За или против униформите в училище?

  • 19 631
  • 367
  •   1
Отговори
# 360
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Абсолютно за униформите Peace
Каква е тази  простотия -ще ми идва на училище с къса поличка,от която й се скрива само горната част на дъто;къса блузка -пъпа и се вижда ;високите токчета,наклепана с един тон грим и после ще ми вика,че е ученичка....къде при някоя мадам ли  Twisted Evil
И най-обичат да си показват всички новозакупени дрешки,чантички ,обувки....
Могат да се измислят и по-хубави и удобни униформи от едновремешните...
Верно е ,че учениците трябва да се чувстват равностойни и това е една от положителните страни от носенето на униформи..

# 361
  • varna
  • Мнения: 676
100 % за  Peace
  Ако един е с дънки Кавали а друг с турски и това е повод за подигравки едва ли е по-добре  Crossing Arms

То тогава и марката часовник идва ред да обсъдим!
Видими различия винаги ще има, не можем да ги направим като излезнали от конвейр, пък и ролята на униформата си мисля, че не е точно такава!


Vok,напълно съм съгласна с тебе и те подкрепям.Но мисля,че е излишно да се водят словесни битки.За съжаление на  повечето няма да им се промени мнението.Какти и нашето,естествено. newsm03 newsm10

Двете ми сестри у4ат в Ерих Кестнер  2-ри и 9-ти клас... И двете са отли4ники и са скромни деца неробува6ти на модата, от тях постоянно слу6ам кой какво си е купил от кой магазин, и как съу4ениците им се подиграват на деца които им отстъпват в едно или друго материално отно6ение  Crossing Arms Съ6тото бе6е и когато аз бях в гимназията... Ролите на униформите са много, но за мен тази е актуална в момента, както и държането на gsm-ите в 4антите , ако не забраняването им...  Оказва се 4е у4ител прави по 10 пъти забележка по време на 4ас относно телефоните... е кога си преподава урока?

E, много сте ми интересни!
Винаги ще има видими показатели, по които ще си личи финансовото състояние. Като започнеш с обувките, чорапите, бижутата, раниците, якетата и какво ли още не. За телефоните да не говорим! Не можем да ги направим да изглеждат и се чувстват еднакви, особено що се отнася до финансовият момент. Социализмът отдавна си замина. Те не са стадо, те са изграждащи се личности, всеки с индивидуалният си вкус, темперамент, материално положение и т.н. Ролята на униформата (според мен) е не да ги уеднакви, а да се почувстват част от едно цяло, да ги направи съпричастни към определена общност.
 И друго ми прави впечатление- някак ми се губи ролята на родителя, по отношение на облеклото. Разчитаме на училището да ги накара да се обличат прилично ли!? Предаваме се, че като родители не можем да се справим с естетическото възпитание на децата ни по отношение на облеклото? Момичетата ходели с къси поли и оголени пъпчета- спомнете си как си навивахме мантите (ония тъмно сини "красоти" с бели якички). Начини да изглеждат като магистраладжийки винаги ще има, но въпросът е къде е нашата роля, защо допускаме детето ни да си е изградило такъв вкус, пък после да разчитаме друг да го промени.
Това разбира се е лично мнение!

# 362
  • varna
  • Мнения: 676
Vok,напълно съм съгласна с тебе и те подкрепям напълно.Но мисля,че е излишно да се водят словесни битки,защото за съжаление не можеш да промениш мнението на повечето.Както и те нашето,разбира се! newsm03 newsm10

# 363
  • Мнения: 2
зъбче
Напълно съм съгласен с теб. newsm10

# 364
  • Мнения: 13 512
някой беше писал и по-рано, че смисълът на ууниформите не е да  са облечени всички еднакво, а за да придобият чувство за принадлежност децата. Иначе възможностите ли личат и от обувките/черни, ама от 200 лева/, чантите/ раница, ама от 100 лева/, телефона, какво ли не още.

# 365
  • Мнения: 697
Абсолютно за униформите Peace
Каква е тази  простотия -ще ми идва на училище с къса поличка,от която й се скрива само горната част на дъто;къса блузка -пъпа и се вижда ;високите токчета,наклепана с един тон грим и после ще ми вика,че е ученичка....къде при някоя мадам ли  Twisted Evil
И най-обичат да си показват всички новозакупени дрешки,чантички ,обувки....
Могат да се измислят и по-хубави и удобни униформи от едновремешните...
Верно е ,че учениците трябва да се чувстват равностойни и това е една от положителните страни от носенето на униформи..
Е това е приказка Simple Smile Разбире се че за униформите. Повдига ми се като видя ученички с вид на магистрални "работнички"

# 366
  • Мнения: 2
В едно от местните училища в Етрополе въведоха шалчета с щампа на училището , като учениците са задължени да ги носят на празници ... не  че го правят де.Най голямата глупост беше цвета на шалчето "оранжев"  newsm78  ужасни са.

# 367

Общи условия

Активация на акаунт