същ модел за всички.

# 344
  • Мнения: 673
  Ми....раздвоена съм...

  Като си спомня това и не ми става хубаво..., но пък и като ги гледам сега как ходят на училище...

Общи условия

Активация на акаунт