За или против униформите в училище?

  • 19 640
  • 367
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 656
Уф, не ми се чете всичко...
Варианта "дрес код" има ли го някъде?
Примерно забрана за поли над коленете, дълбоки деколтета, разкопчани "мъжки" ризи?

# 346
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
За Peace

# 347
  • Мнения: 491
Уф, не ми се чете всичко...
Варианта "дрес код" има ли го някъде?
Примерно забрана за поли над коленете, дълбоки деколтета, разкопчани "мъжки" ризи?

Като се замисля, това е май най-добрият вариант! Peace

# 348
  • Мнения: 367
За!!!!Не да се чудиш всеки ден какво да облечеш на детето или то!Като ги гледам как ходят някои момичета на по 12-13г ми става лошо-и нямало да има инциденти с малолетни #Cussing out #2gunfire

# 349
  • Мнения: 491
100 % за  Peace
Все едно от типа, вместо да се надхвърлят с дрехи да залягат над уроците...
На Запад униформите в елитните училища са точно в тъмно синьо или сиво и често се комбинират с червено или светло синьо... Виждала съм и маслено зелено в униформа ... Какво лошо има в това, не разбирам...   Ако един е с дънки Кавали а друг с турски и това е повод за подигравки едва ли е по-добре  Crossing Arms

То тогава и марката часовник идва ред да обсъдим!
Видими различия винаги ще има, не можем да ги направим като излезнали от конвейр, пък и ролята на униформата си мисля, че не е точно такава!

# 350
  • Мнения: 86
 твърдо съм за newsm10

# 351
  • Мнения: 2 482
Що за униформа е дънки и тениска?!
Удобна например.
Ами естетиката къде отива???

# 352
  • Мнения: 63
Тази година завършвам гимназия в Бургас,като бяхме първото училище с въведени униформи преди 5 години.Признавам че трудно свикнахме,тъй като не бяха особено добре изработени.Една униформа и за лятото и за зимата...И беше срам,че сме единствени.Въпреки това свикнах.Така или иначе съм "ЗА"  newsm10 униформите.Та не ни ли поставят те в равностойно положение с останалите съученици в училище?Не отиваме 3на ревю в крайна сметка,да показваме скъпите си обувки,дрехи и чанти а знания..От езикови училища се превърнахме в модни гимназии..

# 353
  • Мнения: 223
За...по ред причини...

# 354
  • Мнения: 2 229
Уф, не ми се чете всичко...
Варианта "дрес код" има ли го някъде?
Примерно забрана за поли над коленете, дълбоки деколтета, разкопчани "мъжки" ризи?

Като се замисля, това е май най-добрият вариант! Peace

И аз това предложих, но никой не обърна внимание май.
Много по-лесно ще се въведе, по-лесно ще се приеме от учениците, но естествено ще има ефект ако учителите и всички останали следят стриктно да се спазва!
Нали основният проблем е да се ходи с прилични дрехи на училище, ами така ще се реши и без униформи! ooooh!

# 355
  • Мнения: 6 998
Що за униформа е дънки и тениска?!
Удобна например.
Ами естетиката къде отива???
Laughing Те сега все едно ходят изключително естетически издържани на училище....

# 356
  • Мнения: 210
100 % за  Peace
Все едно от типа, вместо да се надхвърлят с дрехи да залягат над уроците...
На Запад униформите в елитните училища са точно в тъмно синьо или сиво и често се комбинират с червено или светло синьо... Виждала съм и маслено зелено в униформа ... Какво лошо има в това, не разбирам...   Ако един е с дънки Кавали а друг с турски и това е повод за подигравки едва ли е по-добре  Crossing Arms

То тогава и марката часовник идва ред да обсъдим!
Видими различия винаги ще има, не можем да ги направим като излезнали от конвейр, пък и ролята на униформата си мисля, че не е точно такава!

Двете ми сестри у4ат в Ерих Кестнер  2-ри и 9-ти клас... И двете са отли4ники и са скромни деца неробува6ти на модата, от тях постоянно слу6ам кой какво си е купил от кой магазин, и как съу4ениците им се подиграват на деца които им отстъпват в едно или друго материално отно6ение  Crossing Arms Съ6тото бе6е и когато аз бях в гимназията... Ролите на униформите са много, но за мен тази е актуална в момента, както и държането на gsm-ите в 4антите , ако не забраняването им...  Оказва се 4е у4ител прави по 10 пъти забележка по време на 4ас относно телефоните... е кога си преподава урока?

# 357
  • Мнения: 234
За униформите съм  Peace

# 358
  • Мнения: 491
100 % за  Peace
  Ако един е с дънки Кавали а друг с турски и това е повод за подигравки едва ли е по-добре  Crossing Arms

То тогава и марката часовник идва ред да обсъдим!
Видими различия винаги ще има, не можем да ги направим като излезнали от конвейр, пък и ролята на униформата си мисля, че не е точно такава!

Двете ми сестри у4ат в Ерих Кестнер  2-ри и 9-ти клас... И двете са отли4ники и са скромни деца неробува6ти на модата, от тях постоянно слу6ам кой какво си е купил от кой магазин, и как съу4ениците им се подиграват на деца които им отстъпват в едно или друго материално отно6ение  Crossing Arms Съ6тото бе6е и когато аз бях в гимназията... Ролите на униформите са много, но за мен тази е актуална в момента, както и държането на gsm-ите в 4антите , ако не забраняването им...  Оказва се 4е у4ител прави по 10 пъти забележка по време на 4ас относно телефоните... е кога си преподава урока?

E, много сте ми интересни!
Винаги ще има видими показатели, по които ще си личи финансовото състояние. Като започнеш с обувките, чорапите, бижутата, раниците, якетата и какво ли още не. За телефоните да не говорим! Не можем да ги направим да изглеждат и се чувстват еднакви, особено що се отнася до финансовият момент. Социализмът отдавна си замина. Те не са стадо, те са изграждащи се личности, всеки с индивидуалният си вкус, темперамент, материално положение и т.н. Ролята на униформата (според мен) е не да ги уеднакви, а да се почувстват част от едно цяло, да ги направи съпричастни към определена общност.
 И друго ми прави впечатление- някак ми се губи ролята на родителя, по отношение на облеклото. Разчитаме на училището да ги накара да се обличат прилично ли!? Предаваме се, че като родители не можем да се справим с естетическото възпитание на децата ни по отношение на облеклото? Момичетата ходели с къси поли и оголени пъпчета- спомнете си как си навивахме мантите (ония тъмно сини "красоти" с бели якички). Начини да изглеждат като магистраладжийки винаги ще има, но въпросът е къде е нашата роля, защо допускаме детето ни да си е изградило такъв вкус, пък после да разчитаме друг да го промени.
Това разбира се е лично мнение!

# 359
  • Мнения: 6 030
ЗА униформи съм.......от септември вече не съм ученичка  Joy

Общи условия

Активация на акаунт